Buvusi mokyklos teritorija Utenoje laukia pokyčių: siūlomi socialiniai būstai, jaunimo centras


Utenos mieste pernai uždarytos Rapolo Šaltenio mokyklos teritorija J. Basanavičiaus gatvėje jau nebereikalinga mokyklos funkcijoms, todėl savivaldybė ėmė svarstyti kaip galima panaudoti šį didžiulį sklypą.  „Išmanusis miestas 8“ projekto dalyviai siūlo padalinti šią teritoriją ir šiaurinę dalį skirti gyvenamosios paskirties pastatams, o mokyklos pastatą rekonstruoti ir skirti socialiniams būstams, kurių šiuo metu Utenos mieste trūksta.

 

Išanalizavę pateiktą teritoriją, projekto autoriai Vilnius Tech studentai Sandra Senavaitytė ir Aurimas Dambrauskas įvardina kelias esmines sklypo problemas: per didelis jo dydis, jungčių trūkumas – gatvės pasibaigia akligatviais, taip pat nenaudojami buvusios mokyklos pastatai.

 

 

„Šis kvartalas yra kur kas didesnis, nei aplinkiniai, todėl būtų siūloma jį dalinti gatvelėmis, remiantis originalia miesto sklypų struktūra. Taip pat, šalia stovintis darželis yra gana toli atitrauktas nuo gatvės, todėl neformuoja miestui svarbios J. Basanavičiaus gatvės linijos ir taip pat nesutekia darželio teritorijai privatumo nuo gatvės pusės. Palei gatvę būtų galima statyti naują pastatą, kuris išspręstu šias problemas”, – įsitikinę S. Senavaitytė ir A. Dambrauskas.

Buvusios mokyklos sklypą siūloma dalinti į dvi dalis – pietinę palikti rekonstruojamo mokyklos pastato teritorijai, o šiaurinę gyvenamiesiems namams – nedidelio aukščio blokuotiems namas su uždaresne kiemo erdve.

Išmanusis miestas Utena 3d schema

 

„Sklypą dalintų gatvė, kuri sujungtų J. Biliūno ir A.Baranausko gatves, taip pat atsirastų įvažiavimas iš J. Basanavičiaus gatvės. Darželio teritorijoje siūlomas naujas pastatas palei gatvę, kuris suformuotų užstatymo liniją ir sukurtų privatesnę erdvę darželio teritorijoje”, – sako Vilnius Tech studentai.

 

„Priešais J. Basanavičiaus gatvėje jau stovintį darželį „Voveraitė” atsirastų Utenos vaikų ir jaunimo centras, kuriame apylinkėse gyvenantys vaikai galėtų užsiimti įvairaus tipo popamokine veikla. Naujas pastatas taip pat suformuotų gatvės užstatymo liniją ir greta stovinčiam darželiui sukurtų privatesnę ir uždaresnę erdvę. Teritorija tarp pastatų būtų apjuosta tvorele.

Kieme tarp naujo pastato ir darželio būtų įrengtos vaikų žaidimo aikštelės su pavėsinėmis. Už darželio atsirastų automobilių stovėjimo aikštelė, kuri taip pat tarnautų kaip darželio tarnybinis privažiavimas”, – rašoma aiškinamajame rašte.

 

Išmanusis miestas Utena projektas

 

Vaikų ir jaunimo centras, pasak projekto autorių, būtų sudarytas iš trijų pagrindinių dalių pirmame aukšte – pagrindinės įėjimo erdvės, sporto erdvės su sporto sale ir persirengimo patalpomis rytinėje dalyje ir klasių erdvių su šokių sale vakarinėje pastato dalyje.

Pastato rusyje ir dalyje antro aukšto būtų įrengtos techninės ir pagalbinės patalpos. Pastato tūris yra palapsniui žemėjantis, taip S. Senavaitytė ir A. Dambrauskas siekia sukurti perėjimą nuo greta stovinčios dviejų aukštų mokyklos iki žemesnio užstatymo gretimų gyvenamųjų namų. Fasadas projektuojamas balto tinko su vertikaliais ir horizontaliais medžio elementais.

 

 

Autoriai: Sandra Senavaitytė ir Aurimas Dambrauskas (Vilnius Tech)

Vadovai: Doc. Dr. Dalia dijokienė, doc. Saulius motieka, prof. Gintaras Čaikauskas

Daugiau apie projektą rasite čia.

 

„Išmanusis miestas“ – tai analogų Lietuvoje neturintis projektas, kuris apjungia savivaldybes bei architektūros, urbanistikos, inžinerijos, kraštovaizdžio architektus profesionalus ir studentus, kurie projekto metu drauge siekia atkurti mažuosius šalies miestus ir padidinti jų konkurencingumą Lietuvos miestų kontekste.

 

 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų