Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) nuo rugsėjo 24 d. kviečia gyventojus ir įmones, vykdančius ūkinę veiklą ir eksploatuojančius stacionarius oro taršos šaltinius, kreiptis dėl paramos ir sumažinti į aplinkos orą išmetamų teršalų kiekį. Iš valstybės biudžeto šiam kvietimui numatyta skirti daugiau nei 3,3 mln. eurų.
Kreiptis dėl paramos, teikiant projektų investicinius planus, gali tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys, vykdantys gamybinę veiklą, kurios metu į aplinkos orą išmetami įvairūs teršalai, pavyzdžiui, kietosios dalelės, azoto oksidai ir kt., kai jie nėra išvalomi arba jų valymas yra nepakankamas.
Parama skiriama finansuoti ūkinėje veikloje iš eksploatuojamų stacionarių taršos šaltinių į aplinkos orą išmetamų kietųjų dalelių (KD2,5), azoto oksidų (NOx), nemetaninių lakiųjų organinių junginių (NMLOJ) kiekį mažinančių technologinių įrenginių diegimą ar modernizavimą. Finansuotina veikla apima technologinio įrenginio keitimą mažiau taršiu, stacionaraus taršos šaltinio techninį modernizavimą: išmetamųjų dujų valymo įrangos (elektrostatinio filtro, rankovinio filtro), kurą deginančio įrenginio, jo degiklio ar ekonomaizerio, šilumogrąžos įrenginio, NMLOJ surinkimo ir regeneravimo (kondensavimo, absorbcijos), terminės ar katalizinės oksidacijos įrenginio įrengimą arba įrenginių, skirtų stacionarių neorganizuotų (išsklaidytos) NMLOJ taršos šaltinių likvidavimui (modernizuojant į kontroliuojamus organizuotus taršos šaltinius), įrengimą.
Didžiausia galima skirti paramos suma – 300 tūkst. eurų. Paramos suma galima finansuoti iki 70 proc. tinkamų finansuoti išlaidų.
Projektų investiciniai planai paramai gauti teikiami iki lapkričio 8 d. APVIS aplinkoje.