Wutopia Lab nuotr.

Abstraktūs kalnai: menų centro Hainane architektūrinė transformacija


Architektūros studijos „Wutopia Lab“ suprojektuotas menų centras „Flickering Peak“ Hainane, Kinijoje, apsuptas permatomu tinkleliu, įkvėptu uodų tinklų. Šis projektas, esantis Kavos kaime Vanninge, apėmė daugiafunkcio menų centro užbaigimą, kurio rūsio ir struktūrinė dalis jau buvo pastatyta. Po to, kai užsakovas nutraukė bendradarbiavimą su ankstesniu architektu, Šanchajuje įsikūrusi „Wutopia Lab“ komanda buvo pasamdyta tam, kad transformuotų šį pastatą į architektūrinį regiono simbolį, prisitaikantį prie tropinio klimato.

Wutopia Lab nuotr.

„Flickering Peak“ dizainas apima tris blokus, kurie simbolizuoja „kalnus“, išdėstytus aplink nedidelį vandens baseiną, per kurį nutiestas pėsčiųjų takas. Tai atspindi Hainano provincijos ryšį tiek su kalnais, tiek su jūra.

„Naudojau anksčiau sukurtą koncepciją, vadinamą „Vienas baseinas, trys kalnai“, – pasakojo „Wutopia Lab“ įkūrėjas ir vyriausiasis architektas Yu Tingas žurnalui „Dezeen“.

„Esama struktūrinės sistemos apribojimų neleido mums sukurti įvairesnių formų, todėl galiausiai pastatas galėjo būti suprojektuotas tik kaip dėžė“, – pridūrė jis.

Wutopia Lab nuotr.

„Iššūkis buvo, kaip suderinti šią koncepciją su trimis pastatais ir kaip sujungti kalnų formą su originalia dėžės struktūra.“

Norėdama transformuoti šias dėžutes į abstrakčias kalnų formas, „Wutopia Lab“ uždengė jas plona plieno konstrukcija, ant kurios ištemptas perforuotas tinklelis. Ši membrana apsaugo seriją išorinių terasų, esančių ant blokų, kurios, pasak studijos, atspindi „pilkąsias erdves“, randamas tradiciniuose Kinijos namuose, dengiamose uodų apsauginiais tinklais.

Wutopia Lab nuotr.
Wutopia Lab nuotr.
Wutopia Lab nuotr.

„Vasarą turtingi žmonės sukurdavo pavėsį – „pilkąją erdvę“ – priešais savo kiemus ir pastatus, įrengdami gazos stogelį, sukurdami erdvę, kuri sklandžiai jungia vidines ir išorines zonas be uodų trikdymo“, – aiškino Tingas.

„Aš transformavau klimato ribą į terasas – abstrakčius kalnus, sukurdama daugybę lauko platformų“, – pridūrė jis.

Centrinis „Flickering Peak“ pastatas talpina pagrindinę renginių erdvę, kuri organizuota aplink apvalią erdvę su amfiteatro stiliaus marmuro sėdimomis vietomis ir dideliais laiptais. Šią erdvę dengia skliautuotos lubos, apibūdinamos kaip primenančios olą, su apskritomis angomis, įrengtomis su spalvas keičiančiais šviestuvais.

Wutopia Lab nuotr.
Wutopia Lab nuotr.
Wutopia Lab nuotr.

Išoriniai tilteliai iš abiejų centrinio tūrio pusių jungiasi su mažesniais nepriklausomais pastatais, kuriuose vakarinėje dalyje yra biuras, o rytinėje – registratūra ir valgomasis.

„Rytų ir vakarų pagalbiniai pastatai yra antriniai kalnai, o pagrindinis pastatas – pirminis kalnas“, – aiškino Tingas.

„Kadangi priedai skirti paremti pagrindinį pastatą, juos reikia sujungti“, – tęsė jis. „Atsižvelgdami į sukurtą kalnų įvaizdį, nusprendėme sujungti tris pastatus, pastatydami tiltus per „kalnus“, kas yra įprastas modelis tradicinėje kinų architektūroje.“

Naktį permatomos membranos sukuria žibinto efektą, kai „Flickering Peak“ apšviečiamas iš vidaus, o jo atspindžiai matomi vandens baseine. Permatomos membranos taip pat buvo panaudotos „Wutopia Lab“ neseniai transformuotame buvusiame pramoniniame kieme Šanchajuje, kuris dabar veikia kaip mišrios paskirties kultūrinė erdvė su banguotos formos struktūromis.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų