Ateities standartas: kodėl architektai ir dizaineriai renkasi pažangią „track“ apšvietimo sistemą


Pasaulyje sparčiai tobulėjant technologijoms, jos vis labiau panaudojamos ir būsto įrengimui. Seniai nebenaudojame žibalinių lempų: bėgant laikui vystėsi ir apšvietimo sistemos. Dabar ateities standartu vadinama „track“ tipo apšvietimo sistema, kurią itin mėgsta architektai ir interjero dizaineriai.

Šviesa ten, kur jos reikia

Tam, kad galėtume jaukiai įsitaisę svetainėje skaityti knygą ar grožėtis ant sienos pakabintu mėgstamu paveikslu, nebūtina apšviesti visą patalpą. Pažangi „track“ sistema leidžia įrengti ne tik bendrą, bet ir akcentuotą apšvietimą, skirtą pabrėžti svarbiausias interjero detales.

Tokius apšvietimo sprendimus siūlančios įmonės „Brilliance ceiling“ atstovas Dmitrij Čukanov vardija ne vieną priežastį, kodėl vis daugiau specialistų ir klientų renkasi būtent „track“ sistemą.

„Galima išskirti net kelis tokios sistemos privalumus. Pirmiausia – praktiškumas. Šią sistemą lengva naudoti, ji suteikia daugiau funkcionalumo. Šviesą galima nukreipti į norimus patalpos plotus, tam nereikia išskirtinių pastangų.  Itin lengva pakeisti šviestuvų kryptį ir taip labiau pabrėžti kurį nors objektą ar interjero detalę“, – sako specialistas.

Jis taip pat pabrėžia stilingą ir estetišką dizainą, lengvą sistemos montavimą bei priežiūrą.

Pati apšvietimo sistema su laiku taip pat tobulėjo. Jeigu anksčiau ši sistema buvo skirta tik betoninėms arba gipso kartono luboms, dabar jas galima integruoti įvairiose lubose, tarp jų – ir įtempiamose.

„Mūsų įmonė turi visą spektrą įvairių profilių sistemų, leidžiančių harmoningai integruoti ir efektyviai surinkti bet kurią bėgių sistemą, kurią dizaineris sumanė bet kuriame interjere“, – sako D. Čukanov.

Įtempiamos lubos yra vienas patogiausių ir stilingiausių šiuolaikinių sprendimų. Tai viena iš pakabinamų lubų sistemų, pagaminta iš PVC plėvelės ir aliuminio profilio. Tokios lubos tvirtinasi prie sienų per visą kambario perimetrą. Įtempiamomis jos vadinamos todėl, kad PVC plėvelė, kaitinama iki 70 laipsnių temperatūros, įtempiama ir įmontuojama į sienose pritvirtintus profilius.

Tokios lubos yra labai praktiškos, lengvai montuojamos, o jų kaina – prieinama kiekvienam. Šios lubos turi neribotas galimybes: jas galima įrengti ne tik gyvenamosiose patalpose, bet ir darbo vietose, biuruose, viešosiose ar medicinos įstaigose, parduotuvėse ir kitos paskirties patalpose.

„Brilliance ceiling“ siūlo net 12 įtempiamų lubų tipų: statines, matines, blizges, besiūles, dviejų lygių, medžiagines, „sklandančių linijų“, LED standarto, su foniniu apšvietimu, su fotospauda, perforuotas ir „žvaigždėto dangaus“ stiliaus.

Specialistas paaiškina, kad prie įtempiamų lubų puikiai dera pažangi „track“ apšvietimo sistema.

„Tokius sprendimus su įtempiamomis lubomis gali atlikti tik specializuotos įmonės su kompetentingais meistrais, viena iš tokių įmonių – mes“, – sako D. Čukanov.

Pamėgo architektai ir dizaineriai

„Track“ apšvietimo sistema populiari ne tik Europoje, bet ir Lietuvoje – ją ypač pamėgo architektai ir interjero dizaineriai. „Brilliance ceiling“ atstovas vardija, kad specialistai šią sistemą mėgsta ne tik dėl galimybės nukreipti apšvietimą į norimą tašką, bet ir dizaino išskirtinumo.

„Ši sistema tinka daugybei stilių ir skirtingų interjero dizaino variantų, o tai leidžia jį plačiai naudoti beveik visuose projektuose. „Track“ sistema interjere atlieka ne tik apšvietimo, bet ir svarbią dekoratyvinę funkciją, sukuriančią tam tikrą atmosferą.

Be to, lyginant su klasikiniais šviestuvais ir lempomis, „Track“ sistema suteikia daug daugiau galimybių valdyti šviesą“, – teigia D. Čukanov.

Pasak specialisto, „track“ apšvietimo sistema sparčiai populiarėja ir tarp klientų, atliekančių remonto darbus, į kuriuos įtraukiami profesionalai.

„Kadangi Lietuvoje labiau populiarus skandinaviškas stilius, minimalizmas ir loftai, „track“ sistema labai dažnai naudojama dizainerių projektuose. Šiems stiliams tai yra neatsiejama dalis. Toks apšvietimas ypač populiarus tarp labiau pasiturinčių klientų, kurie labai vertina „track“ sistemos privalumus“, – sako pašnekovas.

„Track“ sistema – visiems namams

 Pažangūs šviestuvai skirti ne tik interjero detalėms pabrėžti. D. Čukanovas tikina, kad viena dažniausių vietų, kurią norima apšviesti tokia sistema, yra darbo vieta. Kryptinis apšvietimas taip pat labai praverčia virtuvėje, svetainėje, vonios kambaryje bei kitose erdvėse.

„Struktūros vieta parenkama atsižvelgiant į dizaino idėją, patalpos funkcinę paskirtį, savininko poreikius, baldų išdėstymą.

Šios konstrukcijos visai nebūtina tvirtinti prie lubų, kartais ji tvirtinama ir prie sienos. Į viršų nukreipta šviesa vizualiai pakelia lubas, o kambarys tada atrodo erdvesnis.

„Track“ sistema gerai veikia atvirose sijose (vasarnamio ar Provanso stiliaus), taip pat mansardos patalpose su A formos lubų konstrukcija“, – teigia specialistas.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Namai lego principais

Kas sieja prieš 6000 metų nutiestą medinį sweeto taką netoli somerseto Didžiojoje britanijoje, 19 a. Pradžioje darbininkams skirtas mobiliąsias kavinukes…

Has photos

Fasadai, kuriems nėra blogo oro

Vėdinamieji ir jiems giminingi bioklimatiniai fasadai šiuo metu laikomi vienais iš geriausių sprendimų siekiant palaikyti optimalią vidaus temperatūrą ir garso…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų