Singapūro „Sports Hub“ stadionas

Modernios galimybės stadionams ir arenoms Lietuvoje


„Kalbant apie modernius stadionus, šiuo metu vyrauja dvi tendencijos: išskirtinė žiūrovo patirtis ir įsitraukimas bei stadiono daugiafunkciškumas, pritaikomumas įvairioms veikloms“, – pasakoja UAB „Scenos techninis servisas“ (StS) generalinis direktorius Laurynas Paškevičius.

Išskirtinės patirties suteikia mobiliosios aplikacijos – telefone galima ne tik užsisakyti maisto ir gėrimų, kuriuos pristato į jūsų vietą, apmokėti už paslaugas, bet ir stebėti žaidimo statistiką, pažiūrėti žaidimo epizodo pakartojimą, o jei telefonas išsikrauna, čia pat jį patogiai įkrauti stadiono kėdėje integruotu krovikliu.

L. Paškevičius pastebi, kad kita svarbi tendencija įrengiant naujus stadionus – galimybė išplėsti jų veiklą, didinti užimtumą. Stadionuose įrengiami konferencijų centrai, specializuotos sporto prekių parduotuvės, patalpos vaikų būreliams, be to, vyksta įvairūs renginiai – ne tik įvairių sporto šakų varžybos, bet ir koncertai, šventės. Šiuolaikinės technologijos, kurios diegiamos stadionuose, suteikia galimybę transformuoti stadiono erdves, pritaikyti jas įvairiems renginiams. „Tam, kad stadione galėtų vykti koncertas, reikia apsaugoti žolę ir bėgimo takelius – specialios sistemos leidžia keisti stadiono dangą, aikštėse su bėgimo takeliais galima keisti žiūrovų susodinimo planą, jei tam tikroms varžyboms takeliai nenaudojami, – sako jis. – Įgarsinant stadioną galima parinkti įrangą, pritaikomą ir koncertui. Tai keli pavyzdžiai, kaip projektuojant stadioną padaryti jį daugiafunkcį.“

Pasak StS generalinio direktoriaus, vis dažniau stadionuose montuojamos tokios kėdės, kokios anksčiau buvo siūlomos tik teatro salėms ar kino teatrams. Pavyzdžiui, StS partneris „Figueras“ Renovuotame Majamio „Hard Rock“ stadione įrengė geriausias ir moderniausias rinkoje kėdes – tokių užsakovai pageidavo stadiono VIP zonai. Viešųjų erdvių kėdės gali būti parenkamos pagal komforto lygį, funkciškumą, o modelių dizainas ir spalvingumas pritaikomas prie stadiono interjero.

Majamio „Hard Rock“ stadionas

Erdvę transformuojančius sprendimus siūlo prancūzų įmonė „Serapid“. Tokias kėlimo platformas StS įprastai montuoja teatruose ir koncertų salėse kaip kilnojamą orkestro duobę, scenos platformas, tačiau technologija taikoma ir stadionuose. Singapūro „Sports Hub“ stadione „Serapid“ įrengė kilnojamas kėdžių tribūnas. Šis sprendimas leidžia transformuoti futbolo stadioną į lengvosios atletikos stadioną per 48 valandas.

Singapūro „Sports Hub“ stadionas
Singapūro „Sports Hub“ stadionas

Itin aukšti reikalavimai taikomi stadiono įgarsinimui – jis turi atitikti FIFA reikalavimus, garsas stadione turi puikiai girdėtis, tačiau neturėtų užgožti žaidimo, be to, garso sistema turėtų būti suderinta su kitomis pastato sistemomis. Tinkamai parinkus garso įrangą, ją galima pritaikyti ir koncertams. StS partneris „L-Acoustics“ šou verslo rinkoje puikiai žinomas kaip profesionalios koncertų garso įrangos gamintojas, neseniai atnaujino Malmės stadiono garso sistemą. Atnaujinta sistema leido ne tik pagerinti garso kokybę, bet ir atskirti garso zonas – dabar sportininkų neblaško sirgaliams skirti pranešimai. Visa pastato garso sistema, priešgaisrinė ir evakuacijos sistemos, valdoma Q-SYS sistema. Tai – pasaulyje gerai žinoma sistema, leidžianti derinti foninę muziką, gyvus pranešimus, žiūrovų informavimą per garsiakalbius.

Malmo „Elada“ stadionas
Malmo „Elada“ stadionas


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

Šiaulių karinis miestelis jau atidarytas

Šiauliuose iškilmingai atidarytas naujausias ir didžiausias Lietuvoje karinis miestelis, kuris tapo Kunigaikščio Margirio pėstininkų bataliono ir KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų