Kauno apskrities viešoji biblioteka verčia naują istorijos lapą 


Kauno apskrities viešoji biblioteka, po rekonstrukcijos pakeitusi ne tik išvaizdą, bet ir vardą – tapusi Ąžuolyno biblioteka, visa nušvitusi, sumodernėjusi, pritaikyta prie šiuolaikinio skaitytojo poreikių, be jokių abejonių, trauks kauniečius ir miesto svečius savo naujomis nepaprastomis inovatyviomis galimybėmis.

„Ąžuolyno biblioteka – antra pagal dydį Lietuvoje. Jos svarbą miesto ir šalies kultūriniam gyvenimui rodo jau vien tas faktas, kad jai siunčiami privalomieji naujų leidinių egzemplioriai“, – didžiuodamasi pradeda pasakojimą apie Ąžuolyno biblioteką jos direktorė Edita Urbonavičienė. 

Direktorės teigimu, nors bibliotekos svarba nekelia abejonių, per daugiau kaip tris dešimtmečius buvo atlikti vos keli kosmetiniai jos rūmų remontai. Sovietmečiu trūko statybinių medžiagų, tos, kurių pavykdavo gauti, nebuvo itin kokybiškos, todėl pastato energinis efektyvumas buvo žemas, o techninė būklė – prasta. Šiais metais baigta rekonstrukcija išspręstos ne tik energinio efektyvumo problemos, bet ir sukurtos komfortiškos sąlygos bibliotekos skaitytojams bei darbuotojams.  

Didelė dalis bibliotekos archyvo bokšte (jis, beje, nebuvo rekonstruojamas) laikytų leidinių po rekonstrukcijos iškeliavo į bibliotekos lentynas, dabar jie lengvai pasiekiami lankytojams.   

Daug naujovių, bet tai, kas vertingiausia, išsaugota 

„Rekonstrukcijos metu erdvės buvo modernizuotos, tačiau dalis autentiškų elementų išsaugoti ir priderinti prie šiuolaikinio interjero. Erdvės išdėstytos nuo triukšmingiausių pirmajame aukšte iki tyliausių ketvirtajame. Įrengta vietų skaitytojų susibūrimams ir individualiam darbui, taip pat erdvių kurti, bendrauti, skaityti, klausyti“, – pasakoja E. Urbonavičienė.  

Į biblioteką nuo šiol patenkama per du aukštus – pirmąjį ir antrąjį. Pirmojo aukšto įėjimas ir atnaujintas liftas pritaikyti neįgaliesiems. Į biblioteką su mažamečiais vaikais atvykę tėvai gali vežimėlius saugiai palikti tam skirtoje vietoje viduje, įrengtas ir vystymo kambarys. Lankytojus aptarnaujančių bibliotekos darbuotojų darbo vietos įrengtos bendrose erdvėse su lankytojais, kiti kolektyvo nariai darbuojasi patogiai sutvarkytose, naujais baldais apstatytose patalpose šiaurinėje pastato dalyje.  

Pirmame aukšte veikia Vaikų ir jaunimo erdvė su stalo žaidimais, virtualiosios realybės platforma ir istorijas pasakojančiomis knygomis. Greta yra Išradimų būstinė – bene vienintelės Kaune atvirosios kūrybinės dirbtuvės, kuriose organizuojamos edukacijos, teminiai užsiėmimai grupėms bei pavieniams asmenims. Jose galima naudotis moderniais įrankiais, kaip lazerinio graviravimo įrenginys, 3D spausdintuvas ir kiti, esantys toli gražu ne kiekvienuose namuose.  

Įrengtos dvi išskirtinio interjero salės. Pirmajame aukšte – 142 sėdimų vietų amfiteatrinė Žvaigždžių salė žvaigždėto rugpjūčio dangaus mėlio lubomis. Antrajame aukšte – medžiu kvepianti 50 mobilių vietų kamerinė Ąžuolo salė. Siekiant aukščiausios kokybės skambesio, salėse buvo atlikti akustiniai matavimai ir jais remiantis sumontuotos akustinės plokštės, interjere atliekančios ir estetinę funkciją.  

Tyliausiame bibliotekos aukšte, ketvirtajame, įrengta Poilsio oazė. Joje galima ramiai skaityti, relaksuoti masažiniuose krėsluose, išbandyti šviesos terapiją ar per vitrininius langus grožėtis nuostabiais Mažojo ąžuolyno vaizdais.  

Bibliotekos ašis – trečiajame aukšte po didžiuoju bibliotekos šviestuvu plytintis Parko skveras: gyvos žalumos oazė su parko aplinkai būdingais suoliukais poilsiui šviesiame interjere tarsi kviečia prisijungti pro langus į vidų žvilgčiojantį Ąžuolyno parką. Ši erdvė geriausiai atspindi interjero dizaino koncepciją „biblioteka parke – parkas bibliotekoje“. 

Atnaujintose skaityklose – atviras knygų fondas. Viename aktyviausių – antrajame aukšte, lankytojai savarankiškai iš lentynų gali rinktis grožinę literatūrą, trečiajame – ieškoti teminės, darbuotis uždaruose Individualaus darbo kambariuose ar greta esančioje Tyliojoje skaitykloje, skirtoje besidomintiems nacionaliniu publikuotų dokumentų archyvu ir ieškantiems vietos ramiam, tyliam darbui. Į ketvirtajame aukšte esančią Žinių buveinę kviečiami besimokantieji visą gyvenimą, o į Susibūrimų kambarį – norintieji organizuoti grupinius susitikimus. Taip pat šiame aukšte galima išsirinkti ir rezervuoti dar daugiau individualaus darbo kambarių.  

Ketvirtajame aukšte atsiveria parodų ir kitų kilnojamųjų ekspozicijų erdvė. Jos akcentas – rekonstrukcijos metu restauruotas iš 4816 stiklinių vamzdelių sudarytas piramidės formos didysis šviestuvas. Architektas Boleslovas Zabulionis, praėjusio amžiaus devintojo dešimtmečio pradžioje projektuodamas naująjį bibliotekos pastatą Radastų g. 2, norėjo užpildyti erdvę virš atrijaus ir pasiūlė stiklininkams Valmantui Gutauskui su Remigijumi Kriuku sukurti šviestuvą. Šie sukūrė dviejų metrų aukščio apverstos piramidės formos sietyną iš vienodų stiklinių vamzdelių, sukabintų ant karkaso 34 eilėmis. Prieš rekonstrukciją buvo sumontuoti 9 metrų aukščio pastoliai ir sietynas atsargiai po vieną vamzdelį išrinktas, supakuotas į 100 dėžių ir išvežtas išplauti, restauruoti. Restauratoriai šiam darbui atlikti specialiai pirko indaplovę. Visi stikliniai vamzdeliai buvo išsaugoti, nė vienas nesudužo.  

Interjeras, kviečiantis užeiti ir būti 

Siekiant energinio efektyvumo, pastato fasadas apšiltintas ir padengtas medžiagomis, atkartojančiomis senų fasado plytų spalvą bei raštą, atkurtus nuskenavus senąsias fasado plytas. Balkonai virš pagrindinio bibliotekos įėjimo įstiklinti ir sujungti su vidaus erdvėmis. Pažangi rekuperacinė sistema užtikrina komfortą viduje ir taupo energijos sąnaudas. Pasirinkta išmaniąja pastato valdymo sistema galima reguliuoti apšvietimo intensyvumą, temperatūrą, spalvą. 

Rekonstruojant biblioteką stengtasi išsaugoti vertingus interjero elementus, integruoti juos į naują interjerą.  

Pirmajame ir antrajame aukštuose atnaujinta dalis autentiškų teraco grindų. Kai kur išsaugotos teraco palangės. Norėta išsaugoti ir trečiajame bei ketvirtajame aukštuose buvusį ąžuolinį parketą, tačiau jis buvo nebetinkamas restauruoti, nes nebeatitiko priešgaisrinių reikalavimų, todėl nuspręsta pakloti jį primenančias medines ąžuolo parketlentes. Vidaus kolonas dengusio marmuro dėl netinkamos kokybės per rekonstrukciją nepavyko sklandžiai nuimti, tad dalis jo kaip inkliuzai integruoti į grindis antrajame aukšte. Visiškai autentiška pastate liko pagrindinė marmurinė laiptinė. 

Bibliotekos interjero stengtasi neapkrauti detalėmis, bet kartu jį kurti jaukų ir šviesų, kaip namuose: natūralaus medžio stalai, kėdės, patogūs minkšti baldai etc. Buvo nuspręsta erdvėse nekonkuruoti spalvomis su knygų viršeliais, todėl pasirinktas nuosaikus, šviesus, balsvas knygų lentynų, sienų, lubų koloritas, į medinius baldus įterpiant žalių augalų.  

Baldų tiekėjų buvo daug, juos atsirinko bibliotekos direktorė kartu su kitais administracijos atstovais pagal viešųjų pirkimų reikalavimus.  

„Norėjome suteikti interjerui skirtingų, bet tarpusavyje derančių spalvų, tačiau perkant baldus iš skirtingų tiekėjų, o jų buvo dešimtys, atitaikyti atspalvius sudėtinga. Nusprendėme, kad bus taip: kitas tiekėjas – kita spalva. Ir tie skirtingų spalvų baldai dabar labai gražiai dera skirtingose erdvėse. Tikrai reikėjo pasukti galvą, kad būtų ir konceptualu, ir gražu, ir būtent toje erdvėje suskambėtų. Manau, mums pavyko“, – sako E. Urbonavičienė ir priduria, kad jos pageidavimu tokios pat spalvos kaip interjere naudojamos bibliotekos komunikacijos tikslais.  

Bibliotekos puošmena – nestandartiniai medienos gaminiai   

Bibliotekos interjerą nuostabiai sušildo mediniai baldai, kuriuos pagamino UAB „Ąžuolų pynė“.  

„Nestandartinių baldų gamyba užsiimame nuo 1991 m., tad galime pasiūlyti profesionaliausias šios srities paslaugas. Mūsų gaminiai – išskirtinės kokybės, originalaus dizaino, patvarūs, vienetiniai. Pagaminti su meile. Gamyboje naudojame ilgaamžiškumą užtikrinančią medieną: ąžuolą, uosį, juodalksnį. Mūsų komanda – tik patyrę specialistai: profesionalūs konstruktoriai ir projektuotojai, staliai ir baldininkai, visus sudėtingiausius montavimo darbus sėkmingai atliekantys montuotojai. Didžiuojamės, kad užsakovai patiki mums nestandartinius ir įdomius darbus, kurių neapsiima atlikti kitos medienos gaminių įmonės“, – sako įmonės vadovas Povilas Valaitis. 

Ąžuolyno bibliotekos projekte pagrindinė „Ąžuolų pynės“ užduotis buvo pagaminti technines specifikacijas ir aplinkos apsaugos kriterijus atitinkančius baldus, ypač didelis dėmesys buvo skiriamas naudojamų medžiagų ir darbų kokybei, ne mažiau svarbu buvo ir nustatytų terminų laikymasis.  

Įmonė visus užsakovo reikalavimus ir užduotis sėkmingai įvykdė – pagamino bibliotekai periodikos, laikraščių ir ekspozicines lentynas, stovus reprezentacijai, taip pat stalus ir sėdimuosius baldus, kampinius suolus, parko krėslus ir vaikiškas kėdutes. Visi baldai ergonomiški, funkcionalūs ir patogūs, panaudotos medžiagos puikiai suderinamos tarpusavyje, saugios ir tinkamos naudoti viešosiose erdvėse.  

„Žinoma, susidūrėme ir su iššūkiais. Nors projektavimas ir gamyba vyko sklandžiai, teko nemažai padirbėti rengiant projektinius dokumentus ir siekiant pateikti visus reikalavimus atitinkančius dokumentus. Įgijome svarios patirties ir džiaugiamės įrodę, kad atitinkame kvalifikacinius reikalavimus. Didžiuojamės savo komanda ir dėkojame jai už įdėtas pastangas bei bendromis jėgomis sėkmingai įgyvendintą projektą“, – patenkintas rezultatu P. Valaitis.  

Žvaigždžių ir Ąžuolo salėse – aukšto lygio akustika ir estetika  

Akustikos ir apdailos sprendinius abiejose Ąžuolyno bibliotekos salėse įgyvendino KAUPRO įmonė. 

„Esame sukaupę nemenką patirtį – įrengę ne vieną specialios paskirties garso įrašų, radijo ir TV įrašų studiją, atlikę renovavimo darbus Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, sukūrę daug akustinių ir apdailos sprendinių biurų patalpose. Todėl įgyvendinti dviejų Ąžuolyno bibliotekai svarbių patalpų – koncertų ir kamerinės salių – apdailos ir akustikos sprendinius buvo įdomi užduotis“, – sako KAUPRO pardavimų vadovas Arvydas Kukys. 

Dekoratyvinė akustinė sienų danga koncertų salėje įrengta pagal architektų viziją. Tai buvo kompleksinis sprendinys: apdaila turėjo ne tik atitikti estetinius reikalavimus, bet ir užtikrinti tinkamą garso sklaidą universalios paskirties salėje, kad joje galėtų vykti įvairiausi renginiai – nuo konferencinių pranešimų, poezijos vakarų iki profesionalių koncertų. Dėl to pirmiausia buvo atlikti specialūs akustikos modeliavimai ir pagal juos suprojektuotos sienų apdailos konstrukcijos, užtikrinančios kokybišką garso sklaidą.  

Tam buvo pasitelkti pasyvūs akustikos sprendiniai – skirtingos medžiagos, skirtingai pakreiptos į sceną: vienos iš jų „laužo“ ir atspindi garsą, kitos, atvirkščiai, yra perforuotos arba frezuotos, kad absorbuotų garsus. Aktyviam akustikos suvaldymui pakabintos specialios akustinės užuolaidos. Scenos priekyje sumontuota mobili akustinė pertvara, kad sceną pagal poreikį būtų galima padalyti į atskiras erdves: tik priekinė scenos dalis arba atvira dviejų aukštų scena. 

Kamerinėje salėje siekiant sukurti jaukią ir šiltą aplinką įrengtos sienų ir lubų dangos vizualiai primena medines. Atlikus akustinį modeliavimą, ąžuolinei sienų dangai buvo parinktos garsą absorbuojančios akustinės lentelės, o lubos suformuotos iš dvejopų elementų: dalis jų garsą atspindi, kita dalis – absorbuoja.  

„Visos abiejų salių medžiagos turėjo atitikti ne tik architektų bei akustinius, bet ir aukščiausius degumo atsparumo reikalavimus – jos yra A2-S1,d0 atsparumo degumui klasės“, – pabrėžia A. Kukys. 

Išskirtinės, bet visur pritaikomos grindys  

Dalyje Ąžuolyno bibliotekos patalpų išlieta šveicarų bendrovės „Sika“ grindų danga. Didelį gaminių asortimentą siūlanti „Sika“ garsėja tvirtomis, bet elastingomis grindų dangomis, kurios itin pasiteisina visuomeninės paskirties pastatuose, kaip mokyklos, sporto salės, medicinos centrai, bibliotekos. „Sika ComfortFloor®“ pranašumą įvertina kiekvienas išbandęs dangą, ypač variacijas su papildomais sluoksniais, kurie itin patogūs pėdoms. Be to, „Sika“ grindų danga neslidi, neturi siūlių, netrūkinėja eksploatuojama.  

Ąžuolyno bibliotekai pasirinktos baltos spalvos grindys „Sika ComfortFloor®“. Gintautas Matijoška, „Sika Baltic“ Lietuvos filialo statybos projektų vadovas, neslepia, kad šiek tiek jaudinosi, ar šviesi spalva būtent ta, kuria užsakovas bus patenkintas. Tačiau pamatęs galutinį švara spinduliuojantį bibliotekos interjero variantą, jis nebeabejoja: tai buvo idealus, šiuolaikiškas sprendimas.  

Norėdami sukurti pagrindą išskirtiniams architektūros ir interjero dizaino elementams paryškinti, architektai dažnai grindis „Sika ComfortFloor®“ renkasi neutralių pastelinių tonų. Priklausomai nuo kliento pageidavimo grindų paviršius gali būti koreguojamas nuo matinio iki blizgaus. Ąžuolyno bibliotekai pasirinktas baltas blizgus variantas.   

Gamindama grindis, bendrovė „Sika“ orientuojasi į tvarias medžiagas. „Sika ComfortFloor®“ – tai modernių technologijų, skirtų poliuretano dervai su natūraliomis medžiagomis, produktas. Kadangi grindys yra besiūlės, jas lengva valyti. Be to, šios grindų sistemos prisideda prie geros patalpų oro kokybės, nes jos yra bekvapės ir išskiria labai mažai LOJ (lakiųjų organinių junginių). Palyginti su dauguma kitų grindų dangų, jų visuotinio atšilimo potencialas (VAP) išlieka žemesnis per visą eksploatavimo laikotarpį. „Sika“ grindims iškloti nereikia papildomų klijų, jos taip pat gali būti lengvai pakeičiamos. Dėl savo elastingumo danga „Sika ComfortFloor®“ ypač gerai sugeria garsą.  

Yra kelios grindų „Sika ComfortFloor®“ serijos, kiekvienai iš jų būdinga specifinių pranašumų, jos skirtos naudoti konkrečiose patalpose. Tačiau bet kuris „Sika“ grindų variantas arba skirtingi deriniai yra identiško paviršiaus, todėl juos lengva derinti bet kokiame projekte.  

Tarkim, vienai patalpų zonai reikia labiau slopinti garsą, o kitai tai nėra itin svarbu. Abu grindų variantai, su papildomais sluoksniais ar be jų, sujungiami taip, kad klientas išoriškai nemato jokio skirtumo. Taigi, sujungtos kelios „Sika ComfortFloor®“ sistemos patenkina bet kurių grindų zonų funkcinius poreikius be paviršiaus skirtumų, pavyzdžiui, vestibiulio ir valgyklos, klasės ir sporto salės. 

„Sika“ žino, kad grindų dizainas ir jų spalva gali būti reikšmingi žmogaus elgesiui ir nuotaikai. „Sika ComfortFloor®“ spalvų pasirinkimas didžiulis – net 72 atspalviai. Negana to, klientas turi laisvę derinti skirtingas spalvas, kad sukurtų norimą atmosferą ar erdvės pojūtį patalpose. Į grindis gali būti integruoti įvairūs ženklai, raidės, logotipai. Taip pat galima sukurti įvairių raštų ar efektų grindis. Galima maišyti dvi ar daugiau spalvų, kurti kontrastus ar toninius niuansus.  

Estetinė išvaizda ir daugiaspalvių grindų poveikis nėra vienintelis jų pranašumas, raštai padeda paslėpti dulkes ar nešvarumus, kol grindys laukia valymo.  

„Sika ComfortFloor®“ higieniškos, prieš valymą nereikia jų paviršiaus papildomai apdoroti cheminėmis medžiagomis. Tai – dar vienas privalumas ir žingsnis aplinkos tausojimo link.  

Ne tik išmanus, bet ir žaviai dramatiškas apšvietimas  

Ąžuolyno bibliotekos išmanųjį lauko ir vidaus apšvietimą suprojektavo, taip pat reikiamus šviestuvus tiekė UAB „Šviesos technologijos“ (SVT) – įvairių apšvietimo inžinerijos sričių profesionalų komanda, jau trečią dešimtmetį mūsų šalyje sėkmingai įgyvendinanti įvairiausio pobūdžio apšvietimo projektus, teikianti klientams apšvietimo priežiūros paslaugas ir glaudžiai bendradarbiaujanti su pasaulio apšvietimo lyderiais, tarp jų „Zumtobel“, „Delta Light“, „Fagerhult“.  

„Svarbiausias mūsų sėkmingos veiklos veiksnys yra būtent patikimi partneriai, su kuriais kartu įgyvendiname projektus“, – pabrėžia Edgaras Gerdzevičius, SVT komercijos direktorius.  

SVT visada stengiasi į projektus įsitraukti kuo anksčiau, nes iš patirties žino: kuo glaudesnis bendradarbiavimas su užsakovu, architektais ir generaliniu rangovu, tuo geresnis rezultatas.   

Projektuodama vidaus apšvietimą, įmonė visada prioritetą teikia šviesos kokybei ir komfortui. Visi apšvietimo skaičiavimai ir modeliavimai atliekami griežtai laikantis apšvietimo standartų reikalavimų ir rekomendacijų. Funkcionalumas derinamas su dekoratyvumu, išlaikoma dermė su architektūriniais sprendiniais, išryškinami akcentai.  

Ne išimtis ir Ąžuolyno biblioteka – čia apšvietimas taip pat apgalvotas iki smulkmenų, atsižvelgiant į patalpų paskirtį: kūrybinėse dirbtuvėse vienoks, skaityklose kitoks, salėse ir hole – taip pat skirtingas. Tačiau visais atvejais funkcionalus ir suteikiantis aplinkai papildomo žavesio.  

Projektuodama lauko apšvietimą, SVT komanda visada siekia eliminuoti šviesos taršą, užtikrinti tinkamą tolygią šviesos sklaidą, ilgaamžį ir efektyvų apšvietimą. Tokių pat principų laikytasi ir Ąžuolyno bibliotekos atveju. 

Visas Ąžuolyno bibliotekos apšvietimas, tiek vidaus, tiek lauko, valdomas išmaniąja pastato apšvietimo valdymo sistema DALI, įgalinančia reguliuoti kiekvieno apšvietimo segmento intensyvumą atskirai ir kurti įvairius apšvietimo scenarijus. Apšvietimo sistema sukomplektuota iš „Zumtobel“, „Fagerhult“, „Delta Light“ šviestuvų. 

Elektrotechnikos darbai veiklą tęsiančiame objekte – didelis iššūkis  

Visus elektrotechnikos darbus bibliotekoje atliko 2019 m. įkurta UAB „Elektrolinija“ – daugiau kaip 50 aukštos kvalifikacijos specialistų komanda, užsibrėžusi tikslą savo profesionaliais sprendimais elektrotechnikos srityje prisidėti prie kuo greitesnio ir kokybiško kiekvieno projekto įgyvendinimo.  

„Mūsų įmonės darbuotojai sukaupę ilgametę patirtį elektrotechnikos sistemų ir įrenginių įrengimo, gamybos, montavimo, demontavimo, remonto, konfigūravimo ir priežiūros srityse, tad galime atlikti elektrotechnikos, silpnųjų srovių, automatikos ir komunikacinių ryšių sistemų projektavimo bei montavimo darbus. Per penkerius gyvavimo metus įmonė jau įgyvendino daugiau kaip 40 didelių pramoninių komercinių projektų“, – pabrėžia Aivaras Jančauskas, UAB „Elektrolinija“ projektų vadovas. 

Bibliotekoje „Elektrolinija“ atliko elektros instaliacijos ir komunikacinių tinklų montavimo darbus, įdiegė ir užsakovo poreikiams pritaikė pastato išmaniąją valdymo sistemą DALI, taip pat buvo įrengtos įeigos kontrolės, apsauginės signalizacijos, priešgaisrinės ir vaizdo stebėjimo sistemos. 

„Darbai bibliotekoje kėlė nemažai iššūkių: rekonstrukcija vyko dalyje pastato bibliotekos darbuotojams tęsiant savo veiklą, tad savo darbus turėjome planuoti itin kruopščiai ir atsakingai. Be to, trijuose aukštuose iš keturių buvo labai ribojamas aukštis visoms inžinerinėms sistemoms sutalpinti – teko pasukti galvas, kol išmąstėme, kaip galėtume prasilenkti“, – pasakoja A. Jančauskas. 

Įgyvendinant interjero dizaino sprendinius taip pat teko susidurti su iššūkiais – pavyzdžiui, montuojant ir pritaikant šviestuvus.  

Su užsakovais ir architektais nuolat vyko konstruktyvios diskusijos, greitai ir komandiškai buvo ieškoma reikiamų sprendimų kilusioms kliūtims įveikti ir norimam rezultatui pasiekti.  

„Dėkojame visiems šį projektą įgyvendinusiems komandos nariams už puikų darbą. Dėkojame ir užsakovams už pasitikėjimą. Galutinis rezultatas – kai užsukęs į jau veikiančią biblioteką pamatai laimingus darbuotojus, besidžiaugiančius atnaujintomis erdviomis ir moderniomis darbo vietomis, – atperka visus vargus“, – sako UAB „Elektrolinija“ projektų vadovas A. Jančauskas. 

Saugią elektros instaliaciją užtikrina kokybiški prietaisai  

Moderniai Ąžuolyno bibliotekos elektros instaliacijai pasirinkta įvairi modulinė įranga, gaminama „Schneider Electric“ – pasaulinės lyderės elektros įrangos ir automatizavimo sprendimų srityje, garsėjančios savo patikima ir inovatyvia aukštos kokybės produkcija. Dauguma „Schneider Electric“ gaminių pažymėti ženklu „Green PremiumTM“ – tai reiškia, kad kompanija įsipareigojusi gaminti produktus laikydamasi naujausių aplinkosaugos reglamentų, iki minimumo sumažindama CO2 ir taikydama žiedinės ekonomikos principus.  

Bibliotekoje sumontuoti visus šiuolaikinei elektros instaliacijai keliamus reikalavimus atitinkantys elektros instaliacijos apsaugą, kontrolę ir sklandų valdymą užtikrinančios elektros sistemos „Acti 9“ automatiniai jungikliai, srovės nuotėkio relės, viršįtampių ribotuvai.  

„Džiaugiamės, kad buvo įvertinta ir mūsų stilinga bei praktiška instaliacijos serija „Sedna“, – sako Jurgita Čepulienė, „Schneider Electric“ pardavimų inžinierė.  

Įvairiems elektros instaliacijos poreikiams pritaikyti „Sedna“ gaminiai užtikrina gerą į ateitį orientuotų erdvių funkcionavimą – tiek privačiuose namuose, tiek komerciniuose, tiek viešosios paskirties pastatuose. Paprastai montuojami, kokybiški ir patvarūs „Sedna“ gaminiai yra įvairių spalvų, modernaus, elegantiško ir universalaus dizaino, tad juos lengva pritaikyti įvairaus stiliaus interjeruose.  

„Schneider Electric“ pasirūpino ir tvarkingu elektros bei ryšių kabelių prieigos taškų bibliotekoje įrengimu – tam buvo panaudotos „Schneider Electric“ lanksčios sistemos „OptiLine“ grindinės dėžės. Jose sutelktas elektros ir komunikacinių tinklų jungtis lengva pasiekti, todėl paprasčiau ir prižiūrėti bei remontuoti. „OptiLine“ grindinės dėžės yra įvairaus dydžio ir lengvai konfigūruojamos, jos skirtos tvarkingam ir patogiam elektros bei ryšių kabelių valdymui viešuosiuose pastatuose, biuruose, prekybos centruose – visur, kur tik yra poreikis.   

OBJEKTAS: Kauno apskrities viešosios (Ąžuolyno) bibliotekos rekonstrukcija, Radastų g. 2, Kaunas 

UŽSAKOVAS: Kauno apskrities viešoji biblioteka 

 Simono Grinevičiaus (Ąžuolyno bibliotekos archyvo) nuotr. 

Norberto Tukaj (Ąžuolyno bibliotekos archyvo) nuotr. 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų