Klaipėdos miesto savivaldybės nuotr.

Atgims Klaipėdos centrinis paštas: numatoma nauja koncepcija


Klaipėdos savivaldybė siekia Klaipėdos centrinio pašto atgimimo ir yra numačiusi jau šiais metais skirti lėšų F. W. Argelanderio mokslo ir meno centro koncepcijai parengti. Savivaldybė taip pat tikisi, kad Kultūros ministerijai pavaldi biudžetinė įstaiga Kultūros infrastruktūros centras artimiausiu metu pradės centrinio pašto sutvarkymo techninio projekto rengimą.

Šiuo metu Klaipėdos centrinis paštas priklauso Kultūros ministerijai. Dar 2022 metų liepos mėn. tarp Klaipėdos savivaldybės ir Kultūros ministerijos buvo pasirašytas ketinimų protokolas dėl šio pašto komplekso įveiklinimo. Protokole įtvirtinti ministerijos ketinimai skirti finansavimą komplekso sutvarkymui, o savivaldybė, ministerijai sutvarkius pašto kompleksą, turėtų pasirūpinti jo įveiklininimu.

„Klaipėdos savivaldybė savo ketinimų neišsižada. Atvirkščiai – esame labai suinteresuoti, kad klaipėdiečiams svarbią reikšmę turintis istorinis kompleksas būtų kuo greičiau sutvarkytas ir pagaliau atgimtų. Apmaudu girdėti pasisakymus, neva savivaldybė kažko nedaro, kad tai taptų realybe. Norisi priminti ministerijai, kas yra istorinio komplekso savininkas ir kas jį turėtų sutvarkyti. Vertinant paskutinius ministerijos ir jai pavaldžios įstaigos atstovų pasisakymus susidaro įspūdis, kad ministerija pamažu traukiasi nuo savo pirminių ketinimų. Labai norėčiau, kad šis įspūdis būtų klaidingas, tačiau vien tai, kad savivaldybės jau dabar prašoma finansinio prisidėjimo prie projektavimo ir pastato tvarkymo, sukelia daug klausimų, kas bus tolimesniuose etapuose, jei valstybės lėšomis neįstengiama parengti net projekto? Ar sutvarkymui finansavimą numatyti ketinusi ministerija ir vėl dairysis į miesto biudžetą?“, –  klausia Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus.

Dėl Klaipėdos centrinio pašto komplekso sutvarkymo ir įveiklinimo ministerija 2023 metų liepos mėnesį sudarė darbo grupę, į kurią įtraukti ir miesto savivaldybės atstovai. Paskutiniajame posėdyje, vykusiame gruodžio mėnesį, nutarta, kad iki vasario vidurio turi būti parengtas projektavimo techninės užduoties projektas. Pastaruoju metu įvardinamos ir įvairios sumos, kurių, kaip prisidėjimo prie projektavimo ir pastato sutvarkymo, pageidaujama iš savivaldybės – preliminariai apie 2 mln. eurų.

„Susitarime ir iki šių metų gruodžio nebuvo jokių kalbų apie savivaldybės finansinį prisidėjimą prie projektavimo ir statybos darbų. Deja, tačiau dabar jau girdime ir turime raštiškus įrodymus, kad ministerija spaudžia savivaldybę skirti pinigų pastato sutvarkymui, nes tik tokiu atveju būtų galima paskubinti darbų eigą. Noriu ministerijai priminti, kad centrinis paštas yra jų nuosavybė ir kokią teisę savivaldybė turi investuoti į svetimo turto sutvarkymą? Manau, kad visi šie žingsniai buvo iš anksto numatyti, bandant nusimesti įsipareigojimus ir apkaltinti savivaldybę neveiksnumu. Iš mūsų pusės tai, kas buvo suplanuota – centrinio pašto įveiklinimas, juda į priekį. Pašto pastatas, mūsų nuomone, eilę metų yra nusikalstamai apleistas, tinkamai neprižiūrimas ir toliau niokojamas gamtinių sąlygų“, – sako Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus.

Kol bendradarbiavimas apčiuopiamų rezultatų neduoda, savivaldybė siekia, kad bent jau būtų užtikrinta, jog pastatas toliau nenyktų ir nekeltų grėsmės praeiviams. Po savivaldybės 2022 metų rugsėjį atlikto statinio techninės priežiūros patikrinimo ir nustatytų trūkumų, pernai vasarą Kultūros infrastruktūros centras įrengė apsaugos priemones, tačiau gruodį vėl kreiptasi į šį centrą dėl pavojingai besikaupiančio sniego ir išsiklaipiusių apsauginių konstrukcijų. Atkreiptas dėmesys, kad statinio valdytojas privalo užtikrinti, jog ant apsauginių tinklų ir stogo besikaupiantis sniegas nekeltų grėsmės praeiviams, šalia pastato statomiems automobiliams, statiniai atitiktų saugos reikalavimus.

Klaipėdos miesto savivaldybės info.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų