„Continental“ gamyklos plėtra Kaune: aukščiausi standartai ir dėmesys tvarumui


Po mažiau nei metų UAB „Continental Automotive Lithuania“ užbaigė pirmąjį Kauno elektronikos gamyklos plėtros projekto etapą. Gamybos zona buvo papildomai išplėsta 5 000 kv. m, o biuro patalpos – 1 600 kv. m, įrengti lauko inžineriniai tinklai, išplėsta automobilių stovėjimo aikštelė. Naujoji išplėsta gamybos zona visu pajėgumus bus naudojama jau 2023 metais. Statybos darbus atliko UAB Merko statyba

 

Objekto plėtros projektą parengė kompleksinio statybų konsultavimo įmonė „Be Live“. Pagrindinis plėtros darbų rangovas buvo UAB Merko statyba, o techninę atliktų darbų priežiūrą ir statybų valdymą vykdė UAB „TEC Consulting“.

 

 

„Kvietimas imtis darbų automobilių elektronikos komponentų gamykloje, atitinkančioje aukščiausius automobilių pramonės pastatų standartus, mums buvo ir iššūkis, ir MERKO komandos profesionalumo pripažinimas. Dabar jau galime pasidžiaugti darniu bendradarbiavimu bei sėkmingai realizuotu projektu – nauji statiniai, kaip ir planuota, iškilo per metus, visi darbai atlikti pagal numatytą darbų grafiką“, – sakė UAB Merko statyba projekto direktorius Andrius Gasiūnas.

 

Continental gamybos pastatas interjeras

 

„Continental Automotive Lithuania“ gamyklos pastate pavyko iki 33 proc. sumažinti energijai skirtas išlaidas. Pastato ir jo plėtros statybų projektavimui ir valdymui naudoti BIM (angl. Building Information Management) metodologijos įrankiai, kurie padėjo suprojektuoti ir pastatyti tvarų gamybinį priestatą prie nepertraukiamai veikiančios gamyklos.

„Dėkoju visai Kauno gamyklos komandai ir mūsų rangovams. Pirmasis projekto etapas įvykdytas puikiai – pasiekti visi užsibrėžti tikslai ir sukurti tvirti pagrindai tolesnei plėtrai. Nepaisant pandemijos ir sutrikusios tiekimo grandinės, projektas buvo įvykdytas laiku. Šiuo metu ruošiamės tolesniems antrojo plėtros etapo žingsniams“, – sakė Shayan Ali, „Continental Automotive Lithuania“ generalinis direktorius.

„Continental Automotive Lithuania“ Lietuvoje buvo registruota 2017 metų spalio pradžioje. Gamykla įsikūrusi Kauno LEZ, gamybą pradėjo 2019 rudenį. Gamykla gavo aukščiausią pastato tvarumo apdovanojimą – „LEED Gold“  aukso sertifikatą. Šiuo metu įmonėje dirba beveik 700 žmonių ir iki 2025 metų planuojama pasiekti 1 500 darbuotojų komandą.

 

Dėmesys aplinkai ir tvarumui

UAB „Continental Automotive Lithuania“ gamyklos pastatas suprojektuotas ir pastatytas siekiant tarptautinio tvarių pastatų „LEED“ standarto, kuris reikalauja išskirtinio dėmesio statybos procesams, aplinkai ir tvarumui.

 

Continental gamybos pastatas fasadas lauko erdvės

 

Pavyzdžiui, statybos metu negalėjo susikaupti nešvaraus vandens su molio priemaišomis, nešvarus neperfiltruotas vanduo negalėjo patekti už sklypo ribų, darbai turėjo būti vykdomi nekeliant jokių dulkių ir pan. Kad būtų paisoma šių standartų, iš statybvietės išvažiuojantys automobiliai buvo automatiškai nuplaunami, o kad nedulkėtų keliai, pritaikyta naujovė – jie buvo nupurkšti skysta druska, dėl to gruntas nuolat atrodė kaip šlapias ir nekėlė dulkių. Siekiant užtikrinti pastate tinkamą oro kokybę, įrengti ventiliatoriai.

„LEED Gold“ standartas aukštus reikalavimus kelia ne tik darbų procesams, bet ir statybinėms medžiagoms: beveik visos jos turėjo būti pagamintos iš tam tikro kiekio perdirbtų žaliavų, jų sudėtyje negali būti pavojingų dalelių. Gamyklos Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse nėra prisitaikiusios prie šių standartų, todėl daugelį medžiagų teko pirkti iš gamintojų Skandinavijos šalyse arba Vokietijoje.

 

Darbai  įvertinti „Lietuvos BIM projektai 2022“ apdovanojimu

Pastato ir jo plėtros statybų projektavimui ir valdymui naudoti BIM metodologijos įrankiai, kurie padėjo suprojektuoti ir pastatyti tvarų gamybinį priestatą prie nepertraukiamai veikiančios gamyklos. „Continental Automotive Lithuania“ pastato projektas gavo „Lietuvos BIM projektai 2022“ apdovanojimą gamybinių pastatų kategorijoje.

Darbo kokybei ir komunikacijai tarp statybos dalyvių pagerinti buvo naudojama „Dalux“ programa, 3D pastato modeliai. Po statybos visa įranga buvo pažymėta QR kodais, kuriuos nuskenavus galima rasti informaciją, kas ją sumontavo, kada ir kokia garantija suteikiama, kokios priežiūros instrukcijos, kas jos gamintojas bei tiekėjas ir pan.

 

Continental gamybos pastatas fasadas

 

Iššūkis: statybos šalia preciziškos gamybos

Kaip teigė UAB Merko statyba projekto direktorius Andrius Gasiūnas, šios statybos buvo ir vienas sudėtingesnių UAB Merko statyba komandos iššūkių. Priežastis – reikėjo pastatyti naują statinį ir sujungti jį su kitu, kuriame jau veikia „Continental“ gamykla ir kurioje gaminami automobilių elektronikos komponentai. Tokios įrangos gamybos procesas yra itin preciziškas ir jautrus išoriniams veiksniams ir vibracijoms. Taigi reikėjo šalia statyti pastatą nesukeliant beveik jokių vibracijų. Natūraliai kilo klausimas – ar tai įmanoma? Norint į jį atsakyti, pirmiausia reikėjo išsiaiškinti, kokie vibraciniai dažniai jau turi įtakos ir gali pakenkti gamybos procesui.

„Kartu su Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) mokslininkais radome sprendimą. Nustatėme veikiančios gamyklos įrenginių foninį vibracijų dažnį ir sužinojome galimų vibracijų, kurios nesukels pavojaus įrangai, ribas. Taigi teko dirbti griežtai laikantis nustatytų reikalavimų“, – pasakojo A. Gasiūnas.

Dar vienas laukęs iššūkis – reikėjo praplėsti gamybos salę nesustabdant vykstančios gamybos. Todėl teko įrengti laikiną, sandarią, eksploatacines savybes atitinkančią pertvarą ir tik tada pradėti demontuoti veikiančios gamyklos pastato sienas, kolonas, langus bei pradėti gamyklų sujungimo darbus.

 

Pagalvota apie darbuotojų sveikatą ir patogų darbą

Naujas statinys – tai ir puikus dėmesio darbuotojų patogumui bei jų sveikatai pavyzdys. Gamyklos veiklos parametrų ir energijos valdymo sistemų kontrolė yra automatizuota, įdiegti išmanieji, aplinkai draugiški inžineriniai sprendimai. Jie užtikrina pastatų klimato kontrolę bei efektyvesnį energijos naudojimą. Pastatuose pritaikyti išmanūs vidaus apšvietimo sprendimai – šviesos srauto intensyvumas reguliuojamas ir valdomas nuotoliniu būdu, parenkant darbuotojams optimalią šviesą.

Patalpose sudaromos sveikos mikroklimato sąlygos – griežtai kontroliuojama temperatūra, drėgmė ir dulkėtumas. Gamybos zonos grindys padengtos konduktyvine epoksidine danga, kuri nekaupia statinio krūvio, yra atspari trinčiai ir skysčiams.

 

Continental gamybos pastatas fasadas žaidimų aikštelė

 

Statybų valdymas ir techninė priežiūra patikėta profesionalų komandai

Projekto statybų valdymas ir techninė priežiūra patikėta „TEC Consulting“, kurią atliko kompetentingi ir ilgametės patirties turintys statybų srities specialistai. Bendrovei buvo patikėta svarbi užduotis – užtikrinti, kad naujasis gamyklos priestatas būtų pastatytas per numatytą laikotarpį, atitiktų aukščiausius tvarumo ir energinius klasės reikalavimus, būtų sandarus.

„Vienas svarbiausių uždavinių statybų vykdymo metu buvo užtikrinti nepertraukiamą įmonės gamybos veiklą dėl vykdomų darbų. Šiame projekte susirinko kompetentinga statybos dalyvių komanda ir pastatytas objektas atitiko lūkesčius.

Naujasis pastatas atitinka A+ energinę naudingumo klasę, jis ypač sandarus, todėl gaunamos mažos energinės sąnaudos, minimalus poveikis aplinkai, ypač CO2 emisijos atžvilgiu. Pastatas išsiskiria ne tik tvariais, tačiau ir netikėtais architektūriniais sprendimais“, – sako „TEC Consulting“ projektų vadovas Andrius Penikas.

Įmonė per daugelį metų patirties yra įgyvendinusi nemažai tokios paskirties projektų, bet šis projektas, pasak A. Peniko, priskiriamas prie įdomesnių, kur buvo reikalinga kompetentinga statybos valdymo ir techninės priežiūros specialistų grupė su ilgamete patirtimi.

„Esamame pastate gamyba vykdoma su jautria vibracijai įranga, todėl vykdant darbus su vibraciniais mechanizmais buvo tikrinamas jos poveikis, darbai vykdomi derinant su gamybinėmis pertraukomis. Jungiant pastatą, teko demontuoti esamą sieną bei sumontuoti laikiną sandarią pertvarą, kuri saugojo nuo dulkių, dūmų patekimo, palaikė esamos gamybos nustatytą mikroklimatą. Pastatas buvo statomas pagal „FM Global“ bei „LEED Gold“ standarto reikalavimus“, – pasakoja A. Penikas.

Viena iš svarbių užduočių – dėmesys detalėms. Pastatas buvo plečiamas, todėl nauji ir esami korpusai turėjo derėti tarpusavyje, išlikti architektūriškai vienodi. Stogo spalva pasirinkta balta, kuri tausoja energinius išteklius eksploatuojant pastatą.

„Statybos metu naudojome BIM modelį, nuolat jį atnaujinant atlikus projektinius keitimus. Trimatis  vizualizavimas leido paprasčiau ir greičiau išanalizuoti skirtingų projekto dalių įgyvendinimą,  – akcentavo A.Penikas.  –  Nors statybų valdymą ir techninę priežiūrą atliko kompetentingi ir ilgametę patirtį turintys mūsų įmonės specialistai, itin svarbu buvo įsiklausyti į užsakovo lūkesčius, perteikti juos rangovui ir projektuotojams. Sąžiningumo principų laikymasis padeda palaikyti sveiką atmosferą darbo aplinkoje ir pasiekti gerų rezultatų.“

 

Continental gamybos pastatas darbo erdvės

 

Kruopščiai pasirinkti akustiniai ir baldų dizaino sprendimai  

„Continental“ naujojo priestato projektą įgyvendino „stART studio“ komanda, kuri dirbo su funkciniu patalpų suplanavimu ir interjero idėjomis kartu su „LT project“ komanda, kūrusia bei įgyvendinusia baldų dizaino sprendimus.

„Šiame plėtros etape džiaugėmės, kad užsakovas liko prie pirmajame projekto etape įgyvendintų ir pasiteisinusių sprendimų, tokių kaip gamintojo „Haworth“ ergonomiškos darbo kėdės FERN ir kilnojamo aukščio stalai. Taip pat panaudotos pasiteisinusios pokalbių būdelės „Silenspace“, kurios puikiai pakeičia nedideles erdves bei patalpas, skirtas videoskambučiams ar pokalbiams telefonu, o didesnės tinka keisti net nedidelius pokalbių kambarius.

Šiame etape ir buvo sėkmingai įgyvendinta užduotis – vietoje numatytų suformuoti pokalbių kambarių buvo pasirinktos mobilios „Silenspace“ erdvės“, – apie projekto sprendimus pasakojo „LT Project“ verslo baldų pardavimų vadovė Giedrė Katinienė.

 

Continental gamybos pastatas darbo erdvės

 

Pasak darbą ties projektu pristatančios G. Katinienės, spalvinė gama buvo išlaikyta ta pati kaip ir pirmojo etapo metu – ryškios ir inspiruojančios spalvos detalėse, akcentinė spalva „Continental-Orange“.

Projekte daug dėmesio buvo kreipiama į akustinius sprendimus, ergonomiką ir baldų funkcionalumą. Pavyzdžiui, stengiantis užtikrinti gerą akustiką erdvėse buvo panaudotos darbo stalų pertvaros, akustinių savybių turintys šviestuvai, akustiniai audiniai, „Silenspace“ erdvės.

„Galvodami apie laisvalaikio zonas, darbo ir susitikimų erdves ir baldų funkcionalumą, stengėmės pasirinkti tokius sprendimus, kurie suteiktų namų jaukumo. Tam naudojome ir augalus bei jų kompozicijas. Projekte panaudoti pasaulyje žinomų gamintojų baldai, atitinkantys ne tik aukščiausius ergonomikos standartus, tačiau ir gaminami atsižvelgiant į tvarios gamybos bei vartojimo principus, gaminiai paženklinti „GreenGuard Gold“, „Quolity Office“, „Blue Angel“ sertifikatais“, – sako G. Katinienė.

„LT Project“ verslo baldų pardavimų vadovė patikina, kad išties kartu su visa komanda vertina kliento pasitikėjimą jų darbu, suteikta laisve sprendimams, leidžiančia panaudoti visas įmonės sukauptas žinias geriausiam rezultatui siekti. „Be abejo, toks pasitikėjimas kartu ir didelė atsakomybė, kad pasiūlyti sprendiniai pateisintų kliento lūkesčius. Itin džiaugiamės, kad buvome pakviesti dirbti ties šiuo plėtros etapu – mums tai patvirtinimas, kad pirmame etape pasiūlytos idėjos ir sprendimai puikiai pasiteisino“, – sako G. Katinienė.

 

 

Įvertinta „LEED Gold“ sertifikatu už tvaraus projekto plėtrą

„Continental Automotive“ gamyklos, gavusios „LEED Gold“ tvarumo sertifikatą, projekto gairės jau buvo žinomos 2017 metais, kai UAB „Baltic engineers“ (dabar veikia su  prekės ženklu „Be Live”) buvo patikėtas projektavimas ir statybos procesų valdymas.

 

Continental gamybos pastatas fasadas

 

Pasak „Be Live“ generalinio direktoriaus Dariaus Kvedaro, jau tuomet buvo numatyta galima gamyklos plėtra, kuri ir buvo įgyvendinta atskiru projektu po kelerių metų, 2021-aisiais. „Džiugu, kad nutaręs plėsti veiklą klientas antrą kartą pasirinko mūsų komandą. Jo tikslai po pirmo etapo iš esmės išliko tie patys – projektas turėjo atitikti tvarumo LEED GOLD standartą, o gaisrinės saugos – „FM Global“.

Vienas iš įgyvendintų tikslų buvo globalaus standarto visoms naujai statomoms ir projektuojamoms „Continental“ gamykloms sukūrimas. Visus statybos procesus reikėjo vykdyti ne tik netrikdant veikiančios gamyklos darbo, tačiau ir nemažinant darbuotojų komforto, kurį įprastai mažina greta vykstančių statybų dulkės, triukšmas ar vibracijos“,  – sako D. Kvedaras.

Projekto įgyvendinimas pažėrė iššūkių. Vienas iš svarbių tikslų buvo nenutraukiant gamybos naujos gamybos salės vietos ir būsimos jos jungties su jau esama gamybos sale statybos. Pasak pašnekovo, tai lėmė specifinį sistemų projektavimą, statybos darbų technologijas ir organizavimą.

Statant naująją dalį nebuvo galima kelti vibracijų, kurios paveiktų už laikinos sienos veikiančias lazerines stakles ir 3D spausdintuvus, taip pat buvo svarbu išlaikyti tą patį temperatūros ir drėgmės režimą nestabdant itin preciziškos ir jautrios gamybinės veiklos.

 

Continental gamybos pastatas interjeras

 

„Continental Automotive“ yra viena svarbiausių visų laikų plyno lauko investicijų Lietuvoje. Ji išsiskiria ne tik finansiniu masteliu, tačiau ir sudėtingomis aukštosiomis gamybos technologijomis, o tai savo ruožtu suponuoja unikalių statybos ir inžinerinių sprendimų poreikį.

Dar projekto stadijoje sukūrėme skaitmeninio ir tvaraus „Continental“ gamyklų globalų standartą „Continental Green Plant Label, Gold Level“. Jis kaip pagrindas yra naudojamas visame pasaulyje naujai projektuojamose ir statomose „Continental“ gamyklose. Be abejo, šis „Be Live“ kurtas standartas naudotas ir lietuviškosios „Continental Automotive“ gamyklos plėtros atveju“,  – tikina D. Kvedaras.

Statybų metu buvo naudojama „Building Information Modeling (BIM)“ 4D, 5D, 6D, 7D technologija, dėl kurios pavyko suprojektuoti ir pastatyti tvarų ir funkcionalų gamybinį pastatą prie visą laiką nepertraukiamai veikiančios „Continental“ gamyklos.

„Be Live“ generalinis direktorius pabrėžia, kad projektas nuo pat idėjos stadijos buvo rengiamas pagal tvarių pastatų vertinimo sistemos LEED ir „FM Global“ reikalavimus. Kuriant tvarų ir ekonomišką pastatą buvo atlikti: 6D gyvavimo ciklo analizė – LCA, dinaminis energetinis modeliavimas, inžinerinių sistemų veikimo modeliavimas. Statybų proceso simuliacijai atlikti buvo sukurtas 4D modelis, kur projekto grafikas buvo susietas su 3D modelio elementais.

Svarbus projekto išskirtinumas yra statybų metu įgyvendinta „Digital Handover“ koncepcija. Ją įgyvendinant konkretūs duomenys apie gaminius, aptarnavimą, instrukcijas ir kita techninė informacija statybų metu buvo susieta su 3D elementais taip suformuojant „Assets“.

Minėtas žingsnis leido užtikrinti sklandų 7D pastato valdymo sistemos paleidimą ir veikimą. Pavyzdžiui, nuskenavus prie įrenginio priklijuotą QR kodą galima sužinoti visą reikiamą informaciją, registruoti gedimą, sužinoti būtinus atlikti priežiūros ar remonto darbus. Tai leidžia pastato valdytojui planuoti, stebėti ir automatizuoti pastato priežiūros darbus.

 

Continental gamybos pastatas interjeras

 

„Be Live“ 2017–2019 metais sėkmingai įgyvendinta pirmoji regione „Continental Automotive“ gamykla buvo įvertinta kaip geriausias gamybinis pastatas „Lietuvos BIM projektai 2019“ konkurse. Taip pat tai yra pirmoji „Continental“ gamykla, gavusi itin aukštą gamyklos tvarumo įvertinimą LEED BD+C GOLD v4 ir 70 LEED taškų.

Tokį vertinimą 2020 metais visame pasaulyje buvo gavę tik 144 pastatai. Svarbus pasiekimas yra ir tas, kad pavyko pasiekti daugiau nei perpus geresnį pastato energijos efektyvumą, palyginti su tipinėmis gamyklomis. Tęsiant darbus sėkmę pavyko pakartoti. „Continental“ gamyklos plėtros projektas buvo įvertintas „Lietuvos BIM projektas 2022“ apdovanojimuose kaip geriausias gamybinės paskirties pastatas. Džiugu, kad pastato statybos jau baigtos, tačiau jo skaitmeninio dvynio kelionė dar tik prasideda“, – pasakoja D. Kvedaras.

 

Moderni rankų džiovinimo technologija 

Naujajame objekte, renkantis produktus, buvo keliami reikalavimai tvarumui, vandens taupymui ir higienai. Dėl šios priežasties objekte sumontuoti vandens maišytuvų rinkos lyderio „Dyson“ naujausi ir inovatyviausi „Dyson Airblade Wash + Dry WD04“ modelio vandens džiovintuvai, integruoti vandens čiaupe.

Didžiausias privalumas – jie taupo erdvės vietą, galima ne tik nusiplauti rankas, bet ir jas išdžiovinti, todėl tokie įrenginiai dažnai naudojami itin mažose ar viešosiose erdvėse. Be to, jie padės įmonei sutaupyti iki 70 proc. išlaidų, kurias jie skirtų rankoms džiovinti su popieriniais rankšluosčiais arba kitiems, ne tokiems higieniškiems sprendimams.

Sumontuoti rankų džiovintuvai leidžia plauti ir džiovinti rankas nepasitraukiant nuo praustuvo, tad įmonė galėjo perplanuoti WC patalpas ir likusį plotą, kuris kitu atveju būtų naudojamas rankų džiovinimo erdvei skirti kitiems poreikiams.

 

Continental gamybos pastatas interjeras rankų džiovintuvai praustuvai

 

„Šie džiovintuvai leidžia nusiplauti ir nusidžiovinti rankas neatsitraukus nuo praustuvo, džiovindami rankas jie filtruoja išpučiamą orą per HEPA filtrą, kuris pašalina 99,95 proc. nešvarumų (bakterijų, virusų, dulkių ir kt.), taip pat šio įrenginio korpusas pagamintas iš šlifuoto plieno, kuris taip pat turi antibakterinių savybių, todėl jam yra suteiktas HACCP sertifikatas, kuris nurodo, kad prietaisas atitinka aukščiausius higienos standartus“, – apie produktą pasakoja UAB „ARTE DOMESTICA“ B2B projektų vadovas Andrius Andrušaitis.

Kadangi „Dyson“ prietaisai turi itin efektyvų „Dyson“ skaitmeninį V4 variklį, jiems pakanka daug mažiau galios, kad visiškai išdžiovintų rankas per 10–12 sekundžių, sunaudodami daug mažiau el. energijos. O dėl itin ilgos penkerių metų garantijos jie nereikalauja jokių papildomų išlaidų.

 

Įrengta griežtus reikalavimus atitinkanti epoksidinė danga

UAB „Omnistata“ direktorius Kristupas Mejeris pabrėžia, kad „Continental“ yra pasaulinio lygmens bendrovė, turinti aiškiai suplanuotus gamybos pajėgumus. Dėl šios priežasties pagrindinė iš užsakovo gauta užduotis buvo užtikrinti, kad laikantis griežtų terminų būtų išlieta aukščiausius saugumo ir kokybės reikalavimus atitinkanti epoksidinė ESD danga.

„Pagrindinis reikalavimas buvo įrengti elektrostatinį krūvį išsklaidančią epoksidinę grindų dangą. Elektroninių komponentų arba lakiųjų cheminių medžiagų gamyklose neišsklaidyta statinė elektra gali sukelti daug žalos, traumų ir finansinių nuostolių“, – pasakoja K. Mejeris.

Objekte buvo įrengta naujos kartos epoksidinė ESD grindų dangos sistema, kuri sertifikuota pagal LEED standartą. Bendrovės „Omnistata“ direktoriaus teigia, kad tai buvo pirmasis tokios apimties objektas Europoje, siekiantis daugiau nei 6 000 kv. m, kuriame buvo įrengta ši epoksidinė sistema.

„Kadangi antrojo plėtros etapo pastatas, kuriame buvo vykdomi dangos įrengimo darbai, ribojosi jau su veikiančia gamykla, buvo griežtai reikalaujama nesukelti dulkių. Betono paviršius buvo ruošiamas naudojant modernią šratavimo įrangą, kuri ne tik nesukelia dulkių, bet ir užtikrina tinkamą dangos sukibimą su pagrindu“, – pabrėžia K. Mejeris.

 

Continental gamybos pastatas interjeras

 

Inovatyvūs stogų sprendimai ir jų įrengimas UAB „Daistatus”  

Svarbu pabrėžti, kad bendrovė „Continental“ vadovaujasi stogų įrengimo standartu, kuris atspindi didžiulę patirtį statant gamyklas visame pasaulyje. Stengiantis išlaikyti aukštus standartus ir įgyvendinti išsikeltus tikslus, reikėjo ne tik darbščių rankų, bet ir patirties.

Dėl šios priežasties buvo pasirinkta įmonė „Daistatus“, jau 18 metų besispecializuojanti stogų, ypač sutapdintų, sprendimuose ir įrengime, besistengianti rasti ir pasiūlyti geriausius atskirų stogų mazgų sprendinius. Įmonėje šiuo metu dirba net 124 įvairių sričių specialistai, galintys pasiūlyti kvalifikuotas paslaugas.

UAB „Daistatus“ projektų vadovas Giedrius Pyrantas patikina, kad „Continental“ projektas pažėrė iššūkių, dėl kurių teko ieškoti inovatyvių sprendimų.

„Išties verta paminėti, kad projekte panaudota baltos spalvos PVC stogo danga. Klimatui šylant vis aktualesniu klausimu tampa patalpų vėdinimas. Baltos spalvos stogo danga atspindi saulės spindulius, tad stogas, o kartu ir žemiau esančios patalpos mažiau įšyla. Lėtėja stogo senėjimo procesai. Jeigu ant stogo įrengiamos saulės plokštės, gaunama ir papildoma nauda dėl didesnės elektros energijos generacijos. Ant šviesaus pagrindo saulės plokštės mažiau įkaista, kas didina jų efektyvumą“, – pasakoja G. Pyrantas.

Vieno testo metu nustatyta, kad tokiomis pačiomis sąlygomis tamsios spalvos bituminė danga ant stogo įkaito iki 72 °C, o balta PVC danga – iki 42 °C. Naudojant šviesias stogo dangas ne tik sutaupoma ir pailginamas stogo tarnavimo laikas, bet ir prisidedama prie lėtesnio pasaulio klimato šilimo.

 

Continental gamybos pastatas fasadas stogas

 

Hidroizoliacijos patikros sistema – dar vienas inovatyvus sprendimas, kurį pasiūlė įmonė „Daistatus“. „Po PVC danga įdiegta jos patikros sistema. Tai papildoma ištisinė danga po PVC danga su įrengtais patikros įrangos pajungimo taškais. Pasijungus elektrinius nuotėkio ieškiklius galima nesunkiai surasti net smulkius stogo pažeidimus ir juos ištaisyti. Tai aktualu ne tik pabaigus visus darbus ant stogo, kurių dažnu atveju dėl ant stogo montuojamos stogo įrangos gausos pasitaiko ypač daug, bet ir vykdant kasmečius planinius stogo sandarumo patikrinimus“, – aiškina pašnekovas.

UAB „Daistatus“ atliko visus stogo darbus: paruošė stogo ir jo elementų įrengimo technologines korteles, PVC dangos išklotines pagal projekto specifikaciją ir vėjo apkrovas; įrengė profiliuotą paklotą, šiltinimo sluoksnius iš kietos vatos, hidroizoliacijos patikros sistemą, PVC dangą bei visus stogo skardinimo darbus. Darbų pabaigoje stogas buvo ištestuotas naudojant įrengtą hidroizoliacijos sandarumo patikros sistemą.

 

Pavadinimas: „Continental Automotive Lithuania“  elektronikos gamykla

Adresas: Davalgonių g. 12, Sergeičikai, Kauno r.

Užsakovas:  UAB „Continental Automotive Lithuania“

Rangovas: UAB Merko statyba

Statybos pradžia: 2021 m.

Statybos pabaiga: 2022 m.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų