– ekrano padėtis kelio atžvilgiu,
– gavėjo padėtis,
– ekrano aukštis,
– skleidžiamo triukšmo rūšis.
Ekrano garso izoliavimo savybės tiesiogiai susijusios su jo mase, tenkančia ploto vienetui. Akustiniai ekranai iš betono turi gerą garso izoliacija. Kiti medžio ir betono akustinių ekranų pranašumai yra jų tvarumas, atsparumas atmosferos veiksnių poveikiui bei nedidelės priežiūros išlaidos.
„Durisol“ akustiniai ekranai išsiskiria savo ilgalaikiu eksploatavimu. Europoje jie naudojami jau nuo 1977 m. ir sėkmingai tarnauja be pokyčių iki šių dienų. Taip pat jie išsiskiria didele garso sugertimi ‒ jų garso absorbavimas DLαyra nuo 13 dB iki 17 dB. Tai atitinka aukščiausią garso absorbcijos klasę A4.
Pagrindinės „Durisol“ akustinių ekranų savybės:
– A4 klasės sugeriamumas iki 17 dB;
– A2 klasės atsparumas ugniai;
– atsparumas šalčiui – atlaiko 300 šilumos ir šalčio ciklų;
– atsparumas druskoms;
– atsparumas smūgiams ‒ medžiaga naudojama seismiškai aktyviose zonose;
– atsparumas termitams ir kitokiems graužikams.
Surenkamų medžio ir betoninių akustinių plokščių ekranų įrengimo sąnaudos yra nedidelės, o jų išlaikymo sąnaudos – labai mažos. Ekranams iš plastiko, metalo arba skaidrių medžiagų įrengti reikia didesnių gamybos ir eksploatavimo sąnaudų.
Lietuvoje „Durisol“ akustiniai ekranai pirmą buvo pastatyti autostradoje Vilnius – Kaunas, ties Vieviu. Nuo 2014 m. jie sėkmingai naudojami tiesiant „Rail Baltic“ geležinkelį nuo Šeštokų iki Marijampolės. „Durisol“ akustiniai ekranai populiarėja ir kaip akustinės tvoros prie gyvenamųjų namų, nes atlieka ilgalaikės tvoros, kurios nereikia prižiūrėti funkcijas – saugo gyventojus nuo triukšmo ir pašalinių žvilgsnių.