„Conresta“ per metus pastatė įspūdingo dydžio „Vilniaus baldų“ gamyklą


Užsakovas: AB „Vilniaus baldai“

Plėtotojas: INREAL grupė

Generalinis rangovas: UAB „Conresta“

Architektas: Vitalijus Vyšnia

Vidaus interjeras: Natalija Baran, Vidmantas Kančiauskas

Statybos laikotarpis: 2019 04–2020 05

Investicijos: daugiau kaip 50 mln. eurų

Plotas: 73 tūkst. m2

Vieta: Pramonės g. 23, Guopstų k., Senųjų Trakų sen., Trakų r.

Trakų rajone, Guopstų kaime, pabaigos link juda naujos ir modernios „Vilniaus baldų“ gamyklos statybos. Įspūdingo 73 tūkst. m2 ploto, t. y. maždaug 10 futbolo stadionų dydžio, pastate įsikurs vienos didžiausių Lietuvos baldų gamybos įmonės administracijos ir gamybos padaliniai.

„Naujos gamyklos statybos – svarbus bendrovės veiklos etapas. Ji leis mums dar labiau padidinti gamybinį pajėgumą ir tapti dar stipresniems: gerinti darbo sąlygas, toliau didinti procesų efektyvumą ir tvarumą. Visa tai reiškia, kad galėsime dar tiksliau atliepti pagrindinio kliento poreikius“, – sako Jonas Krutinis, bendrovės „Vilniaus baldai“ generalinis direktorius. „Vilniaus baldai“ specializuojasi gaminti lengvų konstrukcijų korpusinius baldus. Visa bendrovės produkcija parduodama koncernui IKEA, su kuriuo pradėta bendradarbiauti 1997 metais. Pagrindiniu „Vilniaus baldų“ klientu IKEA tapo 2007-aisiais.

Naujos gamyklos statybos suplanuotos po to, kai „Vilniaus baldai“ su IKEA pasirašė ilgalaikę sutartį, kurioje numatytas pardavimo apimties didinimas. Dabartinė gamykla leidžia tik iš dalies vykdyti susitarimą, todėl nuspręsta statyti naują.

Moderni baldų gamykla Trakų rajone statoma laikantis aukščiausių standartų, remiantis gerosios praktikos pavyzdžiais, atsižvelgiant ir į dabartinius, ir į būsimus kliento poreikius. Efektyvesni gamybos procesai ir nauji technologiniai sprendimai leis „Vilniaus baldams“ sumažinti į aplinką išskiriamo anglies dvideginio apimtis, energijos suvartojimą ir susidarančius atliekų kiekius.

„Nuosekliai investuojame į gamybos apimčių ir procesų efektyvumo didinimą. Vis dėlto gamyklos statybos – nauja patirtis bendrovei ir jos komandai. Labai didelės įtakos tam, kad ši patirtis būtų sėkminga, turi patikimi ir patyrę partneriai – „Conresta“ bei INREAL. Labai vertiname maksimalias jų pastangas ir profesines žinias, kurios atsiskleidė jiems spėjant su ambicingais projekto terminais, užtikrinant sklandžius procesus ir užbėgant už akių visiems klausimams. Aukštus standartus, kuriais jie vadovaujasi savo darbe, pastebėjo bei įvertino ir mūsų partneriai“, – sako J. Krutinis.

Sklypas, kuriame statoma gamykla, taip pat įspūdingas – į jį tilptų 24 futbolo stadionai.

„Naujoji „Vilniaus baldų“ gamykla – didžiausio ploto išplėtotas projektas per visą INREAL grupės veiklos istoriją. Vienas rimčiausių iššūkių buvo suformuoti 18 ha sklypą šalia Vilniaus, nes tokio dydžio vientisų tinkamų vystymui sklypų nėra. Todėl daug darbo buvo įdėta sujungiant sklypus ir suformuojant teritoriją, kurioje pastatyta naujoji gamykla. Kitas nemenkas uždavinys buvo suvaldyti projektavimo procesą, kuriame dalyvavo tarptautinis tandemas – Lietuvos ir Lenkijos specialistai“, – teigia INREAL grupės vadovas Gediminas Pruskus.

Gamyklos techninis projektas paremtas Lenkijos projektuotojų biuro patirtimi. Jį bendrovės poreikiams pritaikė architektas Vitalijus Vyšnia. Administracinių patalpų vidaus interjerą kūrė Natalija Baran ir Vidmantas Kančiauskas.

Šiuolaikiškas statybų organizavimas ir glaudus bendradarbiavimas

Išskirtinio dydžio gamyklą buvo patikėta statyti vienai didžiausių Lietuvoje statybos įmonių „Conresta“, turinčiai ilgametės patirties gamybinių pastatų statybos darbų valdymo ir administravimo srityse. Įmonė buvo ir „Continental“ gamyklos generalinė statybų rangovė.

Bendrovės „Conresta“ direktorius Lukas Laukaitis prisimena, jog, planuojant „Vilniaus baldų“ gamyklos statybą, užsakovas siekė, kad komplekso projekto įgyvendinimą pavyktų užbaigti per gana trumpą laiką.

„Objekto plotas išties išskirtinis, specialistų komandoms reikėjo preciziškai suplanuoti darbų eigą ir glaudžiai bendradarbiauti, norint laiku spėti sudaryti tinkamas sąlygas technologinės įrangos montavimui. Tai buvo ypač svarbu. Lankstus bendradarbiavimas su užsakovu, plėtotoju ir subrangovais, patyrusios komandos profesionalumas ir sprendinių racionalizavimas užtikrino optimalų, vientisą, skaidrų ir kokybišką projekto įgyvendinimą. Džiaugiamės visų projekto šalių pademonstruotu profesionalumu ir gerai suplanuotu darbu. Statybas puikiai suvaldėme, jau gegužės mėnesį baigsime paskutinius darbus“, – džiaugiasi UAB „Conresta“ vadovas.

Praėjusiais metais bendrovės „Conresta“ apyvarta siekė 70 mln. eurų, keletą metų įmonė vykdo plėtrą užsienio rinkose – įgyvendina projektus Skandinavijoje ir Karibuose. „Esame novatoriškas generalinis rangovas, siūlantis šiuolaikinę kokybę bei darbo metodus, džiaugiamės, kai nekilnojamojo turto projektų plėtotojai vertina mūsų gebėjimus. Siekiame dirbti su užsakovais, kurie orientuojasi į aukštą šiuolaikinę kokybę, nes tokiuose projektuose sukuriame didžiausią vertę ir tobulėjame patys“, – sako L. Laukaitis.

Aplinkai draugiški sprendimai: nuo lietaus surinkimo kūdrų iki šildymo gamybos atliekomis

Gamyklos pastatui suprojektuotas dvišlaitis stogas ir išorinė lietaus nuvedimo sistema. Pasak L. Laukaičio, tai leido sutaupyti statybinių medžiagų įrengiant fasadą, sumažino galimybę, kad ant didelio ploto stogo kaupsis sniegas.

„Atitinkamai buvo galimybė tokiam pastatui racionaliai projektuoti statinio konstrukcijas. Buvo parengtas atskiras gamybos pastato administracinės dalies interjero projektas, kuriam pritaikyti šiuo metu labai populiarūs URBAN stiliaus interjero sprendiniai: atviros komunikacijos, atviros erdvės, biuro zonoje lubos suprojektuotos fragmentais – debesėliais“, – pasakoja pašnekovas.

„Statydami „Vilniaus baldų“ gamyklą, dėjome visas pastangas ir racionalizavome sprendinius, orientuodamiesi į galimybę laiku užbaigti darbus“, – sako L. Laukaitis. Siekiant spartesnio darbų tempo, keli sprendimai statybos metu keitėsi. Pavyzdžiui, seklieji pamatai buvo pakeisti į polinius su ankerinėmis varžtinėmis jungtimis gelžbetoninėms kolonoms statyti.

Kadangi vienas svarbiausių gamyklos poreikių – sklandus elektros tiekimas gamybos įrenginiams, užtikrinant lankstų gamybos linijų įrengimą ir siekiant patogios jų eksploatacijos, sumontuotas gamintojo „Legrand“ šynolaidis vietoj pirminiame projekte numatytų elektros instaliacijos linijų.

Pasak „Conrestos“ projektų vadovo Martyno Aniulio, tokie elektros instaliacijos sprendiniai leis ateityje keisti „Vilniaus baldų“ gamybos linijas pagal poreikį arba užsakymų pobūdį ir nesukels papildomų problemų prijungiant technologinę įrangą prie elektros tinklo.

Šiame objekte taip pat įrengta moderni katilinė, atitinkanti aukščiausius aplinkosaugos reikalavimus. „Vilniaus baldai“ gali pasigaminti šilumos energiją iš gamybos metu susidarančių atliekų – toks šildymo būdas prilyginamas atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimui.

Gamybos procese susidarančios drožlių dulkės centralizuotai nusiurbiamos ir transporteriais gabenamos į katilinės siloso bokštą, kur toliau naudojamos pastato šildymui.

Bendrovės „Conresta“ projektų vadovo M. Aniulio nuomone, drąsiausias sprendimas šiame objekte buvo gamyklos prieigose įrengtos kūdros, kuriose surenkamas lietaus vanduo nuo stogų bei aikštelių dangų. Prieš sutekėdamas į telkinius vanduo išvalomas naftos atskirtuvuose.

Trumpi terminai nesutrukdė puikiai suvaldyti darbų

Gamyklos gelžbetonio karkasą įrengusios įmonės „Montuotojas“ direktorius Rimvydas Ramanauskas sako, kad, palyginti su kitais praėjusių metų darbais, šis objektas nebuvo toks, dėl kurio negali užmigti naktimis – trumpų terminų iššūkis nesutrukdė puikiai suvaldyti darbų, nes bendrovė „Conresta“ ir įmonė „Montuotojas“ statybų aikštelėje bendradarbiauja nebe pirmą kartą.

Gamybiniai įrenginiai į pastatą buvo sukelti kranais

„Vilniaus baldų“ gamyklos statybai buvo naudojami du 40 tonų keliamosios galios ir vienas 100 tonų keliamosios galios automobiliniai kranai. Tai įmonės „Kauno kranai“ statybinė įranga. Šios įmonės Vilniaus padalinio vadovas Arūnas Aukštakojis teigia, kad mažesnės keliamosios galios kranai panaudoti kolonoms montuoti, 100 tonų kranas – kitiems statybos darbams.

„Vilniaus baldų“ užsakymu šios įmonės gamybos įrangai sukelti į naująjį gamyklos pastatą naudojome dar didesnės – 200 ir 270 tonų – keliamosios galios kranus. Šio objekto statyboje dalyvavome nuo projekto įgyvendinimo pradžios iki pabaigos. Sėkmingą darbą užtikrino generalinis rangovas „Conresta“ – ši įmonė buvo taip gerai paskirsčiusi ir suplanavusi darbus, kad statyba vyko labai produktyviai. Su šiuo rangovu bendradarbiaujame seniai. Gavę užduotį parinkome optimalią objektui reikalingą techniką“, – sako A. Aukštakojis ir priduria, kad buvo nuoširdžiai nustebęs, kaip greitai pavyko įgyvendinti šio objekto statybas.

Pasak generalinio direktoriaus Andriaus Lukševičiaus, UAB „Kauno kranai“ dirba nuo 1963 metų. Per tą laiką statybinė technika smarkiai patobulėjo, tačiau ruošiantis didelės apimties statyboms ne mažiau svarbu iš rangovo gauti tiksliai suformuluotą užduotį – tai leidžia parinkti optimaliausius statybinius kranus konkrečiam objektui.

Pastaruoju metu „Kauno kranai“ įrangos vis dažniau prireikia ne tik gyvenamųjų, bet ir komercinių objektų statybai – šios įmonės įranga naudota ir statant „Lietuvos pašto“ logistikos centrą, Rygos „Akropolį“ bei daugelyje kitų objektų. „Kauno kranai“ dirba ir tiltinių kranų gamyboje: vienas iš paskutinių įvykdytų projektų – keturių po 100 tonų tiltinių kranų gamyba bei instaliavimas Estijos laivų statykloje.

72 tūkst. m2 stogo – per 2,5 mėnesio

„Vilniaus baldų“ gamyklos stogo apšiltinimo ir hidroizoliacijos darbams buvo pasirinkta įmonė „Kam-Bud“. Jos atstovas Lietuvoje Gintautas Brazauskas teigia, kad darbai atlikti turbūt greičiausiai jų istorijoje – daugiau nei 72 tūkst. m2 ploto stogas įrengtas vos per pustrečio mėnesio.

„Taip sparčiai dirbti leido „Kam-Bud“ galimybės – tai didžiausia Lenkijoje ir Baltijos šalyse stogdengių kompanija, sukaupusi 17 metų darbo patirtį. Ji kasmet įrengia po 1 mln. 300 tūkst. m2 stogo su PVC danga. Džiaugiamės, jog viskas buvo suplanuota taip, kad darbai nesikirto su kitų rangovų, įrenginėjusių pastato konstrukcijas ir kolonas, veiksmais, nereikėjo laukti, todėl buvo galima dirbti greitai ir efektyviai. Ant stogo nuolat dirbo 27 žmonės. „Vilniaus baldai“ ir „Conresta“ nesitikėjo taip greitai užbaigtų stogo darbų, o mes atradome naujus statybos partnerius“, – patirtį objekte prisimena G. Brazauskas.

Pasak jo, vienas iš iššūkių buvo suvaldyti medžiagų tiekimą, kad jos būtų atvežamos dalimis, netektų kaupti ir sandėliuoti jų objekte – į „Vilniaus baldų“ gamyklos statybvietę iš viso buvo atvežta apie 400 puspriekabių vien stogo hidroizoliacinių ir termoizoliacinių medžiagų.

Hidroizoliacijai naudotos Norvegijos gamintojo „Protan“ medžiagos, kurių gamintojas stogui suteikė 15 metų garantiją. Stogas apšiltintas Lenkijos gamintojo „Gor-Stal“ naujos kartos termoizoliacinės medžiagos PIR plokštėmis. Pasak G. Brazausko, ši izoliacija yra dvigubai plonesnė nei įprastai naudojamos medžiagos, tačiau joms nenusileidžia pagal šilumos sulaikymo savybes. „Protan“ medžiagos dažniausiai naudojamos dengti gamybinių pastatų stogams, tačiau vis dažniau šią dangą pasirenka ir privačių namų savininkai, nes jų patvarumas prilygsta molio čerpėms ir gerokai lenkia įprastos bitumo dangos naudojimo laiką.

Betono grindų svarba: nepriekaištingos iš pirmo karto

Didžiuliam gamyklos grindų plotui (27 tūkst. m2) įrengti „Conresta“ pasirinko įmonę „Medinės sijos grindys“. Pasak šios įmonės statybų direktoriaus Vidmanto Rimšos, kiekvienai gamyklai reikalingos skirtingų parametrų grindys, atsižvelgiant į pramonės šaką ir gamybos specifiką.

„Esame įrengę kelių baldų fabrikų grindis. Baldų ar medienos pramonėje, atsižvelgiant į gaminamą produktą, grindys turi atitikti skirtingus technologinius poreikius. Įrengiant „Vilniaus baldų“ gamyklos grindis, buvo svarbus jų lygus paviršius, atsparumas nusidėvėjimui bei estetinis vaizdas“, – vardija V. Rimša.

Ne visose naujosios gamyklos patalpose reikalavimai grindims buvo vienodi – žaliavų tiekimo zonoje, kur nuolat sukiosis 22 tonas sveriantis krautuvas, įrengtos dideles apkrovas atlaikančios grindys. Kokybiškos grindys gamybinėse patalpose yra itin svarbios, todėl būtina jas įrengti tinkamai, užtikrinant sklandų gamybos įmonės darbą. Pasak pašnekovo, įrengiant pramonines grindis, svarbūs net keli veiksniai: tinkamai paruoštas pagrindas, tinkamai parinktas ir į statybvietę patiektas betono mišinys, tinkamai atliktas betonavimo ir grindų įrengimo procesas bei tai atliekančių darbuotojų patirtis.

„Betono grindys turi pavykti iš pirmo karto – nėra galimybių jas „neskausmingai“ pataisyti“, – perspėja V. Rimša. Kalbėdamas apie darbo stambiame objekte iššūkius, jis užsimena, kad grindų įrengimas vyko kartu su stogo ir sienų statybos darbais. Buvo svarbu koordinuoti betono tiekimą į objektą, nes grindis įrengė dvi įmonės, o betono tiekėjas buvo vienas – „Betono centras“. Šį procesą sėkmingai suvaldė įmonės „Medinės sijos grindys“ statybos darbų vadovas Rokas Stakvilevičius kartu su kitos dirbusios įmonės statybos darbų vadovu.

Rimšą džiugina užbaigtų darbų rezultatas: „Esmė paprasta: kai darbas gerai organizuojamas, nenusižengiama technologiniams reikalavimams ir dirbama su patikimu betono tiekėju, galima smarkiai padidinti darbų atlikimo tempą, – apibendrina įmonės „Medinės sijos grindys“ statybos direktorius ir džiaugiasi savo įmonės darbuotojų atsakingu požiūriu į darbą. – Turėdama gerą komandą ir įrangą, mūsų įmonė šiuo metu gali laiku įrengti itin kokybiškas betonines grindis.“

Apdailos meistrai giria puikiai sustyguotus darbus

Gamyklos administraciniame pastate įrengta darbuotojų valgykla, persirengimo kabinos, dušai bei biuro patalpos, kuriose dirbs „Vilniaus baldų“ administracija. Šiose patalpose dalį gipso kartono pertvarų montavimo, plytelių klijavimo bei dažymo darbų atliko įmonė „Finipro“. Gamybinėse patalpose nuo bendros gamybos zonos gipso plokštėmis atitvertos darbuotojų WC patalpos ir atlikta jų apdaila – išdažyta ir išklijuotos plytelės. Įmonės vadovas Mindaugas Lidžius sako, kad šiam objektui pasirinktos gamintojo „Rigips“ gipso kartono plokštės naudotos ir gamybinėse, ir administracinėse patalpose.

Jis giria „Conrestos“ statybų valdymo profesionalumą, nes visi apdailos darbus atlikę subrangovai – santechnikai, elektrikai, apdailos meistrai – tvarkingai dirbo organizuojant darbus taip, kad niekam netektų skubėti ar laukti, kol kita meistrų grupė pabaigs darbus. „Nebuvo skubėjimo kaip kituose objektuose: vakar santechnikai užbaigė darbus, šiandien jau apdaila turi būti padaryta! Todėl, skyrę minimaliai darbo jėgos, galėjome maksimaliai greitai pasiekti rezultatą – šis objektas buvo tarsi pavyzdinis, kaip galima organizuoti darbus“, – sako M. Lidžius. Objekte dirbo 17 „Finipro“ plytelių klojėjų, keturi gipso kartono montuotojai bei keturi dažytojai. Apdailos darbai užbaigti per maždaug tris mėnesius.

Administracinėse patalpose – modernios berėmio stiklo pertvaros

Administracinėse gamyklos patalpose berėmes GSW stiklo pertvaras įrengė įmonė „Siteks“. Jos pardavimų vadovas Gediminas Banevičius teigė, jog siekiantys šiuolaikiškai įrengti savo biurus ir pertvarkyti vidines erdves įmonių vadovai kelia naujus reikalavimus atitvarų funkcionalumui. Tradicinių stiklo pertvarų savybių nebepakanka, išaugus estetiniams reikalavimams atsiranda poreikis suvaldyti triukšmo sklidimą darbo vietose. Taip pat pertvarų durims reikalinga ženkliai platesnė stilistinė ir techninė įvairovė. Visa tai lemia naujų stiklo pertvarų sistemų diegimą. Būtent taip spręsta šio objekto projekte.

„Stiklo pritaikymo architektūroje galimybės yra neribotos, stiklas naudojamas ten, kur šiuolaikinė forma, erdvė, estetika ir ekologija yra svarbūs faktoriai. Siūloma GSW stiklo siena gali būti montuojama tiek visuomeninės paskirties patalpose – verslo įstaigose, administraciniuose objektuose, prekybos centruose, kavinėse, tiek gyvenamųjų būstų interjeruose. Modernios technologijos suteikia galimybę architektams stiklo pertvaras pritaikyti įvairioms erdvėms. Pertvaras galima gaminti iš grūdinto, laminuoto, skaidraus arba tonuoto, matinio stiklo, pritaikant geriausiai derančius šiuolaikiško dizaino lankstus ir laikiklius. Stiklo dekoras ir furnitūros spalvos, formos pritaikomos individualiai, atsižvelgiant į kiekvieno interjero ypatumus“, – pridūrė G. Banevičius.

„Galime tik pasidžiaugti glaudžiu bendradarbiavimu su statybų valdytoju bei architektais šiame projekte, nes labai dažnai projekto įgyvendinimo sėkmė priklauso nuo aiškių architektūrinių sprendimų bei kokybiško darbų organizavimo“, – sakė pašnekovas.

Įrengiant gipso kartono pertvaras prireikė netipinio sprendimo

Didžiąją dalį administracinio pastato apdailos darbų atliko įmonė „Vilkeda“. Jos vadovas Andrius Dabriega taip pat negailėjo gerų žodžių generaliniam statybų rangovui UAB „Conresta“. Šios įmonės statybų vadovui Andriui Virbickui bei įmonės „Vilkeda“ statybos vadovui suvienijus jėgas, pavyko laiku ir kokybiškai įvykdyti projektą.

„Technologine prasme objekte priimti sprendimai nebuvo kasdieniai. Pavyzdžiui, gipso kartono pertvaros montuotos ne iki pat lubų, todėl visas pertvaras teko papildomai sustiprinti specialiais profiliais. Sanitariniuose mazguose klijavome plyteles, kurių raštas buvo gana sudėtingas, išskirtinis“, – prisimena A. Dabriega.

Jis džiaugiasi, kad jauna ir ambicinga jo vadovaujama komanda puikiai suvaldė darbus objekte ir galutinis rezultatas tenkino užsakovą. „Didžioji dalis mūsų įgyvendinamų projektų yra sudėtingi, nes darbus reikia atlikti per trumpą laiką ir itin kokybiškai. „Vilniaus baldų“ gamykloje gipso kartono pertvarų stiprinimas privertė mus dar labiau pasitempti ir parodyti sau bei kitiems, kad nebijome iššūkių“, – sako pašnekovas.

2 TŪKST. SKIRTINGO RYŠKUMO ŠVIESTUVŲ PAVYKO PAGAMINTI PER MĖNESĮ

„Vilniaus baldų“ ir „Baltled“ pažintis užsimezgė prieš 4-5 metus, kai ši įmonė atnaujino ir pritaikė modernų apšvietimą senosiose baldų gamyklos patalpose sostinės Savanorių prospekte.

Įmonės vadovas Mindaugas Jasiulevičius teigia, kad šios įmonės apšvietimo sprendimai buvo pasirinkti ir gamybinėms, ir administracinėms patalpoms. Tik keliose vietose pakabinti dizainerių kurti šviestuvai dėl poreikio papuošti dideles reprezentacines erdves.

Iš viso gamykloje sumontuota per 2 tūkst. „Baltled“ gamintų šviestuvų. Šį ženklų šviestuvų skaičių įmonė turėjo pagaminti vos per mėnesį. Tokios apimties projektui tai buvo gana trumpas laiko tarpas. Pagal elektromontuotojų UAB „Jėgos linija“ sudarytą montavimų grafiką „Baltled“ pateikė užsakymą dalimis.

„Tai vienas sklandžiausiai vykusių projektų, nors ir vienas didžiausių. Išskirtinis dėmesys jam buvo skirtas jau projektuojant, o visus jo sprendimus pavyko įgyvendinti. Juolab kad apšvietimo sprendimai buvo skirtingi: pavyzdžiui, virš gamyklos staklių reikia vienokio ryškumo apšvietimo, virš kokybės kontrolės platformos – kitokio. Tam pasiekti „Baltled“ pritaikė savas modifikavimo bei produktų kūrimo technologijas.

Gamyklos atstovai pateikė detalius duomenis apie gamybos procesui reikalingas apšvietimo normas, patikslino prioritetus. Bendradarbiaujant su užsakovu buvo sukurtas labiausiai energiją taupantis ir optimaliausias apšvietimo sprendimas, geriausiai atitinkantis gamybos proceso bei verslo poreikius“, – prisimena M. Jasiulevičius.

Ne tik aikštelės sunkiasvoriam transportui, bet ir vieta darbuotojų laisvalaikiui

Sutvarkyti aplinką statomos baldų gamyklos teritorijoje buvo patikėta atestuotai kelių tiesimo bendrovei UAB „Gevalda“, kuri atliko jai įprastus darbus nuo užsakytų darbų projektavimo iki lauko inžinerinių tinklų, pastato pagrindų bei infrastruktūros įrengimo darbų. Įmonės, turinčios didelių pramoninių projektų infrastruktūros įrengimo patirtį, vadovo Valdemaro Karlono teigimu, dalyvavimas „Vilniaus baldų“ gamyklos statyboje iš kitų „Gevaldos“ įgyvendintų darbų išsiskyrė dideliu mastu.

„Vis dėlto su iššūkiais ar didesniais sunkumais nesusidūrėme, nes specializuojamės įgyvendinti panašaus tipo objektų infrastruktūros projektus ir esame sukaupę daug patirties, ją sėkmingai pritaikėme ir gamyklos statybų projekte. Sklandžiam darbo procesui padėjo išankstinis veiksmų planavimas bei susiderinimas su generaliniu rangovu iki darbų pradžios“, – teigia V. Karlonas.

Pašnekovas pasakoja, kad objekte įrengta ir dominuoja betono trinkelių danga, pritaikyta sunkiasvorių bei leng-

vųjų automobilių judėjimui. „Didelę dalį neužstatyto gamyklos sklypo ploto sudaro žaliosios zonos – veja. Darbuotojų poilsiui bus įrengta lauko tinklinio aikštelė bei mažosios architektūros elementai“, – įdomiausius įmonės atlikto darbo elementus vardija jis.

UAB „Gevalda“ pavyko užtikrinti užsakovo reikalaujamą aukštą darbo kokybę, kartu išlaikant didelį darbo tempą. Atestuota kelių tiesimo bendrovė įgyvendindama projektus naudoja pažangiausias technologijas, kokybiškas medžiagas, specialią įrangą ir laikosi ekologinių reikalavimų. Paklaustas, ar gamyklų inžinerinių tinklų įrengimas bei žemės darbai prie tokio objekto skiriasi nuo sandėliavimo patalpų ar darbų administracinės paskirties objektuose, V. Karlonas sako, kad, statant gamyklas, aplinkosaugos reikalavimai yra griežtesni nei kitos paskirties objektuose. Jis pabrėžia, kad, įgyvendinant panašaus pobūdžio ir tokius reikšmingus projektus, svarbiausia gerai organizuotas komandinis darbas, o didelės apimtys nesukelia jokių rūpesčių.

Gesinimo sistema pritaikyta pagal svarbiausius kriterijus

Naujoji „Vilniaus baldų“ gamykla yra vienas didžiausių objektų, pastatytų Lietuvoje pastaruoju metu, tad visi inžineriniai sprendimai turėjo būti įgyvendinami pasitelkiant žinias ir ilgametę patirtį. UAB „Amteka“ komanda jau yra dirbusi su panašaus dydžio pastatų stacionarių gaisro gesinimo sistemų įrengimo projektais, todėl galėjo pasiūlyti pačius tinkamiausius sprendimus. Gesinimo sistemai taikomi reikalavimai skiriasi, atsižvelgiant į patalpų paskirtį, dydį ir esamas technologijas.

Beveik visame objekte įrengta automatinė purškiamoji gaisrų gesinimo vandeniu sistema. Ji skirta gaisrui aptikti, ugnies plitimui sustabdyti, gesinti ir žmonių bei materialinių vertybių apsaugai. Dažniausiai sistema naudojama didelio ploto sandėliuose, prekybos centruose, automobilių saugyklose, pavojingos gamybos kategorijos ir kitose patalpose.

Įrengiant sistemą buvo panaudotas iš anksto pagamintas vamzdyno projektas: į statybvietę atgabenti jau visiškai montuoti paruošti vamzdžiai.

Prieš atgabenant vamzdžiai buvo gamykloje nudažyti milteliniu būdu, purkštukams montuoti įvirintos movos. Taip pat įvirintos ir movos atšakoms prijungti, o vamzdžių galai paruošti jungti tarpusavyje.

„Vilniaus baldų“ gamyklos elektros skydinių patalpose buvo įrengta automatinė gaisro gesinimo sistema aerozoliu. Tai yra tūrinė gesinimo sistema, leidžianti nenaudojant vandens aktyviai gesinti įrangą, prijungtą prie elektros įtampos.

Maksimalus išankstinis pasiruošimas leido be didelių iššūkių per du mėnesius sumontuoti 35 km ilgio vamzdyną.

„Šis objektas yra puikus pavyzdys, kaip tinkamai ir laiku planuojant darbus, medžiagų tiekimą, pasirenkant teisingus projektavimo sprendimus galima per trumpą laiką pasiekti labai gerus rezultatus“, – teigia UAB „Amteka“ vadovas Andrejus Učvatovas.

Statybos Valdytojai ir techniniai prižiūrėtojai: šiose statybose niekas nešvaistė brangaus laiko

Didžiulės gamyklos statybų valdymą ir techninę priežiūrą atliko bendrovė „Contestus“. Jos projektų vadovė Ligita Kavaliauskienė teigia, kad svarbiausias uždavinys, kurį pavyko įgyvendinti, buvo visų projekto šalių bendradarbiavimas.

„Visi statybos dalyviai laikėsi darbų grafiko ir tvarkos objekte. Ypatingas dėmesys skirtas visų šalių projektų derinimui nustatytu laiku, darbo saugai ir kokybei. Palaikyta aukšta darbo kultūra ir kokybė, visi laikėsi susitarimų, todėl ir pasiektas pagrindinis tikslas – projektas užbaigtas laiku, o darbai atlikti kokybiškai“, – sako pašnekovė.

Pasak jos, visi subrangovai dirbo greitai, efektyviai, glaudžiai bendradarbiaudami kiekvienu klausimu. Reikiami sprendimai buvo priimami greitai ir profesionaliai.

„Mūsų įmonė turi nemažai patirties dirbti dideliuose ir labai dideliuose objektuose. Šis objektas buvo ypatingas tik dėl didelio ploto, nes mūsų šalyje tokio ploto objektai statomi išties retai“, – tikina „Contestus“ atstovas Igoris Agejevas.

Pašnekovų teigimu, bendrovė „Contestus“, turėdama didelę patirtį vykdyti įvairaus dydžio objektų techninę statybų priežiūrą ir valdymą, pagrindiniu veiksniu, kuris leidžia užtikrinti kokybišką statybą, laiko komandinį darbą bei informacijos sklaidą tinkamu laiku.

Inga Labutytė-Atkočaitienė

Nuotr. Laimonas Ciūnys


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų