Moduliniai objektai žavi ir stebina universalumu bei funkcionalumu, todėl nieko keista, kad juos dažnai pasirenka aktyvų gyvenimo būdą mėgstantys asmenys. Tačiau tapimas jaukiais namais – ne vienintelė modulinių statinių perspektyva. Moduliniuose objektuose jau kuriamos ir novatoriškos ugdymo įstaigos!
Modernus ir universalus sprendimas
Modulinė architektūra yra inovatyvi, funkcionali ir specifinė. Statiniai projektuojami, gaminami ir įrengiami itin sparčiai, o jų eksploatacija atveria kur kas daugiau galimybių nei tradicinė statyba. Iš vienos vietos į kitą tokie objektai gali būti perkeliami lengvai bei greitai. Moderniems moduliniams objektams nebūtini ir pamatai, inžinerinių sistemų sprendimai gali būti alternatyvūs. Be to, jiems keliami mažesni reikalavimai, susiję su statyba (atsižvelgiant į sklypą, pastato dydį, nėra būtini leidimai statybai, taip pat nėra reikalaujama, kad atitiktų A+ energinio naudingumo klasės).
Būtent šie ir kiti modulinės statybos pranašumai gali būti pasitelkti siekiant mažinti vaikų ugdymo įstaigų stoką Lietuvoje ir tapti ekonomišku, praktišku bei estetišku vaikų darželių trūkumo spendimo būdu.
Ugdymo įstaigų ateitis
UAB „Ryterna Modul“ rinkodaros vadovas Vainius Gabalis pasakoja, kad modulinių darželių idėja gimė tiesiog iš klientų paklausimų ir pirmasis toks įmonės suprojektuotas darželis buvo pastatytas ne Lietuvoje, o Norvegijoje. „Vėliau atsirado keletas darželių klasių čia, Lietuvoje, kol pagaliau pavyko mums su partneriais laimėti Vilniaus savivaldybės skelbta darželių konkursą“, – pasakoja V. Gabalis ir įvardija, kad Vilniaus miesto darželiams keliami tikrai dideli ir griežti reikalavimai, tad juos galima prilyginti kapitaliniams pastatams. Kadangi darželiai statomi iš modulių, tenka susidurti su tam tikromis problemomis – įstatymų neaprašytais atvejais ir pan., tenka spręsti sudėtingus, anksčiau neužduotus, klausimus, į kuriuos kol kas dar sunku rasti atsakymus.
Vis dėlto įmonės „Ryterna Modul“ specialistų teigimų, sąmoningumas pamažu auga. „Sulaukiame vis daugiau paklausimų iš viešųjų įstaigų bei privataus kapitalo darželių. Netgi savivaldybės pradeda patikėti modulinių pastatų nauda, tad atsiranda ir konkursų tokiems objektams“, – apie modulinių darželių populiarumo augimą pasakoja V. Gabalis. Jis teigia, kad užsienio šalys jau seniai suprato šių objektų pranašumą ir galimybes. Modulinis darželis yra pranašesnis už tradicinį sprendimą, nes užsakovas turi galimybę statyti / plėsti darželį, net kai darželis veikia, nereikia stabdyti jo veiklos. Papildomi moduliai gaminami gamybiniuose cechuose, užtikrinant geriausias sąlygas statybinėms medžiagoms, kliento erdvėje vyksta tik pastato sujungimo darbai, tad statybos vietoje praleidžiama gerokai mažiau laiko.
Modulinių darželių architektūra bei dizainas taip pat universalūs – ir modulinis darželis, ir jo kiemas gali būti skirtingų dydžių. O ir patys objektai neturi būti griozdiški ar nuobodūs. Juose gali atsirasti įvairaus dydžio langų, pertvarų, terasų ir kt.
Įsiliejimas į aplinką
Kalbant apie modulinius darželius, svarbu paminėti, kad tokie statiniai ne tik yra vienas ekonomiškiausių sprendimų, orientuotų į patrauklų bei funkcionalų galutinį rezultatą. Jie taip pat efektyviai integruojami į aplinką. „Jie būna visiškai integruoti į bendrą aplinką tiek funkciniu, tiek estetiniu aspektais. Žinoma, visur yra visokių atvejų, kai siekiama bet kokia kaina išgauti tik minimalią funkciją už kiek įmanomą mažesnę kainą. Būtent tada tokie pastatai ir nedera prie aplinkos, tampa neigiamo požiūrio į modulinius pastatus priežastimi“, – sako „Ryterna Modul“ rinkodaros vadovas, primindamas, kad kokybė visuomet turi būti prioritetas, ypač kuriant aplinką, kurioje vaikai praleis daug laiko.