balex metal gamykla
Laimono Ciūnio nuotr.

„Balex metal“ pasistatė gamyklą, unikaliai integruodama savo produkciją


Europoje viena stambiausių stogų ir fasadų dangų gamintojų „Balex Metal“ pasistatė gamyklą Vilniuje. Savo produktus naudojo eksterjere ir moderniame industriniame interjere – čia jie atlieka ir ekspozicijos vaidmenį.

Lietuvoje tai – pirmoji „Balex metal“ gamykla, tačiau įmonė gyvuoja jau daugiau kaip 20 metų. „Balex Metal“ yra pasaulinio gamintojo „Kingspan“ kapitalo grupės dalis, klientų turi nuo Jungtinių Amerikos Valstijų iki Naujosios Zelandijos.

Tai, kad Lietuvos komanda, veikusi kaip prekybos padalinys, nuo šiol prisijungs prie gamybos ir padidins jos apimtis, – svarbus plėtros žingsnis. Klientams į Europos regioną iš Vilniuje pradedančios veikti gamyklos iškeliaus dalis „Balex metal“ asortimento: klasikinė stogo danga „Elegant“, čerpes imituojanti danga „Panorama“, sieninė ir stoginė trapecinė skarda BTD/BTS18, BTS/BTD45, lankstiniai bei kita produkcija.

Gamyklos pastato fasadui, suprojektuotam UAB „Architektų gildija“, panaudotos daugiasluoksnės plokštės, kurių atspalviai atidžiai parinkti pagal „Balex metal“ prekės ženklo spalvas.

balex metal gamykla

„Jei nuo pastato nuimtume logotipą, vis tiek būtų nesunku atpažinti, kad čia yra „Balex metal“ gamykla“, – komentuoja architektas Rokas Mazuronis. Jis džiaugiasi, kad pavyko perduoti žinutę apie pastate vykstančią veiklą, kartu neperkraunant fasado. Statinys sklandžiai įkomponuotas į aplinką, dera prie šalia esančių kitų modernių pramoninių pastatų.

„Daug produktų buvo integruoti į interjerą, juos klientai gali čia pat apžiūrėti įdomiame, netikėtame kontekste. Toks sprendimas mus džiugina, o klientams daro įspūdį“, – komentuoja M. Dravnel.

Pastate panaudoti „Balex Metal“ produktai – tai daugiasluoksnės „sandwich“ plokštės PIR FROST (180), PIR-ST (100) fasadui, „Thermano“ PIR šilumos izoliacinės plokštės gamybos ir biuro dalies stogui, kuriam taip pat panaudota konstrukcinė trapecinė skarda. Daugiasluoksnės „sandwich“ plokštės su mineralinės vatos užpildu MW-ST, „MW-Light“, MW-R panaudotos sandėliavimo zonai atskirti, o skalūną imituojančios daugiasluoksnės „sandwich“ plokštės – interjere.

balex metal gamykla

Kadangi „Balex metal“ komandai svarbi vertybė – planetos tausojimas, interjere atsirado daug augalų. Gyvoji žaluma puošia erdvę, mažina triukšmo sklaidą ir veikia kaip stresą mažinanti, emocijas balansuojanti terapija čia dirbantiems žmonėms. Patalpose yra įrengtas ir kambarys pabūti tyloje arba pamedituoti.

Netrukus bus apželdintas ir gamyklos pastato stogas. „Tvarumas mums labai rūpi. Mes siekiame, kad pasikeistų tiek pačių darbuotojų, tiek mūsų klientų požiūris į aplinkos apsaugą, kad visi suvoktume, jog esame neatsiejama gamtos dalis ir visi dideli pokyčiai prasideda nuo mūsų pačių“, – sako M. Dvarnel.

Fasadus sumontavo UAB „Tonitra“

„Sandwich“ plokštes ir lankstinius fasade sumontavo UAB „Tonitra“ – 14 metų veikianti įmonė, kuri specializuojasi pramoninių ir komercinių pastatų statyboje Lietuvoje ir kitose Europos šalyse.

Daugiasluoksnes „sandwich“ plokštes, atitinkančias A++ klasei keliamus sandarumo ir šilumos perdavimo reikalavimus, „Thermano“ PIR šilumos izoliacines plokštes, kaip ir iki šiol, klientams gamins kitos „Balex metal“ gamyklos.

balex metal gamykla balex metal gamykla

„Logiškas žingsnis, kad statydami gamyklą Vilniuje panaudojome savo pačių produkciją. Siekėme iš standartinės produkcijos išgauti aukštos klasės estetinius sprendimus. Kartu mūsų produkcija įkvėpė sukurti unikalų interjerą“, – sako Marek Dravnel. įmonės „Balex Metal“ vadovas.

Įmonė stato ar rekonstruoja sandėlius, logistikos centrus, prekybos centrus ir paviljonus, administracinius, ūkinius pastatus.

UAB „Tonitra“ teikia visą spektrą paslaugų, tokių kaip gelžbetoninių ir metalinių konstrukcijų montavimas, daugiasluoksnių termoplokščių montavimas, dengia šlaitinius ir plokščius stogus. Taip pat montuoja tvoras, vartus, langus, atlieka skardos lankstymo ir skardinimo darbus. Ilgametėje įmonėje dirba savo sritį išmanantys darbuotojai, kurie geba nuodugniai išanalizuoti kliento keliamus kokybės pageidavimus.

Be to, įmonė išskirtinai rūpinasi nuolatiniu savo darbuotojų kvalifikacijos kėlimu, jų atestavimu ir sertifikavimu. Bendrovė nuolat domisi naujomis technologijomis ir taiko jas įgyvendinamuose projektuose.

balex metal gamykla

UAB „Storoma“ įrengė objekto infrastruktūrą ir sutvarkė aplinką

Būsimos „Balex metal“ gamyklos teritorijoje statybos darbus viena pirmųjų pradėjo UAB „Storoma“ komanda.

Ji sėkmingai įgyvendino architektų parengtą infrastruktūros planą, pagal kurį buvo įrengti atskiri įvažiavimai lengviesiems ir sunkiasvoriams automobiliams, specialios paskirties keliai aptarnaujančiam transportui, numatytos vietos automobilių stovėjimo aikštelėms ir elektromobiliams krauti bei dviračiams laikyti.

UAB „Storoma“ atliko paruošiamuosius žemės darbus gamyklos statybai, įrengė laikinus kelius, paruošė pagrindus tiek gamyklos viduje, tiek aplink gamyklą suprojektuotoms ir numatytoms naujoms dangoms.

Įmonė tokiems darbams pasirinkta dėl patirties – ji veikia jau 10 metų, kietųjų dangų įrengimo darbus atlieka visoje Lietuvoje.

Daugiau nei 150 kvalifikuotų ir atestuotų specialistų turinti komanda yra sukaupusi daug patirties tvarkydama viešąsias erdves, tiesdama kelius ir gatves, naujosios gamyklos teritorijoje rūpinosi visos infrastruktūros įrengimu. Įgyvendinus šį projektą, „Balex metal“ gamyklos darbuotojai ir klientai gali patogiai naudotis „Storomos“ komandos įrengta infrastruktūra ir sutvarkyta aplinka.

Pastato aliuminio langus ir stiklinę stumdomą sieną pagamino ir sumontavo įmonė „Alfestus“.

 

Partnerių turinys


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų