„Duetto“ – inovacijų ir tradicijų sąjunga moderniuose verslo namuose 1


Martyno Slapšio nuotr.

Projektas modernūs verslo namai „Duetto“, oficialiai atidaryti Viršuliškių mikrorajone, Vilniuje.

Užsakovas: UAB „YIT Kausta būstas“

Generalinis rangovas: AB „YIT Kausta“

Projektuotojas: UAB „Viltekta“

Projekto konstruktorius: Olegas Dobrovolskis

Architektai: Gintaras Čaikauskas, Miroslav Šejnicki, UAB „Architektūros linija“

 

Verslo namų „Duetto“ vizijos pagrindu tapo daugybė aspektų, vienas jų – puiki geografinė padėtis. Suprojektuotame dešimties aukštų pastate įrengta net 8 505 m2 ploto patalpų verslui, 200 vietų šeimininkų ir jų svečių automobiliams požeminėje bei šalia pastato esančiose automobilių stovėjimo aikštelėse. Statinys stovi bendroje erdvėje su „YIT Kausta“ verslo centru „Grand Office“. Norint išlaikyti projekto vientisumą ir integralumą, pasirinktos tokios pačios natūralaus akmens faktūros trinkelės.

Verslo namuose „Duetto“ įdiegtos modernios inžinerinės šildymo, vėsinimo, vėdinimo su rekuperacija, pastato valdymo sistemos, atitinkančios A energinio naudingumo klasės reikalavimus. Rengiant techninį projektą buvo konsultuojamasi su šios srities specialistais. Pastate sumontuota aukšto našumo vėdinimo sistema, trivamzdė vėsinimo sistema, leidžianti lanksčiai ja naudotis – vienu metu vėsinti arba šildyti skirtingas patalpas. Įrengta oro drėkinimo sistema užtikrina gerą patalpų mikroklimatą šildymo sezonu.

Pagrindinė viso Viršuliškių skersgatvio daugiafunkcio komplekso architektūros idėja, kurios autorius prof. Gintaras Čaikauskas, – urbanistinės kalvos formavimas. Tai yra antrasis, satelitinis Vilniaus centras, kuriame numatyta aukštybinių pastatų galimybė. Didelis dėmesys buvo skirtas bendram kvartalo vaizdui, harmoningai stilistikai, vienam spalviniam sprendimui kurti ir pratęsti. Daug dirbta su pastato fasadų architektūra ir pagaliau nuspręsta laikytis nuosaikios architektūros principų, padedančių darniai susilieti su viso kvartalo architektūra į vieną visumą, kas labai puošia šią miesto teritoriją.

Kalbant apie architektūrinius sprendimus objekto viduje, bendrovė pamini išskirtinį interjerą, kurį realizavo architektė Lina Bakienė.

Verslo namų „Duetto“ statyba vyko sklandžiai. Siekiant paspartinti statybos darbus, priimtas sprendimas pastatą statyti iš surenkamųjų gelžbetonio konstrukcijų, o fasadus – iš surenkamųjų elementų. Visa tai labai pasiteisino, nors ir išlaidos buvo didesnės. Šie sprendimai sutrumpino statybos laiką ir padėjo pasiekti aukštesnę statybos darbų kokybę, o tai labai svarbu.

Kalbant apie pastato surenkamojo gelžbetonio laikančiąsias konstrukcijas, svarbu paminėti, kad jos užtikrina maksimaliai didelį pastato ilgalaikiškumą. Pastato viduje įrengti atitvarai jo eksploatavimo metu nesunkiai gali būti permontuojami pagal pakitusius pastato naudotojų poreikius. Beje, pastatas „Duetto“ projektuotas ir statytas naudojant BIM modelį. Šio modelio taikymas padėjo laikytis statybos darbų terminų, apskaičiuoti išlaidas ir kokybiškiau atlikti statybos darbus.

Vykdant statinio „Duetto“ techninę priežiūrą, pirmą kartą Lietuvoje naudota kokybės valdymo programa.

Projektuojant verslo namus „Duetto“ buvo pasirinktas sprendimas plonoms perdangoms įrengti – specialios sijos, puikiai derančios su surenkamojo bei monolitinio gelžbetonio perdangomis ir palengvinančios, pagreitinančios statybos procesus. Viena pagrindinių savybių, dėl kurios šios sijos pasirinktos šiam biurų duetui, – lygios lubos patalpų viduje ir galimi dideli tarpatramiai tarp kolonų. Visa tai leidžia kurti atviras interjero erdves. Pastatas šiltintas izoliaciniais sprendiniais iš akmens vatos, nes tokios izoliacinės medžiagos yra nedegios, puikiai laiko apkrovą ir yra ypač efektyvios. Vienas iš įdomių, estetiškų ir labai praktiškų sukurtų sprendimų pritaikytas požeminės aikštelės luboms izoliuoti. Tai unikalus sprendinys su vertikaliai orientuoto akmens vatos plaušo plokštėmis.

Pastato architekto G. Čaikausko teigimu, šis šiuolaikiškas biurų pastatas yra palankus aplinkai ir patogus jame dirbantiems žmonėms.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų