Alisa Amsterdame: eklektiška interjero dizaino pasaka


Yra vietų, kur menas tampa gyvenimu, o gyvenimas – menu. Viena iš tokių stebuklingų vietų – prieš keletą metų Amsterdame atidarytas išskirtinis penkių žvaigždučių viešbutis „Andaz Amsterdam Prinsengracht“, turintis 122 kambarius ir 5 apartamentus. Viešbutis įkurtas buvusiame bibliotekos pastate, kurį olandų dizaineris Marcelis Wandersas transformavo į fantastinį sapnų pasaulį. Po „Andaz Amsterdam“ stogu jaučiami Nyderlandų aukso amžiaus – ekonominio ir kultūrinio pakilimo laikotarpio XVII–XVIII a. – prabanga ir meninis kūrybingumas. Įspūdinga gyvenimo aplinka viešbutyje sukurta olandų tradicinio dizaino citatų ir modernių interjero sprendimų sinteze bei originalių meno kūrinių inkliuzais visose viešbučio erdvėse. Čia istorija ir šiandiena, sena ir nauja susipina į magišką naratyvą. Sapno įspūdį sustiprina unikali šiuolaikinio vaizdinio meno instaliacija, susidedanti iš 50 ekranų, kaskart nustebinančių lankytoją.

Nuo atidarymo 2012 m. „Andaz Amsterdam“ pelnė daugybę tarptautinių apdovanojimų, o 2014 m. įtakingiausio prabangaus keliavimo stiliaus interneto puslapio „Jetsetter.com“ buvo išrinktas geriausio dizaino nominacijos nugalėtoju. „Andaz Amsterdam“ priklauso „Hyatt International“ viešbučių grupei, turinčiai daugiau nei 700 viešbučių visame pasaulyje. „Andaz“ – naujausias jų prekių ženklas, kurio vizija ir tikslas yra gyvas viešbučio patyrimas bei glaudus ryšis su vietine kultūra.

Neatsitiktinai šiam tikslui įgyvendinti buvo pakviestas vienas žymiausių Olandijos interjero dizainerių M. Wandersas. Nuo 2014 m. jis vadovauja 40 asmenų tarpdisciplininei komandai, kuriančiai įvairius projektus. M. Wanderso grupės misija – atgaivinti romantišką ir humanistinį dizainą, atiduodantį duoklę praeities palikimui ir gerbiantį įvairių kultūrų skirtumus. Jų kuriamas estetikos diskursas yra asmeniškas ir įkvėptas postpostmodernistinės eros, kurią pats dizaineris vadina „šiuolaikiniu humanizmo Renesansu“. Toks dizainas grąžina žmogiškąjį faktorių į technokratinį pasaulį. M. Wandersas nepaklūsta dizaino dogmoms ir kuria romantišką siurrealistinę visatą, kurioje industrializmo šaltumas pakeičiamas poezija, fantazija ir istorijos romantika. Dizainerio darbai provokuoja ir įtraukia, visada nustebina ir pakelia nuotaiką.

Visapusiškai apgalvotas Marselio dizainas „Andaz Amsterdam“ puoselėja olandišką paveldą keliais būdais. Detalės įkvėptos Aukso amžiaus meninio palikimo, garsiojo Delfto mėlynai balto fajanso raštų, istorinių žemėlapių ir navigacijos įrankių, primenančių apie kelionių ir atradimų laikus, – visa tai atsispindi interjero dekore. Viešbučio pastate 1977–2007 m. veikė viešoji biblioteka, tad dizaineris siekė perteikti vietos istorijos žavesį ir svarbą. Viešbučio svečiai gali rasti ir pavartyti autentiškas antikvarines knygas iš Amsterdamo ir apie Amsterdamą. O dekonstruotos senųjų knygų iliustracijos tapo įkvėpimo šaltiniu kuriant tapetus ir kitus grafinius interjero elementus.

Viešbučio vestibiulis pasitinka unikaliais kilimais, kuriuose pavaizduotas pasaulio žemėlapis bei įspūdinga instaliacija, sudaryta iš žvaigždynų ir planetų. Po didžiuliu stoglangiu pakabinti objektai ir šviestuvai primena lankytojams apie senovinį astronomijos mokslą bei navigaciją pagal žvaigždes. Tiesiai po šia kompozicija pakabinti ekstravagantiškų proporcijų varpų formos šviestuvai su prabangiais sietynais viduje apšviečia eilę registratūros stalų. Erdvę dar labiau paįvairina olandiškų ornamentų ir įdomybių ekspozicija, išdėliota knygų lentynose, tapetų piešiniai, kuriais pasakojama Amsterdamo architektūrinė istorija, bei simboliais pateiktas pakilimas iš pragaro į dangų.

Viešbutyje yra 122 svečių kambariai, kurių kiekvieną puošia vienetiniai tapetai. Kambarių interjere įgyvendinta idėja, iliustruojanti Amsterdamo, kaip „kultūrų katilo“, įvaizdį. Sapno nuotaiką kuria sujungtos skirtingos figūros, pavyzdžiui, žuvis ir šaukštas čia gali būti susiūti dygsniais, pasiskolintais iš miesto herbo. Žaismingą gyvenamąją aplinką puošia dinamiškų formų ir netikėtų spalvų baldai bei interjero detalės. Kiekviena detalė suteikia svečiams pojūtį, tarsi jie dienos pabaigoje grįžtų namo. Pagal užsakymą pagaminti baldai, tekstilė, kilimai ir tapetai – viskas pasakoja po atskirą istoriją. Pasak M. Wanderso: „Aš visada stengiuosi kurti unikalius daiktus su skirtingais charakteriais. Aš net rankomis ištapiau kiekvieną prausyklę savo stiliumi. Jos visos skirtingos! Šis viešbutis yra mano dovana Amsterdamui.“

Ryškios tulpės formos kėdės, originalaus, šiuolaikiško dizaino detalės, žadą atimanti observatorija – tai dar keletas „Andaz“ skiriamųjų ženklų. Viešbutyje galima rasti ir „Mėlynojo šaukšto“ restoraną, kokteilių barą, sporto salę, SPA kompleksą, biblioteką ir konferencijų sales. Į meniškus viešbučio interjero žaidimus įsitraukęs lankytojas gali patekti ir į slaptą tulpių sodą su šachmatiniais grindiniais ir pasakų herojų skulptūromis.

Viešbutis yra erdvė, nuo kurios prasideda lankytojų pažintis su vietos kultūra, o miesto gyventojai turi progą pademonstruoti savo paveldą bei svetingumą. Rafinuotas ir dinamiškas „Andaz Amsterdam“ puikiai perteikia kūrybingą ir laisvą miesto bei miestiečių dvasią. Įsikūrusio pačiame Amsterdamo centre, tarp dviejų didžiausių Princesės ir Imperatorių kanalų, viešbučio širdis plaka tokiu pačiu ritmu kaip ir miestas. Amsterdamas yra demokratiško požiūrio sostinė, čia daug laisvės bei tolerancijos, o jo gyventojai geba derinti iš pirmo žvilgsnio nesuderinamus dalykus. Tad ir pagrindinė „Andaz Amsterdam“ interjero idėja yra priešybių suderinimas, dviejų tarpusavyje nesusijusių elementų jungimas, sukuriant naują logišką visumą. Neabejotinai viešnagė šiame viešbutyje prilygsta eklektiško dizaino ir meno nuotykiui stebuklų šalyje. 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų