„Išmanusis miestas“ Tauragę įkvėpė ambicingam projektui: statys išskirtinį sporto ir kultūros kompleksą


Tauragė – sparčiai besivystantis miestas, dažnai pristatomas kaip savivaldos darbo pavyzdys. Nedidelė savivaldybė siekia tapti „žaliausia“ Lietuvoje. Taip pat norima ją paversti regiono kultūros, laisvalaikio ir ekonomikos centru. Tad nenuostabu, kad čia nuspręsta statyti iki 2000 žiūrovų talpinsiantį multifunkcinį sporto ir kultūros kompleksą, kuriam atsirasti padėjo analogų Lietuvoje neturintis „Išmaniojo miesto“ konkursas.

Konkursas pažadino gyventojų fantaziją ir lūkesčius

„Džiaugiamės sudalyvavę „Išmaniojo miesto“ projekte. Neabejoju, kad tai prisidėjo prie vieno svarbiausių dalykų – visuomenės informavimo, kad mums reikia tokio objekto. Kai studentai pateikė galimas vizualiacijas, tai pažadino gyventojų fantaziją ir lūkesčius. Konkursas padėjo pamatyti įvairius galimus projektinius sprendinius. Yra paprasčiau, kai pateikiami keli galimi pasiūlymai. Iš jų, bendraujant su kultūros, sporto bendruomene, ir gimė realus projektas“, – džiaugėsi Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas.

Anot pašnekovo, idėja apie tokį sporto ir kultūros kompleksą kilo dar 2016 metais, o jau šiemet turėtų būti pasirašyta rangos sutartis. Viliamasi, kad tauragiškiai šiuo objektu galės džiaugtis 2025–2026 metais.

Trys arenos dalys

8000 kv. m multifunkcinį sporto ir kultūros kompleksą sudarys trys dalys. Viena jų – pagrindinė sporto salė, kurioje visos tribūnos bus suskleidžiamos.

„Esame orientuoti į kasdienį neformalų vaikų ugdymą, sporto klubų veiklą. Tik per varžybas arba kultūrinius renginius tribūnos išsiskleis ir salė bus naudojama pagal kitą galimą paskirtį“, – patikslino D. Kaminskas.

Tauragės arenoje bus ir 3 lengvajai atletikai pritaikyti bėgimo takai, taip pat trijų aikštelių smėlio tinklinio salė, galinti transformuotis į smėlio futbolo salę. Taigi šiomis Lietuvoje sparčiai populiarėjančiomis sporto šakomis bus galima užsiimti ne tik vasarą.

Apie 800 kv. m bus skirta dvikovinėms sporto šakoms, kurių treniruotės kol kas vyksta įvairiuose ugdymo įstaigų rūsiuose.

„Norime tas sporto šakas tiesiog ištraukti iš rūsių, perkeliant į naują multifunkcinį sporto ir kultūros kompleksą“, – paaiškino meras.

Arenoje bus ir 8 persirengimo kambariai, nedidelė kavinė, teikiamos kitos paslaugos.

„Džiaugiamės šiuo projektu. Manome, kad rezultatas bus neblogas“, – vylėsi D. Kaminskas.

Siekia būti pavyzdžiu kitiems

Tauragės rajono meras pasakojo, kad savivaldybė eina progresyviu, atviru keliu: „Esame pirmi, kurie įgyvendina naujas idėjas ar bent jau stengiamės tokiais būti. Siekiame būti „žaliausia“ savivaldybe Lietuvoje ir laimėti „European Green Leaf“ apdovanojimą. Norime būti klimatui neutraliu miestu. Ambicijų turime daug. Tikimės, kad kasdieninė mūsų veikla bus pavyzdžiu kitoms savivaldybėms. Norime būti tais, kuriuos stebi kiti ir semiasi patirties įgyvendinant tam tikras idėjas.

Nesame dideli ir vieni pasaulio nepakeisime, bet esame pakankamai dideli, kad galėtume rodyti pavyzdį kitoms savivaldybėms Lietuvoje, o gal net ir užsienyje“.

Konkurse pasisemia idėjų

Šiemet, kaip ir pernai, D. Kaminskas bus konkurso „Išmanusis miestas“ komisijos narys. Pašnekovas džiaugėsi tokiomis pareigomis.

„Pernai buvo labai daug įdomių projektų. Ypač įdomus buvo Anykščių miestui sukurtas laimėtojo projektas. Man, kaip komisijos nariui, įdomu stebėti miestams pritaikytas idėjas, pamatyti, ką savo akimis mato studentai, kurie ruošiasi būti mūsų viešųjų erdvių, miestų, pastatų kūrimo profesionalais.

Džiaugiuosi, kad galiu būti komisijoje, pasidalinti savo patirtimis kaip miesto vadovas ir pats pasisemti idėjų, kurias galima pritaikyti mūsų mieste ir rajone“, – kalbėjo meras.

Plačiau apie „Išmanusis miestas” projektą skaitykite: https://structum.lt/ismanusis-miestas/

Dalyvių registracija: https://structum.lt/im-registracija/


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų