GEALAN, viena iš modernių PVC langų ir durų profilių sistemų gamintojų lyderių Europoje, sukūrė nuoseklų langų gamybos skaitmeninimo procesą, atveriantį naujų darbo galimybių architektams ir projektuotojams. Pasitelkus skaitmeninius GEALAN sprendimus, langai lengviau integruojami į statybų projektą: suprojektuojami, pagaminami, sumontuojami greičiau ir tiksliau.
Langas į didesnes galimybes
Projektuojant langus labai svarbu atsižvelgti į technines jų charakteristikas ir gamintojo galimybes. Jeigu langai projektuojami nepasitarus su gamintoju, galiausiai gali paaiškėti, kad nėra galimybių įgyvendinti užsakymą. Dėl kilusių nesklandumų pailgėja projektavimo laikas, tenka koreguoti sumanymą, o kartais – ir gaminti visiškai kitokius langus. Tam, kad projektavimo stadijoje architektas gautų visavertę informaciją apie būsimą gaminį ir suderintų užsakovų norus su techniniu įgyvendinimu, GEALAN sukūrė langų gamybos skaitmeninimo procesą. Jis padeda sklandžiai ir greitai suprojektuoti langus, atitinkančius visus reikalavimus. Reikia tik kompanijos tinklalapyje www.gealan.lt susirasti paslaugų architektams ir projektuotojams skiltį. Čia apžvelgiami GEALAN langų sistemos ir sprendiniai, pateikiama svarbi informacija apie GEALAN BIM sprendimus ir nuosekliai tobulinamą GEALAN langų projektavimo įrankį „Planersoftware 3.0“, suteikiantį daugiau projektavimo galimybių. Be to, visada galima susisiekti su GEALAN ekspertais, konsultuojančiais architektus dėl galimų langų variantų, derinių ir individualaus dizaino.
Nauda architektams ir projektuotojams GEALAN langų ir durų sistemoms projektuoti skirta „Planersoftware 3.0“ programa prieinama internetu. Architektams ir projektuotojams ji nemokama. Naujausia programos versija yra ir plačiai naudojamų CAD projektavimo programų „Revit“ bei „ArchiCad“ papildinys.
Naudodamasis GEALAN „Planersoftware 3.0“, architektas lengvai suderina savo idėjas su langų ar durų gamintoju, gali greitai išsiaiškinti konstrukcinius niuansus. Nesudėtinga parengti techninę medžiagą konkursui ar pateikti užsakovui komercinį pasiūlymą, kuriame nurodoma išsami GEALAN produktų asortimento apžvalga, privalumai ir ypatybės. „Planersoftware 3.0“ patikrina, ar konstrukcinį sprendimą galima įgyvendinti pagal šiluminio laidumo koeficientus, statikos parametrus ir maksimalius dydžius. Naudojant šį projektavimo įrankį, galima kurti daugybę skirtingų formų ir spalvų langų su GEALAN profilių sistemomis. Be to, galima pridėti papildomų profilių, slenksčių, kitų jungiamųjų detalių arba praplatinimo profilių. Beje, „Planersoftware 3.0“ užtikrina sertifikuotą visų tipų GEALAN langų projektavimo patikimumą.
Atsižvelgiant į vartotojų pageidavimus, programoje įdiegti nauji sprendiniai, vienas iš jų – projekto struktūra. Ji projekto dalyviams labai palengvina keitimąsi informacija ir duomenimis. Pavyzdžiui, naudodamasis „Planersoftware 3.0“ architektas nustato, kiek projekte reikės skirtingų konfigūracijų langų ir durų. Savo projektą jis gali nusiųsti langų gamintojui, šis pagal technines galimybes patvirtins savo korekcijas. Bendradarbiavimo projektas gali vykti ir atvirkščiai: gamintojas pagal architekto pageidavimus sukuria programa langus ir duris, o architektas gautą failą perkelia į savo pastato modelį.
Tarp siūlomų GEALAN įrankių yra ir papildytosios realybės programėlės „WindowViewer“ bei „ProfileViewer“, suteikiančios galimybę lengviau įsivaizduoti projekto visumą. Pavyzdžiui, nuskenavus pastato sieną, užsakovui galima pasiūlyti skirtingų langų ir pademonstruoti, kaip kiekvienas variantas atrodytų bendrame projekte.
Ateitis priklauso pažangiems
GEALAN įsitikinimu, statinio informacinis modeliavimas (BIM) – ateities projektavimo metodas. Kompanija – viena iš nedaugelio PVC langų ir durų sistemų kūrėjų Europoje, siūlančių visą savo produktų asortimentą BIM failų formatais. Toks informacijos pateikimas naudingas langų projektuotojams, gamintojams ir vartotojams (pastariesiems palengvinama langų priežiūra ir remontas).
Kompanijos nuostatą rinktis tik perspektyviausius įrankius ateities langų verslui patvirtina apdovanojimai. Jau trečią kartą iš eilės GEALAN pelnė aukščiausią „ARCHITECTS´ DARLING®“ įvertinimą už geriausią architektų, projektuotojų ir langų gamintojų palaikymą BIM sprendimais.
Taikant BIM modelius galima imituoti statybos procesą ir techniniams įrenginiams konstruoti reikalingas situacijas, aptikti geometrines neatitiktis ir visapusiškai valdyti išlaidas. Per visą pastato naudojimo ciklą duomenys yra nuolat apdorojami.
Prieš pradedant statymo darbus, pažymimos erdvinės struktūros, BIM objektai bei statinio elementai ir jiems priskiriami atitinkami požymiai (statinio dalies tipas, statinio elementai, tokie kaip BIM langai ir BIM durys, naudojamos medžiagos, įranga, išlaidos ir pan.). Kiekvienas statinio pakeitimas tuoj pat įtraukiamas į BIM modelius ir atnaujintus duomenis mato visi su statiniu susiję asmenys. Kad projektas, kuriame taikomas BIM, būtų įgyvendintas sėkmingai, visi susiję gamintojai turi užtikrinti visišką skaidrumą ir teikti pakankamus duomenis.
GEALAN mielai suteikia savo klientams galimybę parsisiųsti išsamius su langais ir durimis susijusius BIM duomenis, pavyzdžiui, nurodoma informacija apie lango gamyboje panaudotas medžiagas, techninės charakteristikos, net perdirbimo galimybės, jei prireiktų gaminį po daugelio metų utilizuoti.
Didelis privalumas tas, kad bendros BIM projektavimo sąnaudos, palyginti su įprastu metodu, gerokai sumažėja. Atsiskleidžia ir kiti BIM teikiami pranašumai: pagerėja projekto kokybė, sumažėja projektavimo klaidų rizika, laikomasi terminų ir optimizuojamos išlaidos. Visa tai pasiekiama per visą statybos procesą užtikrinant didesnį skaidrumą ir nuoseklią priežiūrą.
Visi minėtieji sprendiniai pristatyti įspūdingame GEALAN stende per neseniai Niurnberge (Vokietija) vykusią tarptautinę langų ir durų gamintojų parodą FENSTERBAU FRONTALE 2024.