Nekilnojamojo turto pirkėjai šalyje – vis reiklesni, žinantys, ko nori, ir išsianalizavę rinką, pastebi ekspertai. Jie atidžiai renkasi patikimus vystytojus ir jų projektus. Daugėja ir tokių pirkėjų, kurie nori įsigyti pilnai įrengtą būstą gyvenimui čia ir dabar. Tačiau vis dar vyrauja įsitikinimas, kad pats galiu pigiau ir geriau. Kuo domisi šiandieninis pirkėjas, kas lemia apsisprendimą bei ką dažnai pamiršta nusprendusieji namus įsirengti patys, dalijasi dvi ekspertės.
Nekilnojamojo turto plėtotojo „Eriadas“ pardavimo projektų vadovė Indrė Bakanienė sako, kad įsigyti pilnai įrengtą būstą dažniausiai renkasi užsiėmę žmonės, kurie nenori ar negali skirti laiko dalyvauti ir įsitraukti į įrengimo procesą, tačiau norintys užtikrintai gero rezultato. Taip pat, toks variantas vilioja neturinčius daug žinių ir patirties namų įrengimo srityje. Daugumai tokių pirkėjų svarbu vystytojo patikimumas, būsto baigtumo lygis, kaina ir, žinoma, gaunama vertė. Pasirinkus įsigyti įrengtą būstą, pirkėjas gauna viską, ko reikia gyvenimui, vienoje vietoje ir kraustytis gyventi gali bene iškart.
Sutaupytas laikas ir iš anksto apgalvoti praktiniai klausimai
Poreikis gyvenimui įsigyti įrengtus namus didėja ir greičiausiai tik didės, sako I. Bakanienė. „Tai užtikrina paprastesnį ir sklandesnį procesą, garantijas, mažiau laiko sąnaudų ir rūpesčių. Tokį pasirinkimą dažnai nulemia ir galimybė sutaupyti, nebereikia rūpintis remonto, įrengimo klausimais“, – pasakoja įmonės „Eriadas“ atstovė.
Vienas tokių, įmonės pilnai įrengtų būstų pardavimui pavyzdžių – projektas „Aitvarų namai“ Lazdynėliuose. Interjero įrengimu bei būsto jaukumo sprendimais rūpinosi IKEA verslo klientų komanda. Su projektu dirbusi IKEA verslo klientų interjero dizainerė Rūta Gajauskaitė sako, kad namų jausmą kuriančius interjero sprendimus čia padiktavo supanti gamta – projektas įsikūręs netoliese miško.
Pirmiausia, ji atkreipia dėmesį, kad darbuojantis su verslo klientais praverčia gilios žinios apie tai, kaip žmonės gyvena namuose, ir ilgametė patirtis. Tai leidžia numatyti galimus iššūkius, su kuriais daugelis susiduria namuose. Pavyzdžiui, kasmet IKEA atliekamas tyrimas „Gyvenimas namuose“ rodo, kad vienas labiausiai erzinančių dalykų yra vietos daiktams laikyti trūkumas. Ir atvirkščiai – tvarkingi namai prisideda prie geresnės psichologinės savijautos net trečdaliui Lietuvos gyventojų. Tad įgyvendintame projekte virtuvė atrodo paprasta tik iš pirmo žvilgsnio: jos spintelėse suplanuoti vidiniai stalčiai, padedantys taupyti vietą. Įrengtas ir papildomas stalviršio apšvietimas, kad gaminti būtų patogiau. Taip pat, numatyta pakankamai vietos atliekų rūšiavimui, mat tam reikalingos net keturios atskiros talpos.
„Stumdomų durų sistema panaudota kaip pertvara tarp miegamojo ir drabužinės. Taip atskirtos erdvės ir atlieptas būsimų gyventojų privatumo poreikis. Bute esanti lova neturi lovadėžės, tačiau, siekiant išnaudoti erdvę, parinktos papildomos dėžės, padėsiančios sukurti daugiau vietos laikyti daiktams. Tai nedideli, bet svarbūs dalykai, kurie vėliau nepastebimai džiugina, nes nebereikia sukti galvos, kur laikyti sezoninius daiktus ir investuoti laiko ieškant papildomų interjero sprendimų“, – dalinasi su IKEA verslo klientais dirbanti interjero dizainerė.
Padeda išvengti brangiai atsieinančių klaidų
IKEA verslo interjero dizainerė pastebi, kad kai namus įsirenginėja patys, pirkėjai dažnai pamiršta kai kurias smulkmenas. Pavyzdžiui, tinkamai neįvertinami atstumai tarp baldų ar buitinės technikos, atsiranda nepatogus santechnikos mazgų suplanavimas. Iš anksto to neapgalvojus, klaidų taisymas kainuoja brangiau nei pastangos jų išvengti nuo pat pradžių. „Netinkamas baldų išplanavimas gali paversti erdvę nejaukia ar net nenaudojama. Derėtų pagalvoti ne tik apie tai, ar pats baldas fiziškai „telpa“ kambaryje, bet ir koks atstumas lieka norint jį apeiti, ar toks išstatymas pilnai leidžia išnaudoti jo funkcijas. Taip pat, verta įvertinti, kaip judame gamindami virtuvėje. Paprastai išimame maistą iš šaldytuvo, plauname, pjaustome, kepame bei serviruojame. Virtuvė turi būti suplanuota atitinkamai, kad mums būtų patogu judėti šia seka“, – pasakoja interjero dizainerė.
Visiškai įrengto būsto privalumus skaičiuoja ne tik pirkėjai, bet ir vystytojai
Anot jos, įsigijus visiškai įrengtą būstą, pirkėjui atkrenta daug rūpesčių: nereikia ieškoti apdailos medžiagų, įrangos ir baldų, rūpintis projekto eiga. Taip pat, tai padeda tiksliau įvertinti finansinius resursus: patogu žinoti galutinę būsto kainą, nes galima tiksliau įsivertinti finansavimo sąlygas.
NT vystytojams toks variantas taip pat patrauklus, nes pirkėjui tokio būsto pasirinkimas padeda ir sutaupyti: IKEA interjero dizainerių paslaugos, įsigijus 70 proc. projekte pasiūlytų baldų ir aksesuarų, vystytojui nekainuoja. Dėl to išlošia ir galutinis pirkėjas.
„Prognozuojame, kad ateityje tokių būstų poreikis dar labiau augs. Pakilus būsto kainoms, galimybė sutaupyti ir susiplanuoti išlaidas tampa itin aktuali. Bendradarbiaujant su IKEA interjero dizaineriais pavyko sukurti namus, kuriuose yra visos būtinos funkcijos ir estetika“, – prognozuoja NT vystytojo atstovė.
Interjero dizaino paslaugos nekainuos
IKEA‘oje tiek įmonės, tiek nekilnojamojo turto vystytojai gali rasti estetiškų ir funkcionalių interjero sprendimų. Interjero dizaineriai parengs interjero projektą, padės išsirinkti tinkamiausius baldus ir įgyvendins projektą jūsų pageidaujamoje erdvėje: biure, krautuvėlėje, kavinėje, viešbutyje, bute ar kitur.
Nusprendus įgyvendinti siūlomą projektą ir įsigyti ne mažiau kaip 70 proc. į projektą įtrauktų IKEA baldų ir aksesuarų, interjero dizaino paslauga suteikiama nemokamai. Daugiau informacijos verslui rasite čia.