Inovatyvūs sprendimai atneša patikimus rezultatus


Statybų industrijai būtinas nuolatinis progresas ir judėjimas į priekį. Tačiau statybų sektorius yra gana konservatyvus ir dažnai naujovės ar inovatyvios technologijos sunkiai skinasi kelią arba joms reikia daugiau laiko (tai dažnai priklauso nuo požiūrio, žinių stygiaus ar tiesiog kainos). 

Paprastai inovacijos, be to, kad yra patrauklios ar naujoviškos, būna gerokai brangesnis pasirinkimas, palyginti su esamais sprendimais ar technologijomis. Nuolat kintantis mokslo ir technologijų progresas natūraliai įneša naujienų ir į statybos industriją, todėl šis procesas ir yra tęstinis. Vis atsirandančios naujos medžiagos leidžia kurti naujos sudėties kompozicinius gaminius, kuriuose stengiamasi suderinti geriausias fizikines ir mechanines savybes ar padidinti jų naudojimo sritis.

Šiltinimo medžiagų rinka yra gana klasikinė, joje dominuoja jau daug metų statybos rinkoje esantys ir laiko patikrinti produktai bei jų sprendimai. Žinoma, tai nėra blogai, nes viskas, kas patikrinta praktiškai per ilgus metus, leidžia pastatus eksploatuoti šimtmečius. Dėl tam tikrų procesų inertiškumo (kai projektai rengiami anksčiau, o statyba vykdoma po kelerių metų) ką tik pasirodžiusiems inovatyviems sprendimams reikia daugiau laiko, kad būtų realizuoti. Šiltinimo medžiagų ir sprendimų srityje didieji gamintojai nuolat tobulina savo produkciją, ieško naujų pritaikymo galimybių, tad inovatyvūs sprendimai mus pasiekia gana dažnai. Ne išimtis ir pasaulinės akmens vatos gamybos lyderės ROCKWOOL pasiūlos spektras.

ROCKWOOL jau daug metų rinkai pristato naujus gaminius ar sprendimus, leidžiančius mažinti pastatų energines sąnaudas ir užtikrinančius komfortiškas vidaus mikroklimato sąlygas. Didžiuojamės sluoksniuotos struktūros akmens vatos plokštėmis, kurias naudojant apie 20–30 % galima pagreitinti šiltinimo darbus, be to, jose puikiai dera geriausios šiluminės ir mechaninės savybės. Turime nemažai ir unikalių statybos bei pramonės sričių sprendimų: itin didelio tankio akmens vatos plokštės, skirtos langų rėmams, juos montuojant termoizoliaciniame sluoksnyje, visiškai sukomplektuotos fasadinės sistemos tiek su plonasluoksniais tinkais „REDArt“, tiek ir su fasadinėmis apdailos plokštėmis „REDAir“. Veikiantys mūsų kompanijos Danijoje vystymo ir plėtros skyriai šiuo metu dirba su keliais projektais, diegdami naujų medžiagų gamybą grupės mastu. Kurdami natūralios kilmės šilumos nepraleidžiančius, nedegius, matmenų nekeičiančius ir itin ilgalaikius gaminius pastatams, užtikrinsime geras komforto sąlygas patalpose, o šildymo išlaidos bus minimalios.

Vis dėlto svarbu suprasti – vien tik naujos medžiagos ar technologijos sukūrimas ar esamos patobulinimas neleidžia teigti, kad tai jau ir yra inovacija, nes be to dar būtina, pasitelkus modernius tyrimų metodus, išbandyti ir nustatyti atitiktį galiojantiems norminiams aktams, kad pastatai tenkintų esminius reikalavimus. Ne mažiau svarbu ir užtikrinti tokių sprendimų ilgalaikiškumą eksploatacijos metu. Tenka matyti, kai rinkoje atsiranda „nauja revoliucinė“ medžiaga (dar pavadinama ir inovatyvia), tačiau iš esmės ji tėra tik paimta kitos, senosios, pagrindu ir siūloma naujai paskirčiai, dažnai net nelabai tinkamai naudoti toje srityje. Todėl inovatyvus sprendimas turi atnešti ne tik naujumo, bet ir garantuoti gerą, patikimą rezultatą.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų