Penktadienį Vilniuje įvyko dar vieno STRUCTUM konkurso – „Viešbučio erdvė – rytojaus tendencijos šiandien“, kulminacija.
Šį sykį veržlūs ir talentingi projektuotojai kūrė vizijas ateities viešbučiams. Buvo pateikta net 30 projektų, kuriuos kūrė 72 architektai ir interjero dizaineriai, o geriausius padėjo išaiškinti kompetentinga komisija.
(po straipsniu rasite renginio nuotraukų galeriją)
Perkurti viešbučių erdves paskatino kilusi pandemija. Tai buvo milžiniškas iššūkis visiems verslams, tačiau bene labiausiai – apgyvendinimo sektoriui. Buvo pradėta svarstyti, kaip galima patobulinti viešbučių erdves ir padaryti jas saugesnėmis.
Taip pat imta svarstyti, kaip viešbučio kambario sąvoką pakelti į aukštesnį lygmenį – kad jis būtų ne tik kaip vieta nakvynei, bet taptų ramybės bei komforto oaze.
Konkursas „Viešbučio erdvė – rytojaus tendencijos šiandien“ vyko keturiais etapais, kurių metu dalyviai galėjo atsiųsti savo darbus. Iš viso, projekte savo viešbučių vizijas pristatė 30 komandų, kurias sudarė architektai, interjero dizaineriai bei studentai. Dėl dalyvių gausos šis konkursas pasižymėjo didele konkurencija. Tokie juk visuomet ir būna STRUCTUM konkursai.
Žiūrėkite renginio VIDEO:
Restorane „Bizarre“ pradėjo rinktis svečiai. Jie tradiciškai pozavo prie sienelės, šnekučiavosi ir nekantriai laukė apdovanojimų ceremonijos. Netrukus renginio vedėjas Giedrius Leškevičius žengė ant scenos ir renginį pradėjo su daina bei įžangine kalba.
„Ne paslaptis, kad keliaujantys arba atitolti nuo kasdienybės norintys žmonės viešbučio kambarį traktuoja ne tik kaip vietą nakvynei, tačiau ir kaip ramybės bei komforto oazę.
Tai gyvenamoji ir kartu atsipalaiduoti leidžianti erdvė, kurioje laikinas gyventojas nori pasijusti kaip namuose, arba atvirkščiai – sužadinti naujus pojūčius ir emocijas.
Žurnalas STRUCTUM suteikė galimybę konkurso dalyviams parodyti, kokios jų nuomone turėtų būti viešbučių erdvės, kurios turi sujungti estetiką, inovatyvumą, patogumą bei kokybiškai praleistą atokvėpiui arba darbui skirtą laiką“, – sakė G. Leškevičius.
Susirinkusius ant scenos pasveikino ir žurnalo STRUCTUM vadovė Ignė Dutova bei Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė, kuri buvo viena iš penkių komisijos narių.
Komisijoje taip pat buvo architektas, UAB „Forma“ vadovas Saulius Mikštas, architektas, humanitarinių mokslų daktaras, einantis profesoriaus pareigas VILNIUS TECH urbanistikos katedroje, biuro „Arches“ partneris Edgaras Neniškis, architektas, architektūros studijos „Plazma“ vadovas Rytis Mikulionis, viešbučio „Courtyard by Marriott Vilnius City Center“ generalinė direktorė Sigita Rudzevičienė.
Konkursas nebūtų įvykęs be nuostabių partnerių, kurių technologijos ir modernūs bei inovatyvūs produktai, ypač atitiko „Viešbučio erdvė – rytojaus tendencijos šiandien“ koncepcijas. Ant scenos žengė konkurso partnerių atstovai ir įteikė prizus savo pasirinktiems projektams.
Išmanias namų sistemas bei jungiklius tiekianti bendrovė „JUNG VILNIUS“ apdovanojo interjero dizainerę Veroniką Viršičiūtę, Interjero dizainerį Dmytro Novykova ir Vizualizatorę Valentyną Katanovą. Aukštos kokybės vonios bei virtuvės sistemų gamintoja GROHE savo simpatijų prizą skyrė komandoms „Egle home“ ir „Soul house“. Natūralius akmens gaminius tiekianti bendrovė „Akmenstata“ savo įsteigtą prizą skyrė Vilniaus Dizaino Akademijos 4 kurso interjero dizaino studentei Skaistei Bliūdžiūtei. Švaros ir higienos prekių gamintojas „TORK“ apdovanojo Ievą Laurinavičiūtę. Grindų ir sienų gamintojo „Tarkett“ prizas buvo skirtas projektuotojų komandoms „Egle home“ ir „Soul house“. Baldų furnitūros gamintojas „Brasa“ prizą įteikė interjero dizainerei Evelinai Delekaitei ir komandoms „Egle home“ ir „Soul house“.
Netrukus buvo paskelbti konkurso komisijos išrinkti penki jų nuomone geriausi darbai. Ant scenos jų pristatyti žengė šių darbų autorės – projektuotojos Eglė Mišinytė, Diana Kirkliauskaitė, Aistė Vitaitė, Skaistė Bliūdžiūtė ir Ana Drutel.
Po muzikinio G. Leškevičiaus pasirodymo buvo paskelbtas projektas, gavęs daugiausiai portalo Structum.lt lankytojų balsų. Portalo redaktorius Jokūbas Baltrukonis pasveikino keturių interjero dizainerių komandą: Urtę Augustinavičiūtę, Adelę Dambrauskaitę, Gustę Dubinskaitę ir Margaret Plėpis. Jų viešbučio projektas surinko net 1133 balsus.
Vėliau konkurso apdovanojimai pasiekė kulminaciją – vakaro svečiai apsupo sceną, laukdami, kuomet renginio vedėjas G. Leškevičius paskelbs pirmųjų trijų vietų nugalėtojus. Juos padėjo išaiškinti konkurso komisija, kuri atsakingai vertino visus darbus pagal šiuos kriterijus: inovatyvios technologijos, unikalus dizainas, modernumas, estetiškumas, praktiškumas, efektyvumas, funkcionalumas, ergonomiškumas.
Viską įvertinus ir susumavus, STRUCTUM vadovė Ignė Dutova ant scenos įvardino tris pirmųjų trijų vietų nugalėtojus: 3 vieta – Vilnius TECH 4 kurso architektūros studentė Diana Kirkliauskaitė. 2 vieta – interjero dizaineriai Aistė Vitaitė, Austėja Pilipuitytė ir Lukas Jučinskis.
Pirmoji konkurso vieta ir nuostabi kelionė į kasmetinę didžiausią pasaulyje tarptautinę baldų parodą „Salone del Mobile.Milano 2023“ atiteko interjero dizainerei, AD Interjerai studijos įkūrėjai Anai Drutel ir Alinai Ponomar.
Nuaidėjus sveikinimams ir aplodismentams, vakaro svečiai fotografavosi, mėgavosi muzika maistu, gėrimais ir bendravimu.
Su dalyvių darbais galite susipažinti čia.
STRUCTUM dėkoja ištikimiems partneriams, be kurių šis renginys nebūtų įvykęs: „Jung Vilnius“, „Grohe“, „Tarkett“, „Praimas“, „Corian“, „Top Spynos“, „Gaja Decor Group“, „Brasa“, „Tork“, „Audiotonas“, „Akmenstata x Cosentino“.
Taip pat dėkojame renginio partneriams: už ypatingą erdvę renginiui, nuostabų maistą – restoranui „Bizzare“, už garsą, vaizdą ir šviesą – „AUDIOTONAS“, svečius vaišino – FREIXENET nealkoholinis, gėlės nugalėtojams – „Orchidcare”.
Naujausias tinklalaidės DnA+ epizodas: