Kokiame name gyvena garsiausi Australijos architektai?


Australijoje net keliais laimėjimais apdovanoti architektai Jay Earles ir Michael Hubard neseniai žurnalistams pristatė naująjį savo, beveik 300 kvadratinių metrų, namą. Vandenyno pakrantėje iškilusį pastatą žurnalistai netruko praminti – medžio, betono, stiklo ir tekstilės sinergijos dėka sukurta privačia ramybės oaze.  

Name panaudotas erdvinis patalpų planavimas. Jis skirtas lanksčiam erdvių išdėstymui. Tai leidžia namiškiams gyventi pagrindinėse namo vietose, tačiau numatyti šeimos pagausėjimą. Taip pat papildomą namo dalį atiduoti atostogaujantiems giminaičiams, nuomai ir neprarasti privatumo.  

Konkrečios, stačiakampio formos organiškai susiliejo su kraštovaizdžiu. Kaip pasakoja architektai, namo gyvenamoji zona buvo išplanuota pagal saulę. Buvo siekiama vidaus interjerą sukurti kaip išorės kraštovaizdžio tęsinį. Todėl vienos iš pagrindinių statybos medžiagų – stiklas, medis.  

Šiaurinėje namo dalyje yra bendras kiemas, į kurį patekti galima iš abiejų namo sparnų, per stiklines vitrinines duris. Sodas ne tik atskiria, bet ir susieja du atskirus namo sparnus.  

Namo interjerui naudotas betono ir rudos bei juodos medienos kombinacija. Medinės grindys, lubos, tam tikrose erdvėse – sienos. Pagrindinis interjero puošybos elementas – dekoratyviniai augalai ir juodi audiniai. Beje, langų rėmai – taip pat juodi. Turint omenyje, pastato kvardartūrą, tamsios spalvos buvo būtinybė, leidžianti sukurti jaukumą.  


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų