naujosios-perkelos-terminalas-altitudes
Projekto vizual.

Klaipėdos uoste netrukus prasidės ilgai lauktos statybos – naujas keleivių terminalas iškils 2025 m.


AB „Smiltynės perkėla“ šiandien pasirašė statybų sutartį su tarptautinio viešo konkurso nugalėtoju UAB „Infes“ dėl Naujosios perkėlos viešųjų erdvių bei keleivių stoties rekonstrukcijos. Viešosios erdvės ir keleivių stotis bus rekonstruotos už 13,89 mln. Eur be PVM.

Moderniame terminale bus įkurtos keltų remonto dirbtuvės, AB „Smiltynės perkėla“ administracija, keleivių laukimo salės, bilietų kasos, kavinė su terasa į Kuršių nerijos kraštovaizdį bei biurai.

„Žvelgiant į miesto panoramą nuo Kuršių nerijos pusės matomas margas krantinės siluetas, kuriamas industrinių uosto teritorijos pastatų. Esminis motyvas, kuriuo remtasi kuriant pastato charakterį – judėjimas. Siekta sukurti ne statišką, o dinamišką objektą, papildantį nepertraukiamą uosto gyvenimą ir į jį įsileidžiantį miestiečius. Pastatas – tiltas, horizontali atsvara išraiškingai išklotinėje matomai vertikaliai dominantei – „Pilsoto“ dangoraižiui.

Naujas AB „Smiltynės perkėla“ pastatas – pakilęs virš žemės paviršiaus, atveriantis vaizdus į Kuršių neriją laukiantiems kelionės keltu. Pastato tūris formuojamas iš dviejų korpusų, sujungtų tilteliu, po kuriuo transportas patenka į keltus.

Industrinis pastato charakteris akcentuojamas eksponuojamomis laikančiosiomis konstrukcijomis. Visuomenei skirti lauko laiptai su terasa – itin svarbi pastato identiteto dalis. Laiptais kylant aukštyn palaipsniui atsiveria naujos kraštovaizdžio perspektyvos, jaučiamos kintančios oro sąlygos, o pasiekus viršutinę terasą lankytojas apdovanojamas įspūdingais vaizdais ir atokvėpio vieta“, – teigiama architektų studijos „Altitudės“ projekto pristatyme.

naujosios-perkelos-terminalas-altitudes

naujosios-perkelos-terminalas-altitudes
Projekto vizual.

 

naujosios-perkelos-terminalas-altitudes
Projekto vizual.

Tvarkant teritoriją, taip pat bus užtikrintas priėjimas prie Kuršių marių ir kuriamos Klaipėdos miesto rekreacinės erdvės. Taip pat bus įrengta 83 vietų automobilių stovėjimo  aikštelė, keleivių laukimo salė, bilietų kasa ir kavinė su terasa į Kuršių nerijos kraštovaizdį.

Projekto architektai: studija „Altitudės“ – Gerda Antanaitytė, Andrius Laurinaitis ir Aurimas Baužys.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų