LIETUVA VISIEMS: visuomenė, ekspertai ir politikai Seime tarsis dėl įtraukios aplinkos


2023 m. gruodžio 4 d., pirmadienį, LR Seime vyks konferencija „LIETUVA VISIEMS 2023“, kurios metu bus analizuojamos pastarųjų dešimtmečių humanizuotos aplinkos Lietuvoje formavimo patirtys ir perspektyvos. Konferencijoje kalbės pranešėjai iš JAV, Danijos, Vokietijos ir Lietuvos.

Prieš tris dešimtmečius buvo priimtas pirmasis aplinkos prieinamumą žmonėms su negalia reguliuojantis teisės aktas – Respublikinės statybos normos RSN 154-93. Teisinis reguliavimas kito ir tobulėjo, Lietuvoje pasiekta daug, tačiau turime siekti dar aukštesnės kokybės, didesnio prieinamumo planuojant, įrengiant ir naudojant miestų erdves, statant pastatus, gaminant prekes ir teikiant paslaugas.

Gintaras Stauskis

„Per šiuos dešimtmečius reglamentavimas išaugo nuo paprasto ergonomikos sąvado iki sudėtingo nacionaliniu lygmeniu pritaikytų tarptautinių ISO standartų rinkinio. Tai ypatingai teigiamai paveikė Lietuvos miestų aplinką. Šis procesas skatino tobulėti ir mūsų architektus, miestų planuotojus, rangovus bei užsakovus“, – teigia Gintaras Stauskis, Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Architektūros fakulteto profesorius, konferencijos mokslo komiteto pirmininkas.

Renginio pranešimai skirti įtraukios aplinkos, socialiai atsakingo miesto ir įgalinančių statinių temoms. Diskusijų metu ne tik bus siekiama įvertinti įtraukios aplinkos kūrimo iššūkius, bet ir aptarti perspektyvas. Atsižvelgiant į šiuolaikinės visuomenės poreikius, dabartinius teisės aktus, bus svarstoma, kokių reikia sprendimų, kad šis tobulėjimo procesas tęstųsi.

Jan Gehl

„Automobilių pramonė, bepiločių orlaivių pramonė ir „Išmaniojo miesto“ pramonė – visi turi didelių lūkesčių dėl naujų (brangių) technologijų, kurios išgelbės mūsų miestus. Tačiau gal jau sukūrėme įdomių ateities miesto modelių?“ – konferencijoje kels klausimus architektas, profesorius ir urbanistinio projektavimo konsultantas iš Danijos Jan Gehl. Profesoriaus knygos yra išverstos į daugiau nei 40 kalbų. Šiais metais leidykla LAPAS išleido Jan Gehl knygą „Miestai žmonėms“ lietuvių kalba.

Konferencijoje pranešimus taip pat skaitys: Europos Komisijos Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinio direktorato ekspertė Inmaculada Placencia Porrero, pedagoginės architektūros ir dalyvaujamojo projektavimo ekspertė architektė Barbara Pampe iš Vokietijos Montag Stiftung Jugend und Gesellschaft fondo, psichologas-architektas, Nevados universiteto Las Vegase profesorius Dak Kopec, LR Seimo, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos, Lietuvos paraplegikų asociacijos, AB Lietuvos geležinkelių, švietimo, mokslo ir kitų įstaigų bei organizacijų atstovai. Konferencijos pabaigoje bus priimta rezoliucija, tapsianti gairėmis toliau didinant aplinkos prieinamumą visiems.

Konferenciją organizuoja VILNIUS TECH Architektūros fakultetas kartu su LR Seimu ir Aplinkos ministerija, konferenciją dalinai finansuoja Lietuvos mokslo taryba.

Dalyvavimas konferencijoje nemokamas, tačiau reikalinga registracija. Konferencija vyks lietuvių, anglų ir gestų kalbomis. Renginys bus fotografuojamas ir filmuojamas. Daugiau informacijos apie konferenciją: www.vilniustech.lt/av2023


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų