Aplinkotvarkos specialistai pristatė pažangiausius betono gaminius

2019 m. balandžio 3 d.

Admin Structum.

admin@estructum.lt

Betono gaminių rinka keičiasi žaibiškai. Į produktų gamybos, įrengimo ir priežiūros procesus įtraukiami novatoriški sprendimai. Pažangiausios technologijos ir gaminiai užtikrina betono dangų ilgaamžiškumą ir estetiką. Tai, ir naujausios betono panaudojimo galimybes buvo pristatytos kovo 21 d. Raudondvaryje vykusiame seminare–demonstracijoje. 

Bendrovės UAB „Betono mozaika“, kartu su kompanijomis UAB „Elremta Mastermann“ ir UAB „Kurt Koenig“ organizuoto renginio metu Lietuvos ir Vokietijos aplinkotvarkos specialistai ir mokslininkai pabrėžė, kad betono gaminių estetika ir ilgaamžiškumas priklauso nuo daugelio veiksnių, t.y. nuo nuoseklaus viso technologinio proceso parinkimo, įgyvendinimo, vykdymo, užbaigimo, teisingo medžiagų ir jų savybių parinkimo, įvertinimo, savalaikės pagamintų gaminių priežiūros, patikimos medžiagų ir gaminių kontrolės, bei kokybiškų gaminių.

Betono dangų ilgaamžiškumui

Vis dėlto, šiandien betono dangų ilgaamžiškumui ir estetikai didžiausią iššūkį kelia natūralūs karbonizacijos ir kristalizacijos procesai. Įmonės „Betono mozaika“ technologijų ir inovacijų vadovas dr. Eugenijus Janavičius teigė, kad iki šiol betono dangų gyvavimo trukmę trumpino cikliškas betono drėkimo ir džiūvimo procesas, kuris prasideda betono gaminiams kontaktuojant su gruntiniu ir paviršiniu vandeniu.

Esant nuolatinio įmirkio vandeniu sąlygoms, vanduo medžiagos kapiliaruose sudaro kelią karbonatams (kalkėms) migruoti į betono paviršių, kurie ir nulemia vizualinius betono spalvos pokyčius bei kalkių susidarymą.

„Kartais, esant tam tikroms sąlygoms, galimas ir kristalohidratų susidarymas, kurių tūris yra iki 3 kartų didesnis už bevandenę druską. Kaskart vandeniui išgaravus įvyksta persikristalizavimas betono porose, nes drėkstant trinkelių paviršiui druskos migruoja į paviršinį sluoksnį”, – sako dr. Eugenijus Janavičius.

Šį procesą galima suvaldyti. Pasak mokslininko, medžiagos, turinčios didelį kiekį amorfinio silicio, sumaišytos su vandeniu, savaime nekietėja, bet smulkiai sumaltos normalioje aplinkos temperatūroje reaguoja su vandenyje ištirpusiu kalcio hidroksidu. Dėl susidariusio kalcio silikatų ir aliuminatų junginio medžiagos tampa stipresnės. Šis gamybos būdas padėjo sukurti UAB „Betono mozaika“ gaminį, turintį vandens atstūmimo efektą viršutiniame trinkelių sluoksnyje.

 

Aplinkos tvarkymo elementai

Pranešėjui tuojau paantrino kompanijos „Betono mozaika“ atstovaujamų „Romex“ produktų vadovas Donaldas Kasperavičius. Pasak jo, betono dangų estetika ir ilgaamžiškumas yra ne tik gamintojų prerogatyva, tačiau pirmiausiai tai – visuomenės intereso sritis, t.y. spaudos dėmesys netvarkai, didelės priežiūros išlaidos, nelaimingų atsitikimų, traumų skaičiaus padidėjimas. Visa tai susiję su efektyviu biudžeto lėšų panaudojimu ir komfortu vartotojams.

Kaip gamintojas gali užtikrinti visapusę naudą visoms suinteresuotoms pusėms? D. Kasperavičius sako, kad pagelbėti gali jungiamieji skiediniai, pagaminti iš sintetinių dervų.

„Lengva prižiūrėti, įrengti, pralaidus vandeniui, neauga piktžolės, pritaikytas visoms numatomoms apkrovoms, netrupa ir nepalieka cemento likučių – visa tai sintetinių dervų mišiniai. ROMEX® yra paprastas sudėtingų problemų sprendimo būdas“, – pristatė D. Kasperavičius.

Mechanizuotas trinkelių klojimas

„Optimas“ atstovas Eugen Spadi pastebėjo, kad nors niekas negalime net pagalvoti apie kompromisus dėl tinkamų medžiagų kokybės, vis dėlto, nemažiau svarbus yra tinkamas trinkelių įrengimas. E. Spadi pristatė pažangiausią rinkoje trinkelių klojimo mašiną – „Optimas H99“. Su šiuo įrenginiu trinkelės klojamos paprasčiau ir greičiau, ypač jeigu reikia betono danga iškloti didelio ploto objektus.

„Įrenginys turi dvigubą šarnyrinę vairavimo sistemą, su šešiais cilindrais optimaliai prispaudžia trinkeles ties linija, palieka optimalius tarpus tarp trinkelių ir taip sumažina įskilimo, trinkelių įtrūkimo riziką“, – vardina galimybes pranešėjas. 

Pažangiausių įrankių naudojimas betono gaminiams

Kaip sakė „Kurt Koenig“ generalinis direktorius Andrius Karčauskas, seminaro pranešimą pradėjo nuo iliustracijos vaizduojančios darbo įrankių evoliuciją. Pranešėjas vardina pavyzdžius kiek laiko, pinigų ir žmogiškųjų išteklių sutaupyti gali pažangių technologijų naudojimas betono gaminių įrengimo ir priežiūros procesuose.

Manote, kad inovacijos kainuoja? Anaiptol, pažangius įrankių nuoma šiandien neapsiriboja pastoliais ar sunkiasvore technika, tačiau apima ir naujos kartos įrankius statyboms: nubraukimo liniuotes valdomas lazeriu, įvairius priedus ekskavatoriams, smulkius rankinius įrankius įvairiems darbams.

Įmonės turinčios dvidešimt padalinių, keturiose šalyse Lietuvos padalinio vadovas Andrius Karčauskas pranešimą pabaigė patarle: „Džiaugsmas dėl aukštos kokybės trunka ilgiau, nei džiaugsmas dėl mažos kainos“.

Pagrindinėje nuotr. kompanijos „Betono mozaika“ atstovaujamų „Romex“ produktų vadovas Donaldas Kasperavičius. Bendrovės „Betono mozaika“ nuotr.

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!