Paleozojaus eros spalvos – aplinkotvarkos gaminiams


Kovo mėnesį pristatę aplinkotvarkos tendencijas, sprendimus ir naujienas, akcentuojant natūralių spalvų aplinkotvarkos produktus, naujas technologijas, bei produktų galimybes, šiandien esame pasirengę pristatyti šiomis tendencijomis kurtus sprendimus ir jų tarptautinį įvertinimą.  

Devono laikotarpio spalvos – aplinkotvarkai

Latvijos statybos projektų konkurse „Latvijas Būvniecības Gada balva 2018 gala“ Rekonstrukcijos nominacijoje antrąją vietą laimėjo Siguldos kultūros namų „Devons“ rekonstrukcijos projektas. Bendrovės „Betono mozaika“ gaminiai šiame projekte panaudoti grindinio dangų rekonstrukcijai.

Rekonstrukcijos projektas – išskirtinis, projekto architektų komanda, vadovaujama architekto Aldis Polis siekė atkartoti šalia Siguldos esančios Gaujos upės kraštovaizdį, perteikti ledynmečio metu susiformavusių uolienų sluoksnių grožį ir koloritą. Šis subtilus atspalvių žaismas pakartotas ir rekonstruojant dangas – aplink pastatą iškloti 11 skirtingų atpalvių natūralaus akmens faktūrų gaminiai, kuriais padengtas  6.800 m2 plotas.

Devono laikotarpiu regiono sausumos teritorijos dar buvo po vandeniu, tad smiltainio sluoksniuose išlikę daug žuvų ir vandens augalų fosilijų, suformavusių įvairių atspalvių dirvožemio sluoksnius. Kultūros namų fasadui buvo panaudotos dekoratyvinės plokštės, kuriose atspaustos smiltainio dangos. Tai vėliau atkartota grindinio dangų spalvyne.

Patys gaminiai kloti netradiciniu – siuvinėjimą kryželiu primenančiu raštu, prisitaikant prie pastato formos, sukuriant sudėtingą spalvinę visumą. Gaminiams panaudota įvairių spalvų ir atspalvių natūralaus akmens skalda.

„Projektui pasirinkta natūralaus akmens produkcija buvo gaminama specialia technologija, paviršiniam gaminių sluoksniui naudojant  skirtingas betono spalvas – taip buvo išgauti įvairūs  atspalviai.“, – sakė bendrovės „Betono mozaika“ vadovas Romas Venckus.

Statybos projektų konkurso „Latvijas Būvniecības Gada balva 2018 gala“ komisijos vertinimui buvo pateikti 143 projektai, kurie buvo pabaigti statyti 2018 metais. Jie suskirstyti į 10 kategorijų.

Sprendimai, padedantys kurti šiuolaikišką aplinką

Dar 2018 m. pabaigoje išleista nauja gaminių faktūrų linija, atkartojanti natūralaus akmens spalvyną, 2019 m. tapo vienu paklausiausiu prasidėjusio sezono produktu. Rinkai pasiūlyti gaminiai, kurių faktūra, atkartoja natūralių akmenų spalvų perėjimus: klientai gali pasirinkti tarp pilka-juoda (Granite), balta-pilka (Moon antracite), geltona-ruda su šviesiu pagrindu (Orange Granite), geltona-ruda su natūralios spalvos pagrindu (Nephrite) spalvų derinių. Šie spalvų deriniai pasižymi ne tik natūralių spalvų faktūromis, bet taip pat yra lengvai pritaikomi bet kokiai erdvei, yra puošnūs ir tuo pačiu nepretenzingi, pasižymi paprasta priežiūra.

Šiomis faktūromis gali būti dengiami įvairių matmenų gaminiai – tiek įprastos grindinio trinkelės ir šaligatvio plytelės, taip pat ir modernios linijos, ažūrinės trinkelės ir mažosios architektūros elementai.

Įmonės „Betono mozaika“ nuotr.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų