Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) statybų projektas žengia į naują etapą – jam išduotas statybą leidžiantis dokumentas, taip pat pasirašyta generalinės rangos sutartis ir pradedamos statybos. Komisariato statybų projektą viešosios ir privačios partnerystės (PPP) pagrindu įgyvendina investicijų valdymo bendrovės „Nter Asset Management“ fondas „Nter Infrastructure Fund II“ bei Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos.
„Dar vienas mūsų projektas pasiekė svarbų etapą – pradedame statybas, o po metų – pirmąjį 2027-ųjų ketvirtį – naujame komplekse jau galės kurtis policijos pareigūnai.
Šis „Nter Infrastructure Fund II“ PPP projektas leis sukurti modernias, pareigūnams patogias darbo vietas, užtikrins aukštą statinių kokybę bei ilgalaikę jų priežiūrą. PPP modelis Policijos departamentui padės efektyviau valdyti kaštus ir rizikas, o fondo investuotojams – prisidėti prie valstybei strategiškai svarbios infrastruktūros plėtros.
Visa tai prisidės prie to, kad Šiaulių apskrities gyventojai galės gauti kokybiškesnes ir patikimesnes paslaugas. Projekto įgyvendinimui subūrėme kvalifikuotą, didelę patirtį tokiuose projektuose turinčią komandą“, – sako investicijų valdymo bendrovės vadovas Mantas Skipitis.
Pagal pasirašytą sutartį, projekto įgyvendinimo vertė siekia 21,9 mln. Eur su PVM – ši suma bus išmokėta per 12 metų nuo komisariato perdavimo dienos.

Naujajame komisariate – daugiau nei 235 darbo vietos
„Šis projektas mums itin svarbus – pagaliau turėsime modernų, funkcionalų ir pareigūnų reikmėms pritaikytą pastatą. Baigus statybas visi Šiauliuose įsikūrę policijos padaliniai bus sutelkti vienoje vietoje, tai bus užtikrintas didesnį paslaugų prieinamumas gyventojams ir sklandesnis kasdienis darbas. Tai ilgalaikė investicija į viešąjį saugumą ir visuomenės pasitikėjimą policija“, – sako Šiaulių AVPK viršininko pavaduotojas Deividas Valtaris.
Naujasis AVPK pastatas iškils Purienų g. 48, 1,2862 ha sklype. Keturių aukštų komisariato plotas, kartu ūkinės ir sporto paskirties patalpomis, sieks 5.100 kv. m.
Greta bus įrengta virš 7.000 kv. m ploto automobilių stovėjimo aikštelė, kurioje bus daugiau nei 235 stovėjimo vietos, taip pat elektromobilių įkrovimo stotelės, dviračių ir paspirtukų stoginės, papildomai bus pilnai rekonstruota Purienų gatvė. Komisariato darbuotojai čia persikels iš kelių dabar naudojamų senų pastatų miesto centre.
Naujasis komisariatas skirtas daugiau nei 235 darbuotojams, o jo energinė klasė – A++. Įgyvendinus projektą, Šiaulių policijos naudojamas nekilnojamojo turto plotas sumažės apie 34 proc. – nuo 7.800 kv. m iki maždaug 5.100 kv. m.

Įvertino ir gyventojų poreikius
„Projektuodami Šiaulių APVK atsižvelgėme į pagrindines policijos vertybes: pagarbą žmogui, patikimumą, prieinamumą, skaidrumą, saugumą ir pasitikėjimą. Siekėme sukurti aplinką, kuri leistų įgyvendinti policijos tikslus, užtikrintų palankias darbo sąlygas. Taip pat, siekėme sukurti saugią, patikimą ir prieinamą aplinką lankytojams“, – sako „2L Architects“ vadovė Viktorija Blažienė.
Tuo metu „Infes“ generalinis direktorius Arvydas Markevičius teigia, kad šis projektas neeilinis, mat jame dera PPP modelis, aukšti funkciniai reikalavimai, ambicingas darbų grafikas ir atsakingas požiūris į aplinką.
„Šiam komisariatui taikomos geriausios tokių pastatų projektavimo ir statybos praktikos, o jis pats bus integruotas į žaliąsias miesto erdves. Tokie projektai atspindi mūsų požiūrį į darnų augimą ir ilgalaikę vertę. Mums svarbu, kad tai – jau antras projektas su „Nter Asset Management“. Tą vertiname kaip pasitikėjimą mumis kaip generaliniu rangovu ir mūsų kompetencija PPP projektuose“, – sako „Infes“ vadovas.

























































