Kūrybiškumas ir kompiuterinė grafika


Teigiama, jog naujausiomis technologijomis sukurti pastatai yra neišraiškingi būtent dėl to, kad kompiuteris trukdo laisvai išreikšti architektūrines idėjas.

KŪRYBINIO PROCESO EIGA IR DARBO PRIEMONĖS
Projektavimo veiklą galima įvardyti kaip koncepcijų paieškų ciklą, vykstantį tol, kol architektas tampa patenkintas savo sprendimais. Bandomos perteikti mintyse esančios vizijos vystosi ir patiria daugybę transformacijų. Darbo priemonių paskirtis – nedelsiant užfiksuoti idėjas, kad būtų galima peržiūrėti ir analizuoti kūrybinio proceso įrašus.
Klasikiniai projektavimo įrankiai – pieštukas, popierius, kartonas, klijai ar molis – tai lankstūs, bet užmaršūs dalykai, todėl atsiranda pasikartojančių veiksmų. O štai kompiuterinio projektavimo technologijos yra tikslios, paremtos tvirtais geometriniais ryšiais. Pažangi parametrinė programinė įranga padeda išvengti susitelkimo į linijų braižymą ir leidžia modelį detalizuot labiau nei tradicinės projektavimo priemonės.

KAS TRUKDO KŪRYBIŠKUMUI?

Kūrybiškumas – tai gebėjimas atsisakyti stereotipų ir kurti naujas idėjas. Kūrybiškų žmonių mąstymas yra lankstus, originalus, be to, šie žmonės labiau linkę į naujoves, o jos ir sudaro sąlygas originaliems, novatoriškiems sprendimams.
Konservatizmas yra vienas kūrybiškumo stabdžių. Dažnai architektai patys apriboja savo kūrybiškumą nesidomėdami, kokių programų yra rinkoje ir ką jos gali. Kita problema – dalis projektuotojų, turinčių trimačio (3D) modeliavimo programas, galvodami apie galutinį rezultatą, susikoncentruoja į brėžinius, kuriuos reikės pateikti statytojams, o ne į patį kūrybos procesą, todėl neišnaudoja visų modeliavimo galimybių.
O gal jūs esate išties kūrybingas, puikiai valdote turimą programinę įrangą, tačiau vis tiek negalite išreikšti visų savo kūrybinių idėjų? Gali būti, kad naudojate netinkamas darbo priemones. Jei dirbate su seniai įsigyta ir niekada neatnaujinta programa, o jūsų konkurentai naudoja pažangiausias trimates technologijas, norėdami su jais konkuruoti turėsite pasitelkti tam tikrų įrankių arsenalą.

KOMPIUTERINĖS GRAFIKOS GALIMYBĖS
Jei iš tiesų formulė „kompiuterinės programos žlugdo kūrybiškumą“ veiktų, pasaulyje nebūtų sukurta įspūdingųjų Dubajaus dangoraižių, Guggenheimo muziejaus Ispanijoje (Bilbao) ar Nacionalinio Pekino stadiono „Paukščių lizdas“. Kad technologijos padeda išreikšti kūrybines idėjas, galima įsitikinti ir žiūrint filmus „Įsikūnijimas“ ar „Žiedų valdovas“, kuriuose kompiuteriu sukurti virtualūs pasauliai. Trimatės modeliavimo technologijos yra šiuolaikinės darbo priemonės, suteikiančios be galo daug galimybių įvairiausioms, net utopinėms kūrėjo vizijoms išreikšti.
Kompiuterinė grafika yra ir priemonė projektuotojo darbui palengvinti – technologijos išlaisvina nuo varginančios rutininės veiklos: perbraižymų atlikus pakeitimus ar aksonometrinių vaizdų kūrimo. Kompiuteriai padeda kurti projektus ir juose virtualiai judėti, leidžia užfiksuoti inžinerinę informaciją, gerokai supaprastina projekto analizę ir statybą.
Programinę įrangą tinkamai panaudojus ankstyvųjų kūrybos stadijų metu, galima sustiprinti visą kūrybos procesą. Kompiuteriu sumodeliavus sudėtingos formos architektūrinį kūrinį, programinė įranga leidžia apskaičiuoti, išanalizuoti arba atrasti naujus konstrukcinius sprendinius, tad kompiuterinės technologijos suteikia geometrijos laisvę.
Šiais laikais kompiuterinis raštingumas tiesiog privalomas. Trimatė modeliavimo programinė įranga leidžia lengvai perteikti ir analizuoti kūrėjų idėjas bei realizuoti jas iki galutinio rezultato. Architektas, mokantis tinkamai naudotis kompiuterinės grafikos įrankiais, sugeba kurti projektus, kuriuose maksimaliai suderinami užsakovo pageidavimai, projektavimo ir statybos normų reikalavimai, aplinkos įtaka bei kūrėjo ambicijos. 
UAB „AGA CAD“ I ŽALGIRIO G. 92, VILNIUS
TEL. (8 5) 239 8111 I WWW.AGA-CAD.lt


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų