„Išmanusis miestas 8“ kūrybinių dirbtuvių dalyvius įkvėpęs M. Fuksas: architektai turi stengtis apjungti skirtingas disciplinas


Penktadienį sostinėje įvyko nacionalinio architektūros ir urbanistikos konkurso „Išmanusis miestas 8“ antrosios kūrybinės dirbtuvės. Lietuvos architektų sąjungos būstinėje susirinkę konkurso dalyviai kartu su partneriais ieškojo sprendimų, kaip sukurti pažangius ateities miestus.

 

„Išmanusis miestas“ – tai analogų Lietuvoje neturintis projektas, kuris apjungia savivaldybes bei architektūros, urbanistikos, inžinerijos, kraštovaizdžio architektus profesionalus ir studentus, kurie projekto metu drauge siekia atkurti mažuosius miestus ir padidinti jų konkurencingumą Lietuvos miestų kontekste.
 
Žiūrėkite renginio VIDEO santrauką:

 
Per 7 metus yra sukurti 168 projektai – ateities vizijos savivaldybių teritorijoms. Dalis jų jau yra realizuoti: Elektrėnuose įrengtas rekreacinis parkas, Kuršėnuose – išmanusis tiltas. Ignalinoje planuojamas įgyvendinti sporto ir sveikatingumo centro „Šuolis“ projektas. Dalyviai yra motyvuojami rengėjų ir rėmėjų įsteigtais piniginiais prizais (prizinis fondas 10 000 €) bei dovanomis. Komandą gali sudaryti – 1-7 asmenys. Pagrindinis prizas teikiamas 2-ose kategorijose – profesionalų ir studentų.

Kūrybinėse dirbtuvėse tarp architektų komandų buvo tiek studentų, tiek profesionalių architektų. Dirbtuvėse buvo panaudoti ir fiziniai miesto maketai.

Susirinkusius sveikino ir architektus savo kalbomis įkvėpė Aplinkos ministras Simonas Gentvilas bei lietuvių kilmės architektas Massimiliano Fuksas, kuriam pernai buvo suteikta Lietuvos pilietybė.

Pasaulyje dėl savo darbų žinomas M. Fuksas su savo žmona Doriana Fuksas yra įkūręs architektų studiją „Studio Fuksas“. Ši studija veikia jau 40 metų ir yra įgyvendinusi per 600 projektų, tarp kurių įspūdingi pastatai, miestų kvartalų konversijos, muziejai, oro uostai, kultūros bei konferencijų centrai. Iškalbos nestokojantis M. Fuksas save pristato kaip „patrakusį lietuvį, gimusį Romoje“.

 

Massimiliano Fuksas

 

M. Fuksas iš savo biuro Romoje kūrybinių dirbtuvių dalyviams siuntė įkvėpiančius linkėjimus ir pabrėžė, kaip jauniesiems projektuotojams svarbu būti vizionieriais, kuriančiais ateities miestus.

„Architektai turi daug galvoti apie ateitį ir stengtis apjungti skirtingas disciplinas. Tai veda į šiuolaikinio architekto sėkmę. Pats visuomet stengiausi kurti tvarius pastatus bei mastyti nestandartiškai. Manau, kad architekto darbas yra didžiulė atsakomybė: mūsų užduotis yra žmonėms sukurti aukštesnę gyvenimo kokybę, maksimaliai išvystyti pastatų funkcionalumą“, – kalbėjo M. Fuksas.

 

„Išmanusis miestas 8“ partneriai:

Stogo langų, šviesos tunelių ir užuolaidėlių gamintojai „Velux“, išmanaus LED apšvietimo specialistai „Selteka“, hidroizoliacijos profesionalai „Schomburg Baltic“, apšvietimo sprendimai „Etex Group“, žaliuzės „Barema rytai“, betono gaminiai „Betono mozaika“, elektros sprendimai „Schneider Electric“, aliuminio konstrukcijos „Wicona“, ryšio valdymo sprendimai „Huawei“, kondicionavimo ir šildymo sistemos „LG“, scenos techniniai sprendimai „STS“, stogo sistemos „Technonicol“, betono konstrukcijos „IN FATIS“, apsaugos sprendimai „ARTECHNIKA“, karkasiniai ir moduliniai namai „NP5“, lauko įranga miestams ir parkams „Naujieji ženklai“, matavimo sprendimai „Terra modus“, statybos bendrovė „YIT Lietuva“, projektavimo paslaugos „Projektai ir co“.

Konkurso nugalėtojai bus paskelbti 2022 m. birželį.

Registruotis galite čia.

Renginio dalyvius kava vaišino „Kavos sinergija“.

 

ismanusis miestas

Nuotraukos: Justės Saulytės


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų