Kauno rotušės rekonstrukcija jau baigta


Viena reprezentatyviausių Kauno miesto erdvių jau kitą savaitę atvers duris lankytojams. Atidarymo proga liepos 11-osios vakarą kauniečius džiugins šventinis koncertas. Užsukti į naujai atgijusią rotušę nuo šiol kvies ne tik santuokos ceremonijos, bet ir muziejaus ekspozicija, parodų salė, turizmo informacijos centras bei čia pat įsikursianti kavinė.

Nuo jaunavedžių iki turistų

Beveik dvejus metus trukusi rekonstrukcija – baigta. Gerokai pasikeitusi ir atsinaujinusi Kauno rotušė jau po savaitės pasitiks pirmuosius lankytojus.

„Baltąja gulbe“ vadinamas pastatas išsaugojo savo autentiką, bet gerokai išplėtė erdves ir jų funkcijas. Restauratoriai atkūrė nemažai istorinių detalių.

Bene ryškiausi pokyčiai: sumontuotas liftas, atvertos rūsio patalpos, baigiama įrengti gausi šiuolaikiška miesto muziejaus ekspozicija bei palėpėje įkurta moderni parodų salė, tinkama ir bendruomeniškiems susibūrimams.

„Rotušė yra miesto simbolis. Kaunas stipriai padirbėjo, kad ji būtų nenuobodi, patraukli, visiems prieinama. Vieni čia lankysis iš meilės – apsisprendę tuoktis, kurti tvirtas šeimas, kitus užsukti vilios naujas muziejus su įdomiai perteikta miesto istorija. Tai aktualu tiek kauniečiams, tiek ir turistams. Bus ir iškilmingų ceremonijų, įvairių renginių, parodų. Tikiuosi, atgijusios erdvės bus jaukios, gyvos“, – sako Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

 

 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

Estijos statybos bendrovė žengia į Lietuvą

Trečia pagal dydį Estijos statybos bendrovė „Mapri Ehitus“ įsigijo 72 proc. Lietuvos statybos bendrovės „Bauschmidt“ akcijų. Statybos bendrovė, iki šiol…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų