Moderniosios ir klasikinės architektūros sinergija: moduliniai namai kuria komfortišką gyvenimo patirtį


Neretai naujų namų statytojai ieško kuo racionalesnių sprendimų, kad jų naujai statomas būstas būtų šiltas, ekonomiškas, energiškai efektyvus ir ekologiškas. Vis dažniau ryškėjanti tendencija nekilnojamojo turto horizontuose, kuri atneša į rinką naujas perspektyvas ir dinamiškumą, – moduliniai namai. UAB „Bolle Modular“ vadovas Tadas Žulpa dalijasi įžvalgomis ir patarimais, ką vertėtų žinoti prieš renkantis modulinius namus.

Šie inovatyvūs namai išsiskiria ne tik savo išvaizda ir architektūra, bet ir moderniu besikeičiančiu požiūriu apie gyvenamąsias patalpas. Kas verčia šiuos namus išsiskirti? Tai ne tik jų mobilumas ir greitas statybos procesas, bet ir įvairių klientų lūkesčius pateisinantis lankstumas bei tvarumas. Moduliniai namai ne tik palieka mažesnį statybų proceso pėdsaką gamtoje, bet ir tampa sprendimu, prisitaikant prie sparčiai kintančio ir dinamiško gyvenimo ritmo.

Šiandienės nekilnojamojo turto rinkos transformacija dėl modulinių namų atveria naujas galimybes ne tik būsto sprendimų srityje, bet ir patiems nekilnojamojo turto verslo modeliams. Šie namai formuoja naujas normas ir standartus, kurie ne tik kelia klausimus apie tradicinius namų statymo būdus, bet ir atveria duris naujoms galimybėms.

Praktiški sprendimai

Vienas svarbiausių principų, kuriuo išsiskiria moduliniai namai, jie daugiausia surenkami gamybos ceche, todėl oro sąlygos neturi įtakos jų kokybei. Tai bene didžiausias privalumas, kaip ir tai, kad taip taupomas statybų laikas.

„Kol įrenginėjami pastato pamatai ir komunikacijos, pats pastatas tuo pačiu metu taip pat jau yra gaminamas. Renkantis modulinę statybą ženkliai taupomas laikas. Modulinė statyba taip pat turi privalumų, kai statomi priestatai prie jau esamų pastatų ar kai statybos objekte itin aktualus saugumas, pavyzdžiui, kalėjimo statiniuose. Renkantis modulinę statybą gerokai trumpinamas statybos laikas, dėl ko gerokai mažiau žmonių lankosi padidinto saugumo objekte ir taip sumažinama nepageidaujamų įvykių rizika“, – pasakoja UAB „Bolle Modular“ vadovas T. Žulpa.

Žulpa atkreipia dėmesį, kad įmonėje dirbančiai komandai yra tekę statyti įvairios paskirties objektų, tarp jų ir priestatą ligoninei.

„Tiek esami pacientai, tiek ligoninės darbuotojai džiaugėsi trumpu statybos, o kartu ir gręžimo, kalimo, triukšmo, dulkių periodu. Pasitaiko klientų, kurie jau turi įsigiję modulinius pastatus ir po tam tikro jų eksploatavimo nusprendžia perkelti pastatus į kitą vietą, kas taip pat įmanoma sąlyginai nesudėtingai, kai pastatas pastatytas iš modulių“, – pabrėžia T. Žulpa.

Pamažu atkeliauja į Lietuvą

Pasak T. Žulpos, terminas „modulinis pastatas“ nėra teisiškai apibrėžtas, tad dažnai tenka kalbėti su klientais apie modulinių pastatų subtilybes ir tai, kad moduliniai pastatai nėra daugumai gerai žinomi konteineriai.

„Lietuvai dar reikia šiek tiek laiko, kad žmonės pažintų ir vertintų modulinius pastatus. Kita vertus, jei kalbėtume apie pastatus, pastatytus iš konteinerių, – situacija geresnė. Žmonės vis dažniau renkasi pastatus poilsiui, biuro patalpoms, pagalbinėms techninėms patalpoms statyti iš konteinerių. Kalbant apie konteinerius, nors jie ir naudojami dažniausiai kaip laikinos patalpos, jų funkcionalumas išlieka ilgą laiką. Kai kurie mūsų nuomos parke turimi konteineriai yra senesni nei 20 metų ir jie vis dar visiškai atlieka savo funkciją, nors metų metus buvo kilnojami ir pervežinėjami iš vienos vietos į kitą“, – sako įmonės „Bolle Modular“ vadovas.

Specialistas atkreipia dėmesį, kad šiandien rinkoje galima surasti įvairių modulinių namų projektų, tačiau nebūtinai jie bus kokybiški. Svarbu, kad dažnu atveju modulinių pastatų ilgaamžiškumas nenusileidžia tradicinės statybos namams.

Patarimai

Specialistas patikina, kad prieš renkantis modulinės statybos namus reikėtų įsivertinti savo poreikius ir sklypo ypatybes.

„Jei galioja apribojimai statybai ir itin aktualus greitis, konteineriai turbūt tinkamesnis variantas. Jei norima aukštos klasės, visus funkcinius ir architektūrinius norus atliepiančio pastato, verčiau rinktis modulinį. Paprasčiausiai būtų išsirinkti susisiekus ir pasikonsultavus su tokių pastatų gamintoju“, – pataria T. Žulpa.

Pasak jo, svarbiausia apgalvoti savo realius poreikius, norus ir galimybes.

„Geras scenarijus yra tuomet, kai klientas turi savo architektą ir pastato projektą. Pats idealiausias scenarijus, kai klientas turi architektą ir dar prieš projektavimą susisiekia su gamintoju. Tokiu atveju galima pakonsultuoti tiek klientą, tiek architektą apie statybos niuansus ir rasti racionaliausią sprendimą. Didžioji dalis mūsų įmonių grupės statytų pastatų naudojami kaip biurai, mokyklos, darželiai, universitetai, laboratorijos, ligoninės. Esame pastatę net ir tris kalėjimus“, – pasakoja pašnekovas.

 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų