namas

Baigtas Valstybinės augalininkystės tarnybos pastato modernizavimas


Baigti Ozo gatvėje, Vilniuje, esančio pastato, kuriame įsikūrusi Valstybinė augalininkystės tarnyba, rangos darbai. Beveik 3 mln. eurų vertės projektas finansuotas Turto banko ir ES fondų lėšomis.  

„Projektas išskirtinis tuo, kad modernizacija vyko veikiančiame objekte. Rangovų profesionalumas, tamprus bendradarbiavimas su patalpose įsikūrusia Valstybine augalininkystės tarnyba ir pastarosios geranoriškumas, gebėjimas lanksčiai organizuoti darbą, leido laiku įgyvendinti projektą“, – pasiektu rezultatu džiaugiasi Ernestas Česokas, Turto banko Finansų departamento direktorius, laikinai einantis generalinio direktoriaus pareigas.

Modernizacijos metu buvo atnaujinamas vienas iš Ozo g. 4A, Vilniuje, esančio pastato korpusų, kurio bendras plotas daugiau nei 1,7 tūkst. kv. m. Pastato energetinio efektyvumo klasė prieš modernizaciją tebuvo D, o dabar ji yra B. Buvo atnaujinta elektros instaliacija, apšvietimo, šalto vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo, vėdinimo sistemos, atliktas stogo, cokolio ir išorinių sienų šiltinimas, pakeistos lauko durys bei langai, atliktas vidaus patalpų remontas, įrengtas vaikų kambarys, pastatytas naujas elektros generatorius. Skaičiuojama, kad atlikus visus šiuos darbus, pastato energijos sąnaudos mažės bent trečdaliu.

Atnaujintame korpuse veikia Valstybinės augalininkystės tarnybos laboratorija, atliekanti augalininkystės produktų kokybės tyrimus. Kasdien šios laboratorijos paslaugomis naudojasi grūdus auginančios bendrovės bei ūkininkai, grūdus superkančios ir perdirbančios bei sėklininkystės įmonės. Laboratorijos patalpų įrengimui taikomi specialūs reikalavimai, jose turi būti užtikrintas tam tikras temperatūrinis režimas, įrengta speciali ištraukiamoji ventiliacija, nuolatinis elektros tiekimas ir kt.

„Šiandien pastatas – ne tik gražesnis, bet ir ekonomiškesnis, labiau pritaikytas silpnaregiams ir judėjimo negalią turintiems žmonėms. Džiaugiuosi, kad darbuotojams pagaliau galime pasiūlyti šviesias, patogiai įrengtas patalpas, kuriose jie gali gerai jaustis ir kokybiškai atlikti savo darbą“, – įkurtuvių šventėje sakė Valstybinės augalininkystės tarnybos direktorius Sergejus Fedotovas.

Pasak jo, atlikta daug darbų, leidžiančių tausoti energijos išteklius, ant pastato stogo sumontuotos saulės elektrinės. Artimiausiu metu atnaujintame pastate bus įrengta speciali sėklų daiginimo patalpa ir pastovios temperatūros joje palaikymo sistema, kuri ne tik leis kokybiškai atlikti tyrimus, bet ir taupyti energijos resursus.

Teigiami pokyčiai pastebimi ir pastato aplinkoje – atnaujinti želdynai, artimiausiu metu kieme bus sumontuota elektromobilių įkrovimo stotelė.

Bendra šio, Turto banko, Europos regioninės plėtros fondo ir REACT-EU iniciatyvos lėšomis finansuojamo, projekto vertė – 2,95 mln. eurų.

Šiuo metu Turto bankas įgyvendina 11 pastatų visoje šalyje modernizaciją. Taip pat yra pateiktos paraiškos dėl dalinio finansavimo ES fondų lėšomis 8 objektų atnaujinimo projektams, iš jų dėl keturių jau pasirašytos finansavimo sutartys, du projektai vertinami, likę – finansavimą gavo ir šiuo metu derinamos sutartys.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

Estijos statybos bendrovė žengia į Lietuvą

Trečia pagal dydį Estijos statybos bendrovė „Mapri Ehitus“ įsigijo 72 proc. Lietuvos statybos bendrovės „Bauschmidt“ akcijų. Statybos bendrovė, iki šiol…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų