bankokas-The Green-Silhouette
W-Workspace nuotr.

Apleistas pastatas, virtęs modernia gyvenamąja vieta – „The Green Silhouette“ rezidencija


Vis dažnesnė praktika pasaulyje – senų pastatų rekonstravimas ir atnaujinimas. „The Green Silhouette“ rezidencija Bankoke  – tai vienas iš įstabių pavyzdžių, kaip apleistą ir nebenaudojamą pastatą galima paversti modernia erdve, suteikti jai naują funkciją ir prikelti naujam gyvenimui.

Architektams buvo patikėta sunki užduotis

„The Green Silhouette“ rezidencijos pastatas priklausė iš trijų statinių susidedančiam kompleksui. Šiame pastate kadaise buvo įsikūrusios bendrojo naudojimo patalpos. Atsižvelgiant į naujausius rinkos tendencijų pokyčius, senasis pastatas turėjo būti nugriautas, nes jis nebeatitiko naujiems pastatams keliamų kriterijų, tačiau, Tailande galiojantys įstatymai, to padaryti neleido.

Buvo panaudoti jau esami pamatai ir išlaikomas esamas kolonų išdėstymas pirmame aukšte, pridedant naują konstrukciją. Virš pirmojo aukšto yra 3 metrų gylio perdavimo sijos, kurių viršuje yra skirtingos konstrukcinės grotelės.

Kaip jau minėta, esamas generalinis planas susidėjo iš 3 identiškų pastatų, todėl komanda gavo sunkią užduotį – naudojantis šia paveldėta, savotiška kartoninės dėžutės forma turėjo būti sukurtas vientisas statinys.

Pasak architektų studijos „Archismith Architects“ komandos, sudėtinga užduotimi tapo gauti įspūdingą formą, nes bet koks anksčiau patvirtinto pastato karkaso papildymas nebuvo įmanomas, o pašalinant reikštų tai, kad sumažėtų  parduodamas plotas. Po kelių varginančių fasado projektavimo tyrimų etapų projektuotojų komanda nusprendė panaudoti stambią formą kaip reklaminį skydą, kas sukurtų pastato charakterį.

The Green Silhouette bankokas The Green Silhouette bankokas

Vizija – stebuklingas medis

Atsižvelgiant į kontekstą, pagrindinis plėtros taškas yra didelė, parko dydžio žalia zona su visiškai užaugusiais medžiais ir jos vieta šalia populiaraus pasakų pramogų parko.

Esant tokiai „dvigubo parko“ sąlygai, projektuotojų komandos vizija buvo tarsi stebuklingas medis, išaugantis iš didžiulės žalios zonos. Tokia dizaino koncepcija yra plačiai naudojama kaip bendra architektūros, kraštovaizdžio ir interjero dizaino tema.

Projekto kūrėjų vizijoje numatyta, kad pirmas aukštas turėtų tapti analogija į urvą, erdvės, išsidėsčiusios per 22 aukštus, – skylės medžio kamiene, o ant stogo uždedamas medžių vainikas. Milžiniškas mitinis medis su paukščių lizdais atitinka etiketą ir architektūros tendencijas.

The Green Silhouette bankokas The Green Silhouette bankokas

Fasado konstrukcija itin sudėtinga

Fasado dizainą sudaro surenkamųjų betoninių briaunų eilės, tam tikrose vietose susuktos ir siaurėjančios, kad būtų sukurtas medžio silueto vaizdas. Dėl konstrukcijos sudėtingumo yra daugiau nei šimtas modulio variantų.

Surenkamosios plokštės prie frontoninių galinių sienų turi įdubą, imituojančią medžio žievės tekstūrą. Komunalinės patalpos 22 aukšte ir stogo terasa apgaubtos iškreiptomis spektro aliuminio kompozito plokštės juostomis, kurios keičia spalvas žiūrint iš skirtingų kampų.

Vaivorykštės juostelės susijungia į dvigubo kreivumo paviršius ir vaizduoja paukščio lizdą ant medžio. Toks paviršius nulupamas, kad apsinuogintų ir matytųsi kambariai, ir patrauktas atgal stogo lygyje, kad būtų sukurta apžvalgos aikštelė.

The Green Silhouette bankokas The Green Silhouette bankokas

Atitinka visus tvarumo standartus

Projekto kūrėjų komanda yra numačiusi, kad tai bus ekologiškas ir tvarumo standartus atitinkantis statinys, todėl, be vandenį taupančių sanitarinių įrenginių, elektromobilių įkroviklių, saulės elementų stogo ir t. t., visur, kur įmanoma, skatinamas natūralus vėdinimas, siekiant pabrėžti gyvenimo harmonijos su gamta idėją.

Pavyzdžiui, didelės stumdomos durys vestibiulyje gali būti visiškai atidarytos gražiu ir šiltu oru. Gyventojai gali atidaryti stumdomas duris treniruoklių salėje ant stogo, jei nori sportuoti naudodami natūralią oro ventiliaciją. Horizontalios fasado briaunos ne tik vaizduoja pastato vaizdą, bet ir suteikia patalpoms šešėlį.

Apie autorius

„Archismith Architects“ – tai architektūros studija Bankoke, kurios darbų sąraše puikuojasi „The Green Silhouette“, „The Glass Fortress“, „S1 Residence“ ir t. t. Studijos įkūrėjas Jirawitas Yamkleebas yra praktikuojantis architektas, kuriam artimos tvarumo ir vienovės su gamta idėjos.

bankokas-The Green-Silhouette bankokas-The Green-Silhouette bankokas-The Green-Silhouette bankokas-The Green-Silhouette bankokas-The Green-Silhouette bankokas-The Green-Silhouette


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų