Modernios akustikos ir triukšmo slopinimo technologijos


Patalpų akustika apibūdina garso „elgseną“ erdvėje. Tinkama, efektyvi akustika lemia mūsų gerą savijautą, o nekokybiški sprendimai išprovokuoja įvairias su garso pertekliumi ir triukšmu susijusias problemas. Akustika nepaprastai svarbi visose viešosiose erdvėse, ypač ten, kur praleidžiame daug laiko: švietimo, sveikatos priežiūros, ugdymo įstaigose, biuruose, konferencijų salėse ar prekybos centruose.

Ypač svarbi gera akustika atvirojo plano biuruose, kur būna daugiau triukšmo. Tyrimas, kurį atliko Pasaulio žaliųjų pastatų taryba (angl. World Green Building Council), parodė, kad dėl triukšmo darbuotojų produktyvumas gali sumažėti net 66 %. Kaip rasti geriausią sprendimą ir užtikrinti visavertį gyvenimą? Tiesa ta, kad šiandien galime rasti daugybę būdų, kaip pagerinti patalpų akustiką: nuo geromis akustinėmis savybėmis išsiskiriančių apdailos medžiagų, pertvarų iki augalų ar specialių užuolaidų.

Medžio vilnos akustinės plokštės – daugiafunkcinis sprendimas

Medienos ir vilnos plokštės tinkamos naudoti ten, kur ypač svarbus palankumas aplinkai. Jos pagamintos iš paprastų, natūralių medžiagų, tokių kaip vilna, medis ar cementas, yra kokybiškos, nebrangios ir svarbiausia – gerai sugeria garsą. Tokios plokštės ne tik gerai apsaugo nuo triukšmo, bet ir pagražina interjerą. Taip pat jos sugeria aidą ir neišleidžia iš patalpų šilumos.

Siekdama skatinti efektyvesnius pastatų garso izoliavimo ir apsaugos būdus, Čilės komanda „Rootman“ sukūrė „Thermoroot“ – biologiškai skaidžią ir 100 % natūralią izoliaciją, pagamintą iš šaknų, nenaudojant jokių genetiškai modifikuotų ar kitų cheminių priedų. Ši medžiaga dar vadinama radikuliariniu čiužiniu (angl. Radicular Mattress) ir veikia ne tik kaip efektyvi garso bei šilumos izoliacija, bet taip pat yra atspari ugniai.

Augalų sienos – stilingas ir efektyvus akcentas

Jeigu jums svarbi gamta, tai akustinis sprendimas, apie kurį verta pagalvoti. Nors šiek tiek neįprasta, tačiau augalai gerai sugeria garsą. Šiuolaikiniuose biuruose itin populiarios kerpių plokštės, gaminamos iš vandeniui atsparių elninių šiurių. Šios tundroje augančios kerpės neturi šaknų, o drėgmės ir maisto gauna iš oro. Jos valo orą ir yra nereiklios. Be to, elninės šiurės gerai sugeria garsą, ypač žmogaus balso stiprumo.

Dar vienas šios izoliacinės medžiagos pranašumas – kad tokios žalios kerpių plokštės atrodo itin stilingai.

Akustinė putos-šilumos garso izoliacija

Nors ir ne tokia estetiška kaip kiti sprendimai, akustinė puta atlieka tą patį darbą – ši medžiaga yra viena efektyviausių priemonių, norint greitai izoliuoti bet kurių erdvių garsą. Ji būna kvadratinė arba sluoksniuota, įvairių dydžių ir storio. Akustinė puta montuojama prie sienų ar lubų.

Putojantis kaučiukas atsitiktinai išgautas kaip šalutinis produktas, gaminant kietus poliuretanus. Iš pradžių mokslininkai ieškojo būdų, norėdami išvengti šios medžiagos atsiradimo, tačiau tada atrado galimybių, kaip šią medžiagą panaudoti. Atsižvelgiant į tankį, iki 90 % putų sudaro oras, likusi dalis – poliuretanas. Terminas „putplastis“, kalbant apie putplasčio poliuretano putas, Sovietų Sąjungoje buvo pradėtas vartoti dėl bendrovės „Poronon“, kuri ir buvo pagrindinis šios medžiagos tiekėjas.

Poliuretano putplastis pasirodė esąs elastinga medžiaga, kuri puikiai slopina bet kokius virpesius ir išsiskiria puikia garso izoliacija. Garso izoliacinės putos savo sudėtimi nesiskiria nuo įprastų. Skirtumas – tik ypatingas paviršiaus reljefas, kuris slopina ant jo sklindančias garso bangas ir suteikia kambariui puikią akustiką.

Garso maskavimo sprendimai

Tokia sistema padeda paslėpti triukšmą švelniu foniniu garsu, panašiu į vandens čiurlenimą. Foninis garsas ypač naudingas pasitarimų kambariuose, nes nepraleidžia triukšmo į išorę, taigi netrukdo kitiems susikaupti ir padidina privatumą.

Akustinės plokštės susilieja su aplinka tarsi chameleonas

Akustinės plokštės labiausiai tinka didelėms patalpoms su aukštomis lubomis arba biurams pritaikytoms industrinėms erdvėms. Jos efektyviai sugeria garsą, formuoja jaukias erdves ir papildo interjero dizaino sprendimus. Kadangi ši medžiaga garsą sugeria iš abiejų pusių, ji dukart geriau apsaugo nuo triukšmo. Akustinių plokščių sistemą gali sudaryti sieninės, lubinės horizontalios ir lubinės vertikalios (dvipusės) plokštės. Didelis jų pranašumas – nemažas skirtingų spalvų, dydžių ir formų asortimentas.

Akustiniai baldai – „kambarys kambaryje“

Šiuolaikiniuose biuruose ar verslo centruose įprasta sudaryti įvairialypę darbo aplinką, kurioje būtų geriausios sąlygos užsiimti skirtingomis veiklomis. Akustiniai baldai kuriami galvojant apie privatumą ir komfortą. Jie ypač praverčia atvirojo plano biuruose, siekiant sugerti garsus ir nepadidinti triukšmo erdvėje. Itin dažnai kuriami baldai, puikiai tinkantys atvirose biurų erdvėse, formuojant tarsi „kambarį kambaryje“.

Erdvę dalijančios akustinės pertvaros

Garsą padeda sugerti ir ant grindų pastatomos erdvę dalijančios akustinės pertvaros. Jos lengvos, lanksčios, pagamintos iš minkštesnės medžiagos ir gali būti lengvai perkeliamos iš vienos vietos į kitą. Be to, jas lengva surinkti ar išardyti pagal poreikius.

Medžiaginės akustinės plokštės

Norite sumažinti išorinius garsus ir sukurti gražią aplinką? Tada jums patiks šios į medžiagą įvyniotos garsą sugeriančios plokštės. Jos dekoratyvinės, ilgalaikės ir gerai sugeria garsą. Garsas atsimuša į medžiagą ir sugeriamas po ja esančių garso izoliacinių medžiagų. Jomis padengtos patalpos atrodo madingai ir yra pritaikytos šių dienų poreikiams.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų