Elektronikos fakultete gimsta nauji inžineriniai sprendimai


 

Studijos Elektronikos fakultete

VGTU EF nuolat stebi rinkos tendencijas, nes tai ypač svarbu, siekiant parengti studentus, gebančius įsidarbinti, dirbti kokybiškai ir reaguoti į pokyčius. Greitai kintančios technologijos ir specialistų paklausa VGTU EF skatina neatsilikti ir numatyti kelis žingsnius į priekį.

Prieš porą metų vykdant ES finansuojamą projektą Elektronikos fakultete iš esmės buvo atnaujintos visos studijų programos. Užtikrinta, kad mokymo proceso metu būtų atsižvelgiama į besimokančiojo siekius, rezultatus ir galimybes. Tai leidžia studentams ne tik įgyti vertingų šiuolaikiškų žinių bei įgūdžių, bet ir atveria jiems kelius tęsti mokslus ar profesinę karjerą bet kurioje ES šalyje. Studijose taikomi pažangūs mokymo metodai, įdiegtos inovatyvios mokymo priemonės – modernios laboratorijos ir šiuolaikinė programinė įranga, auditorijos aprūpintos šiuolaikinėmis vizualizavimo priemonėmis.

Šiuo metu vykdomos penkios pirmosios ir penkios antrosios studijų pakopų studijų programos, pagal kurias rengiami net 26 specializacijų specialistai. Visos studijų programos buvo atestuotos tarptautinės komisijos. Studijos vyksta lietuvių ir anglų kalbomis, siūlomos nuolatinė ir ištęstinė nuotolinė studijų formos.

Elektronikos fakulteto absolventai sėkmingai dirba įvairiose elektros, elektronikos ir informatikos sektorių įmonėse.

Nuolatinės studijos

AUTOMATIKA – studijų programa, pagal kurią rengiami elektros inžinerijos bakalaurai, išmanantys naujausias elektros ir elektronikos inžinerijos technologijas, automatikos plėtros tendencijas, jų sistemų projektavimo principus, mokantys naudoti kompiuterius technologiniams procesams ir įrenginiams valdyti, automatizuotam projektavimui, gebantys kurti automatizuotas sistemas, jų funkcinius įtaisus, pastatų elektros sistemas.

TELEKOMUNIKACIJŲ INŽINERIJA – studijų programa, skirta norintiesiems dirbti inžinieriais arba technologijų vadybininkais telekomunikacijų įmonėse, tapti mobiliojo ryšio, interneto, socialinių tinklų ir panašių paslaugų teikimo specialistais. Studentai mokomi dirbti su tokiomis ateities technologijomis, kaip „debesų tinklai“, „daiktų internetas“, ir kurti programas mobiliesiems įrenginiams. Neužmirštami ir telekomunikacinių technologijų pagrindai – tinklų ir sistemų planavimas, projektavimas, jų valdymas ir eksploatavimas.

ELEKTRONIKOS INŽINERIJA – studijų programa, pagal kurią ruošiami elektronikos specialistai, suprantantys, kaip veikia naujausi elektronikos įtaisai. Studentai mokomi automatizuotai projektuoti ir kurti elektronikos įtaisus bei integruotas mikroelektronines ir nanoelektronines sistemas, kurti integrinių grandynų lustus, valdiklius ir kitus elektroninius įtaisus bei programas įterptinėms sistemoms.

INFORMACINIŲ SISTEMŲ INŽINERIJA – informatikos bakalaurus ruošianti studijų programa. Baigusieji studijas žinos, kaip kuriamos programos, skirtos informacijai iš vaizdo kamerų, mikrofonų, skaitytuvų ir įvairiausių jutiklių rinkti, kaip šią informaciją galima pritaikyti kuriant automatizuotas patikros, matavimo, gamybos, valdymo sistemas. Studijų metu įgyjamos žinios apie naujas internetines technologijas ir tai, kaip jos gali būti pritaikytos jungiant kompiuterius, išmaniuosius telefonus ir kitus elektroninius įrenginius.

KOMPIUTERIŲ INŽINERIJOS studijų metu įgyjama žinių apie naujausias kompiuterių tinklų technologijas, įterptinių kompiuterių veikimo principus. Išmokstama projektuoti ir programuoti sudėtingus, specializuotos paskirties įterptinius kompiuterius. Šioje studijų programoje galima pasirinkti kompiuterių technikos arba įterptinių kompiuterių specializaciją.

Norintiesiems toliau gilinti žinias ir ugdyti tiriamuosius gebėjimus yra skirtos magistrantūros studijos.

Papildomos studijos

Nuo 2011 m. VGTU Elektronikos fakultete buvo įvestos papildomos kvalifikacijos nesuteikiančios studijos: automatikos, kompiuterių inžinerijos, elektronikos inžinerijos bei telekomunikacijų inžinerijos. Šios studijos trunka vienus metus. Jos suteikia galimybę kolegijų ir kitų aukštųjų studijų institucijų absolventams įgyti antrosios pakopos aukštąjį universitetinį išsilavinimą, t. y. stoti į VGTU Elektronikos fakulteto siūlomas antrosios pakopos studijų programas.

Neribotų galimybių metas

Elektronikos fakultetas aktyviai dalyvauja tarptautinėse studentų mainų programose: „Erasmus+“, „Backis“, „Panacea“, „Praxis“ ir kt. Taip studentams sudaroma galimybė studijuoti užsienio universitetuose, atlikti praktiką, dalyvauti trumpalaikėse intensyvių studijų programose „Smart“, „Fuses“, „Active Games“ ir kasmet vykstančiose tarptautinėse vasaros mokyklose „Techninė informatika ir informacinės technologijos“.

Studentų talentų vystymas ir puoselėjimas – tai viena iš strateginių fakulteto užduočių. Iniciatyvių ir kūrybingų dėstytojų vadovaujami studentai ne tik dalyvauja, bet ir laimi tarptautinių projektų varžybose, tokiose kaip „Robotų mūšiai“, konkurse „IEEE Xtreme Programming Competition“, „Robotų intelekto“ lenktynėse, „CanSat“, raketų ir bepiločių orlaivių konkurse ir kt.

Moksleiviams

Elektronikos fakulteto dėstytojai stengiasi populiarinti technines specialybes tarp moksleivių – nuolat dalyvauja atvirų durų renginiuose bei parodose. Kiekvienais metais rengiami užsiėmimai „Tyrėjų naktyse“, kurių metu kartu su moksleiviais konstruojami robotai, skraidyklės ant oro pagalvės, mokomasi programuoti „išmanųjį namą“ ar susikurti virtualų pasaulį, susipažįstama su šiuolaikine ryšių įranga bei jos vystymosi istorija.

Nuo 2013 m. rudens organizuojami nemokami užklasinės veiklos būreliai vyresniųjų klasių moksleiviams: robotų konstravimo, programėlių „Android“ operacinės sistemos mobiliesiems įrenginiams kūrimo bei mažųjų palydovų konstravimo. Į šiuos būrelius kviečiami visi norintieji išmokti konstruoti ir programuoti.

Mokslininkų parama ūkiui

Elektronikos fakulteto mokslininkai nuolat dalyvauja tarptautiniuose ir nacionalinių mokslo bei kitų programų projektuose, rengia MTEP projektų paraiškas ir prisideda prie ūkio subjektų mokslinių žinių reikalingų problemų sprendimo atlikdami darbus, finansuojamus pagal LR ūkio ministerijos priemonę „Inovaciniai čekiai“, bei tiesiogiai vykdydami įmonių užsakytus tyrimus. Pagrindinės užsakomųjų darbų temos yra elektroninių ir mechatroninių sistemų gedimų diagnostika, skaitmeninio valdymo sistemų projektavimas ir modernizacija, vaizdams ir garsams apdoroti skirtos techninės ir programinės įrangos kūrimas bei taikymas, elektromagnetinės spinduliuotės parametrų matavimai, ryšio ir kompiuterinių tinklų projektavimas, integrinių grandynų modeliavimas, projektavimas ir tyrimas, taip pat atliekamos ekspertizės, mokymai šiomis ir susijusiomis temomis. Visą paslaugų sąrašą galima rasti fakulteto tinklalapyje www.el.vgtu.lt.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų