Architektūros studentų duetas kuria naują parko erdvę Mažeikių miesto žmonėms ir jų keturkojams


Šių metų projekte Mažeikių rajono savivaldybė pateikė tris gamtos supamas teritorijas, kurioms keliami rekreacinio augimo tikslai. Viena jų – tarp Žemaitijos ir Viekšnių gatvių esanti teritorija, kurioje siekiama įrengti poilsio parką gyvūnėlių augintojams.

Suplanuoti šios teritorijos kompleksinį architektūrinį sprendimą ryžosi komanda „Lootus“ – Kauno technologijos universiteto architektūros studijų programos trečiojo kurso studentai – Lukrecija Ramanauskaitė ir Martynas Stakvilevičius.

Mažeikių rajono savivaldybė deda pastangas kurti darbo vietas, saugią ir sveiką socialinę aplinką. Įvairūs projektai padeda kurti patogią gyventi aplinką, gyventojų gerovei reikalingas sutvarkytas ir laisvalaikiui bei poilsiui pritaikytas viešąsias erdves, rekreacines zonas.

„Išmaniojo miesto 9“ dalyviai Martynas ir Lukrecija sako šią Mažeikių teritoriją pasirinko būtent dėl apibrėžto intriguojančio tikslo iš savivaldybės. Apie 85 tūkst. kv. m ploto teritorijoje KTU studentai planuoja išpildyti užsakovo lūkesčius ir užtikrinti patrauklią bei funkcionalią erdvę miesto žmonėms bei jų keturkojams draugams.

„Dažnai planuojant ir vystant teritorijas nepakankamai atsižvelgiama į jų potencialą. Teritorijos vystomos be aiškios vizijos arba išpildomos iš dalies. Mes savo praktikoje siekiame atlikti detalią teritorijos analizę ir išsiaiškinti galimas vystymo kryptis, jas išpildyti miesto ir jo gyventojų naudai“, – sako „Lootus“ komanda.

Pasak Lukrecijos ir Martyno, noras kurti darnius ir žmonėms palankius miestus reikalauja kitokio požiūrio į projektavimą ir planavimą. „Ypač svarbu yra įvairių sričių profesionalų bendradarbiavimas, visuomenės įsitraukimas ir nauji įsisenėjusių problemų sprendimo būdai“, – įsitikinę projekto dalyviai.

Šiandien aktyviam ar pasyviam poilsiui nepritaikytoje teritorijoje „Lootus“ kuria gyvūnų augintojų traukos centrą su poilsio, prekybos zonomis, suoliukais, pavėsinėmis ir reikiama infrastruktūra patogiam parko teritorijos lankymui. Šią miesto dalį jie siekia integruoti į bendrą urbanistinį audinį ir paversti svarbia Mažeikių dalimi.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų