Naujas traukos objektas Niujorko gyventojams, kurie mėgsta nenušlifuotą Hell’s Kitchen rajono charakterį


Kupinas industrijos dvasios, dinamiškas ir tvarus – tai naujasis statinys, 2022 metais papuošęs Niujorko Hell’s Kitchen rajoną. Projekto autoriaiolandų architektūros studija Concrete.

Naujasis daugiaaukštis namas West Residence Club įsikūręs Hell’s Kitchen rajone – vienoje iš sparčiausiai besiplečiančių Manhatano vietų. Šis rajonas yra garsus dėl savo spalvingos istorijos ir pramoninio urbanistinio stiliaus, kuris traukia jį mėgstančius naujakurius.

Hell’s Kitchen rajone galima išvysti įvairios paskirties ir architektūros stiliaus objektų – mūrinių sandėlių ir mažaaukščių parduotuvių, atvirų automobilių stovėjimo aikštelių, originalių gyvenamųjų namų. Šis rajonas garsėja unikaliu, kosmopolitišku ir dinamišku įvaizdžiu.

To paties charakterio

West Residence Club – naujas traukos objektas gyventojams, kurie mėgsta nenušlifuotą Hell’s Kitchen rajono charakterį.

Lenktas, U formos pastatas driekiasi nuo 47-osios ir 48-osios gatvių kampų palei 11-ąją alėją. Septynių aukštų mūrinis pastatas – to paties charakterio, kaip ir gretimai stovintys mūriniai sandėliai.  Tačiau, nors ir panašus, West Residence Club iš kitų gatvės  pastatų išsiskiria dinamiška plytų tekstūra.

Atsižvelgiant į niujorkietiško stiliaus gatvių koncepciją, pagrindinį pastato įėjimą supa nedidelė aikštelė – ji sudaro sklandų perėjimą tarp viešosios gatvės ir privačios zonos. Aikštė panaši į mažą parkelį, kuriame galima prisėsti ir pasimėgauti žaluma.

Viršutiniai, skirtingai išsikišę pastato aukštai tarsi perduoda žinutę apie įvairų, kosmopolitinį gyvenimą, kuriuo garsėja Niujorkas.

Vaizdai į Hadsono upę

Pastate iš viso yra 222 apartamentai. Debesiu architektų vadinamoje pastato viršutinėje dalyje įrengti itin šviesūs ir erdvūs apartamentai. Iš jų atsiveria Manhatano panorama ir Hadsono upės vaizdai.

Šiuose studijos tipo apartamentuose yra nuo vieno iki dviejų miegamųjų. Žemesniuose pastato aukštuose įsikūrę apartamentai su vienu miegamuoju.

Erdvės skatina bendrauti

„The West Residence Club“ stengiasi suburti draugišką, šiuolaikišką bendruomenę. Objekte suprojektuotos bendros darbo erdvės, dviejų aukštų sporto salė, žaidimų kambarys vaikams ir du viešbučio tipo svečių kambariai.

Viršutinėje terasoje suprojektuotas baseinas ir pramogų zona.

8-ajame aukšte esančioje stogo terasoje sukurtas nedidelis viešasis parkas, skirtas namo gyventojų ir jų svečių laisvalaikiui.

Projektuojant erdves buvo skiriamas ypatingas dėmesys tam, kad gyventojams būtų kuo patogiau dirbti namuose. Sumanytas stiklinis šiltnamis sode – jame pilna knygų lentynų, yra židinys, didelis darbo stalas bei dvi posėdžių salės. Gyventojų bendrystei stiprinti įrengta bendra virtuvė, valgomasis ir šalia esanti lauko virtuvė.

Iš perdirbtų plytų

Išskirtinis West Residence Club pastato bruožas – mūrinis fasadas. Tiek plytos, tiek patys raštai buvo kurti pagal individualų užsakymą, bendradarbiaujant su Nyderlandų perdirbimo įmone StoneCycling.

Šios plytos pagamintos iš statybinių šiukšlių ir molio mišinio. Iš viso pastato plytoms sunaudota daugiau nei 260 000 kg atliekų.

Pagal architektų sumanymą, StoneCycling plytas pagamino 40 skirtingų formų ir dydžių. Kiekviena jų buvo padengta stiklo glazūra. Būtent dėl jos fasadas blizga ir įgauna skirtingus atspalvius, kai keičiasi dienos apšvietimas. Todėl kiekvieną kartą pažvelgus į pastatą jis atrodo kitaip.

Nuotraukos: Ewout Huibers, Concrete

Donna Dotan, theWEST


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų