Architektas iš Rusijos A. Nerovnya: stilinga aplinka kuria tinkamą ateities estetiką


Projektai, prie kurių prisiliečia studijos „Alex Nerovnya Architecture“ įkūrėjas ir architektas Alexas Nerovnya, iš tiesų žadina architektūros mėgėjų vaizduotę. Jam svarbu tai, ką mato visi žmonės, o ne tik architektai. Tai yra pastato išorės grožis ir objekto harmonija su aplinka.

– Gal galite daugiau papasakoti apie save? Kaip Jūsų gyvenime atsirado architektūra?

– Aš esu penkių dizainerių ir architektų komandos lyderis. Mes esame įsikūrę Maskvoje. Daugiausia dėmesio skiriame privačių vilų ir kaimo namų konceptualaus dizaino kūrimui. Kartais dirbame su mažų biurų ir daugiabučių iki trijų aukštų interjerais.

Nuo pat mažens man patiko piešti įsivaizduojamus namus, kelius ir miestus. Nors mano piešiniai nebuvo niekuo ypatingi ar genialūs, tačiau ši meno šaka man labai patiko.

Negaliu pasakyti, kad atrasti savo pomėgius ir profesinę kryptį, kuria norėčiau eiti, buvo labai lengva. Man visada patiko architektūros ir statybos sritys. Kai mokiausi aukštojoje mokykloje, galėdavau valandų valandas praleisti stebėdamas masines statybvietes.

Tuomet, kai įstojau į Architektūros institutą Maskvoje, man pavyko realizuoti savo aistrą. Aš pasirinkau architektūros dizaino kryptį.

– Pristatykite keletą savo projektų. Kokių architektūros principų laikotės projektuodami namus?

– Mes turime keletą mėgstamų projektų, kurių daugelis buvo įtraukti į mūsų pirmąją meno knygą, išleistą 2019 m. pabaigoje. Pavyzdžiui, projektas „Sol House“, kuris realizuotas miškingame plote ir išsiskiria savo stikliniu fasadu. Taip pat reikėtų paminėti projektą „Amber House“. Pagrindinis jo įkvėpimo šaltinis – laužas, atliekantis panašų vaidmenį kaip švyturys. Gintaro namas yra ekstravagantiškas, bet jaukus ir pasiruošęs kiekvienam suteikti prieglobstį, šilumą bei komfortą.

Taip pat esame gavę pasiūlymą prisidėti prie gotikinės Noterdamo katedros stogo atstatymo.

– Kokį namą šiandien pavadintumėte šiuolaikiniu ir moderniu? Kaip manote, ar modernaus būsto suvokimas Vakarų ir Rytų pasauliuose skiriasi?

– Mano supratimu, modernus namas yra struktūra, sukonstruota pagal minimalizmo kanonus. Taip pat šiuolaikiniuose namuose svarbų vaidmenį turėtų atlikti apšvietimas, todėl labai svarbu, kad objekte būtų didelis įstiklintas plotas. Natūrali šviesa interjere turėtų būti naudojama kuo labiau.

Jeigu pasaulį sąlygiškai suskirstysime į Vakarų ir Rytų šalis, tuomet galime sakyti, kad Vakaruose modernus namas pirmiausia yra išmanusis, technologiškai pažangus ir taupantis energiją. Jis turi tam tikrų transformuojamų elementų, galbūt kilnojamus stogų ar fasadų elementus. Taip pat svarbus elementas yra jo gebėjimas efektyviai naudoti energiją, todėl reikalingi modernūs šilumos izoliacijos sprendimai ir alternatyvios energijos šaltiniai.

Kalbant apie technologinę namo konstrukciją ir funkcionalumą, modernus namas Rytuose turi panašias ypatybes, tačiau daugelyje Azijos šalių ir Artimuosiuose Rytuose architektūrai įtakos turi klimato sąlygos ir privatumo poreikis. Būtent tai lemia, kokios šiuolaikinės technologijos pasirenkamos, kad namas būtų stilingas ir pritaikytas unikalioms klimato sąlygoms bei kultūrinėms ypatybėms.


– Kaip manote, ar projektuojant būstus dėmesys ne per daug kreipiamas į technologijas? O gal atvirkščiai – žmonės vis dar per mažai galvoja apie namų inovatyvumą?

– Ultramoderni architektūra ir modernūs projektavimo principai gyvenamųjų namų interjere yra skirti ne visiems.

Tie trimačiai gražių šiuolaikinių namų atvaizdai, kuriuos matome socialiniuose tinkluose ar architektūros parodose, įspūdingai atrodo tik todėl, kad aplinka jiems parenkama individualiai, o interjeras kuriamas konkrečiam gyventojui. Realiame pasaulyje dauguma žmonių, kurie norėtų gyventi tokiame moderniame name, neturi galimybės statyti jį išskirtinai vaizdingoje aplinkoje, jiems reikia kitokio išdėstymo, o, pavyzdžiui, energijos naudojimo efektyvumo sprendimai negali būti pritaikomi tam tikroje klimato zonoje.

Aš savo namuose sąmoningai nesinaudočiau jokiomis išmaniųjų namų technologijomis. Pavyzdžiui, automatizavimas ir skaitmeninimas mane per daug atpalaiduoja ir leidžia būti tingiam, kai to visai nereikia. Sutinku, kad kai kurie namų ūkio procesai galėtų būti automatizuojami, tačiau šviesų, langinių ir durų užraktų valdymas iš išmaniojo telefono nėra būtinas kiekvienuose namuose.

– Apie ką pirmiausia reikėtų galvoti, norint įsirengti šiuolaikinius namus?

– Šiuolaikinį gražų būstą reikėtų pradėti kurti nuo vietos. Stilinga aplinka atlieka didžiąją dalį darbo, sukurdama tinkamą ateities estetiką. Renkantis konstrukcijas, pamatus, rėmus, šilumos izoliaciją, kiekviename projektavimo etape reikėtų pagalvoti apie novatoriškus sprendimus.

Vienas iš šiuolaikinio minimalizmo principų, kurių mes turėtume laikytis, yra nereikalingų erdvių vengimas. Žinoma, tam tikrus architektūrinius sprendimus gali paveikti klimato sąlygos ir savininko poreikiai, tačiau beveik bet kokiomis sąlygomis galima išpildyti gerai apgalvotus sprendimus ir neatsilikti nuo laiko.

– Kaip manote, ar modernūs namai po 50 metų labai skirsis nuo dabartinių?

– Nemanau, kad jie labai skirsis. Per pastaruosius tūkstantį metų žmonės praktiškai nepakeitė pagrindinių namo formų ir ergonomikos. Privataus būsto formos ir funkcionalumas išliks tokie patys, tačiau technologijos dar labiau tobulės.

– Su kokiais projektais šiuo metu dirbate?

– Mes šiuo metu dirbame su įvairiais projektais visame pasaulyje. Tai yra privačios vilos Liuksemburge, Kanadoje, Saudo Arabijoje, ekologiškas viešbutis Kazachstane, prabangus namas Kalifornijoje. Visus principus, kuriuos minėjau anksčiau, siekiame išpildyti kiekviename projekte.

Skirtingos klimato zonos, mentalitetas, požiūris į gyvenimą ir mūsų klientų finansinės galimybės suteikia puikią progą pildyti modernius sprendimus, pritaikytus bet kokiai užduočiai.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų