Vilniaus miesto savivaldybė daug dėmesio skiria miesto teritorijų, bendros aplinkos, nuoseklios urbanistikos, darnios architektūros, tvarios estetikos puoselėjimui. Architektūros studentė pasirinko medinių Šnipiškių teritoriją tam, kad šią perspektyvią miesto dalį dar labiau pritaikytų gyventojų ir turistų poreikiams.
Medinių Šnipiškių teritoriją sudaro Vilniaus miesto savivaldybės saugoma urbanistinė teritorija, vadinama Skansenu, bei šiuo metu sparčiai plėtojama aplinkinė teritorija. Vilniaus Skanseno teritorija išsiskiria medinių sodybinio tipo pastatų koncentracija, kuriančia unikalią vietos dvasią.
„Ši Vilniaus gyvenvietė pasižymi gyvenimo būdu, kurio vertėtų įsikvėpti kiekvienam vilniečiui. Galvojant apie tvarų miestų vystymąsi, vis mažiau dėmesio turėtų krypti į naujo statybą ir daugiau į darbą su esamu. Medinėms Šnipiškėms būdingas gyvenimo būdas grįstas nuolatine priežiūra: pastatų, kambarių, šeimos narių, kaimynų, sodo ir visos bendruomenės. Dėl šios ir keleto kitų priežasčių medinės Šnipiškės yra tvarios gyvenvietės pavyzdys“, – pabrėžia Ieva Davulytė.
Projekto metu tikimasi kūrybiško, inovatyvaus ir paveldosaugos reikalavimus atitinkančio požiūrio į urbanistinę kultūros paveldo teritoriją, siekiant užtikrinti UNESCO pasaulio paveldo objekto išskirtinės vertės išsaugojimą, autentiškumo išsaugojimą bei komfortišką visuomenės naudojimąsi kultūros paveldu kintančio klimato sąlygomis.
Dėl to, norint kokybiškai įgyvendinti šį projektą, pasak architektės, svarbiausia yra gerai suvokti kontekstą. „Politinį, socialinį, ekonominį ir kultūrinį. Nuodugniai ištirta miesto istorija ir konteksto suvokimas padės pozicionuoti esamas miesto problemas bei galvoti apie darnią miesto ateitį“, – sako I. Davulytė.