„Penta“ – išsiskiriantis ir forma, ir sprendimais


nuotr. Laimonas Ciūnys

Generalinis rangovas: UAB „Realco statyba“

Projektuotojas: UAB „Unitectus“

Projekto vadovė: Jurgita Kiaurakytė

Bendras pastato plotas: 21 tūkst. m2

Pastato nuomos plotas: 13 600 m2

Aukštų skaičius: 7

Automobilių vietų skaičius: 406

Tikslus adresas: Ozo g. 12 A, Vilnius 

Tarp „Siemens“ arenos ir prekybos centro „Ozas“, netoli vaizdingo parkelio, iškilęs naujas objektas iš kitų išsiskiria ypatinga penkiakampe forma. Dėl šios formos iš pradžių jis net ir buvo pakrikštytas „Pentagonu“ ir tik vėliau pervadintas trumpiau – „Penta“.

Puiki vieta ir išskirtinė architektūra – ne vieninteliai šio objekto, kuris dabar priskiriamas „Technopolio“ biurų parko šeimai, pranašumai. „Penta“ pastatytas taip, kad atitiktų aukščiausius energinius standartus, o kartu būtų ir ideali vieta dirbti.

Siekia gauti LEED „auksinį“ sertifikatą

„Penta“ projekto vadovė, UAB „Unitectus“ architektė Jurgita Kiaurakytė pasakoja, kad išskirtinę penkiakampę pastato formą lėmė sklypas ir noras, kad į vidų patektų daugiau dienos šviesos.

Pastatą stačiusio koncerno „Icor“ savininkams priklausančios nekilnojamojo turto projektų plėtros bendrovės „Realco“ pardavimų direktorius Marijonas Chmieliauskas sako, kad penkiakampė pastato forma kurta ne tik dėl grožio, bet ir įkūnija penkis pagrindinius „Penta“ pranašumus: ekonomiškumą, tvarumą, patogumą, modernumą ir kokybę.

Nuo pat projekto įgyvendinimo pradžios „Penta“ statytojai siekė sukurti patogią, saugią ir sveiką darbo aplinką, atitinkančią svarbiausius šiuolaikinio verslo ir žmogaus poreikius.

Įdiegtos išmaniosios technologijos, sumaniai parinktos statybinės ir apdailos medžiagos padėjo užtikrinti aukštą A klasės energinį efektyvumą, gerokai sumažinti eksploatacijos išlaidas ir padėti gauti LEED „auksinį“ tvarios statybos sertifikatą, kuris suteikiamas atsižvelgiant ne tik į vietą, kurioje yra pastatas, susisiekimą, bet ir į tai, kaip vykdomos statybos, koks sukuriamas mikroklimatas, ar taupiai naudojami energijos ištekliai ir pan.

Stovės ant polinių pamatų

Kaip kiekvieno pastato statybos, taip ir „Penta“ prasidėjo nuo pamatų. „Pamatai perduoda pastato apkrovas pagrindui ir jas šis turi atlaikyti, be to, pagrindo deformacijos neturi pakenkti pastato konstrukcijoms. Tad labai svarbu parinkti konstrukciniu atžvilgiu tinkamus pamatus, kurie būtų ir ekonomiškai pagrįsti“, – sako pastato „Penta“ konstrukcijoms polinius pamatus įrengusios UAB „Geotechniniai darbai“ direktorius Tomas Šidagis.

Ši įmonė, taikydama pastovaus sraigtinio gręžimo polių įrengimo technologiją, sėkmingai įrengė visų pamatų polius.

„Renkantis pamatų tipą, kiekvieną kartą būtina gerai įvertinti esamą gruntą, aplinkinių pastatų pamatus bei pačių pastatų būklę, planuojamo statyti pastato ypatybes“, – įspėja T. Šidagis.

Ištisinius sraigtinio gręžtinius polius, galvenas, atramines sienutės „Penta“ automobilių stovėjimo aikštelėje įrengė UAB „Pamatų ranga“. Vienas gręžtinis polis buvo išbandytas statine apkrova, rezultatas tenkino „Eurokodo 7“ keliamus reikalavimus.

Padidino atsparumą ugniai

Statant aukščiausius reikalavimus atitinkantį objektą „Penta“, didelis dėmesys buvo skirtas ir jo aktyviajai bei pasyviajai priešgaisrinei apsaugai.

Užtikrinti pasyviąją priešgaisrinę apsaugą, saugos priemones integruoti į pastato konstrukciją, kad, kilus gaisrui, ugnis neplistų, o statinys išliktų stabilus, ėmėsi UAB „Švykų priešgaisrinės sistemos“. Tai didžiausios šalyje specializuotas tiltų remonto, pramoninių objektų antikorozinio remonto ir pastatų konstrukcijų priešgaisrinio padengimo paslaugas teikiančios bendrovės „Švykai“ dukterinė įmonė.

UAB „Švykų priešgaisrinės sistemos“ atlieka statinio laikančiųjų metalinių, gelžbetoninių ir medinių konstrukcijų ugniai atsparinimo, priešgaisrinio komunikacinių angų sandarinimo, stacionarių dūmų užuolaidų montavimo, konstrukcijų dažymo bei kitus darbus. Įmonė atlieka ir aktyvios gaisro gesinimo sistemos įrengimo darbus, tokius kaip automatinių dūmų užuolaidų montavimo ir gesinimo sistemos montavimas. Taip pat ši įmonė prekiauja priešgaisriniais produktais: durimis, vartais, revizinėmis durelėmis, dūmų šalinimo liukais ir pan.

Objekte „Penta“ UAB „Švykų priešgaisrinės sistemos“ specialistai atliko pasyviųjų priešgaisrinių sistemų įrengimo darbus: padidino laikančiųjų metalo konstrukcijų atsparumą ugniai, padengdami jas priešgaisrinėmis dangomis. Tokios dangos leidžia metalinių konstrukcijų atsparumą ugniai padidinti net iki R240 atsparumo ugniai laipsnio.

Bendrovė gelžbetonines pastato konstrukcijas padengė apsauginiais antikoroziniais dažais. Taip pat pasirūpino pastato metaliniu laiptų konstrukcijų antikorozinio dažymo darbais.

Laiko darbams atlikti skirta labai nedaug, o perdangų, kurias reikėjo nudažyti, buvo nemažai. Visgi nepaisant didelio darbų kiekio bei suspausto darbų atlikimo grafiko, UAB „Švykų priešgaisrinės sistemos“ darbus atliko laiku ir kokybiškai.

Ant stogo – saulės elektrinė

„Penta“ fasadas padengtas daugiasluoksnėmis (sandwich tipo) plokštėmis. Apdailą sudaro trisluoksnės aliuminio konstrukcijos.

Siekiant užtikrinti gerą mikroklimatą patalpose, objekte įdiegta veiksminga vėdinimo sistema, turinti rekuperacijos ir oro drėkinimo funkcijas.

Šiluma bus tiekiama iš miesto šilumos tinklų į plieninius radiatorius su termostatais.

Be to, ant „Penta“ stogo bus sumontuota ir saulės elektrinė – antroji tokia „Technopolio“ biurų mieste. Ši elektrinė padės gerokai sumažinti energijos sąnaudas.

Sistemas valdys pagal fiksuojamus duomenis

Įvairių „Penta“ sistemų (vėdinimo, dūmų šalinimo, apšvietimo, elektros ir net fasadinių žaliuzių) valdymu ir jų veiklos duomenų atvaizdavimu pastatų valdymo sistemoje (PVS) pasirūpino UAB „SiemTecha“. Taip pat ši įmonė užtikrino elektros, vandens ir šilumos skaitiklių parodymų nuskaitymu ir perdavimu į „Technopolio“ serverį.

Vienas įdomiausių UAB „Siemtecha“ sprendimų buvo pasitarimo salių vėdinimo įrenginių valdymas pagal CO2 duomenis, temperatūrą, drėgmę ir slėgį. Salės sumontuotas vėdinimo įrenginys stebi oro slėgio pokyčius ortakyje ir mažina vėdinimo intensyvumą. Kai vėdinimas išvis nereikalingas, ortakiai į pasitarimo sales uždaromi. Taigi, ruošiama tik tiek pašildyto ar pašaldyto oro, kiek būtina komfortui užtikrinti.

Oro tiekimą į patalpas galima reguliuoti ir pagal laiką, pavyzdžiui, sumažinti naktį. Tai padeda sumažinti vėdinimo išlaidas.

Kitas įdomus įmonės sprendimas buvo apšvietimo valdymas pagal laiką. Priklausomai nuo grafiko, dieną švietimas įjungiamas pastoviam darbui, o vakare perjungiamas į darbo režimą pagal būvio jutiklius, tai yra, šviesos įsijungia tik tuo metu, kai fiksuojamas žmonių judėjimas.

Papildomai numatyti ir KNX jungikliai, jungiantys numatytas šviestuvų grupes bendroje zonoje. Jungikliai ir būvio jutikliai su programa bendrauja KNX protokolu, o šviestuvai – DALI protokolu. KNX ir DALI protokolų apjungimas į vieną valdymo algoritmą UAB „SiemTecha“ darbuotojams buvo įdomi užduotis. Verta paminėti, kad iššūkiu (žinoma, įveiktu) tapo ir LG įrangos signalų atvaizdavimas PVS.

Fasadinės žaliuzės su išmaniąja kontrolės sistema

Užtikrinti „Penta“ dirbančių žmonių komfortą ir kartu sumažinti vėdinimo bei šildymo išlaidas padės ne tik inžinerinės sistemos, bet ir išmanioji fasadinių žaliuzių sistema. Ją sumontavo daugiau kaip 20 metų aukščiausios kokybės inovatyvias ir funkcionalias saulės kontrolės sistemas gaminanti įmonė „Dextera“.

Objektui „Penta“ buvo parinktas populiariausias fasado žaliuzių modelis – C80. Kiekvienos šių žaliuzių lamelės briauna yra užlenkta. Tai užtikrina ypatingą jų tvirtumą. Žaliuzių kėlimo kopėtėlės sustiprintos aramidu, atsparios dėvėjimuisi bei UV spinduliams. Galimybė pakreipti lameles tolygiu kampu leidžia dienos šviesos intensyvumą reguliuoti pagal asmeninius poreikius, taip padidinant komforto pojūtį patalpose.

Pastato fasadinės žaliuzės turi išmaniąją valdymo sistemą, sujungtą su pastato valdymo sistema (PVS), iš kurios gauna informaciją apie sąlygas patalpose – ar viduje ne per šilta, ar ne per šalta. Į tai reaguodamos žaliuzės automatiškai keičia lamelių pasvirimo kampą, nusileidžia arba pakyla.

„Prie žaliuzių prijungta ir meteorologinė stotelė, kiekviename pastato fasade sumontuoti saulės davikliai. Jeigu apšviestumas viduje dirbantiems žmonėms būna nepakankamas, ant fasado sumontuotos žaliuzės pačios nusileidžia ir pasikreipia tam tikru kampu“, – paaiškina projektui vadovavęs „Dextera“ Vilniaus filialo direktoriaus pavaduotojas Rinaldas Vilkas.

Kai žaliuzės yra pakeltos, ant fasado jų visiškai nesimato. Jos pasislepia į specialiai joms sumontuotas nišas pastato viršuje. Tai architektūrinis sprendimas, sukurtas „Dextera“ specialistams bendradarbiaujant su pastato architektais.

Anot R. Vilko, septynių aukštų ir didžiulio ploto pastate „Penta“ sumontuotas įspūdingas skaičius fasadinių žaliuzių – net 409 vienetai, arba 1 957 m2. Visa tai buvo sujungta į vientisą išmaniąją sistemą, kuri užtikrina, kad į pastato vidų patenkantis šviesos srautas būtų visiškai kontroliuojamas.

„Dextera“ objektą „Penta“ aprūpino ne tik fasadinėmis, bet ir vidaus žaliuzėmis, ritininėmis užuolaidomis. Viršutinių pastato aukštų interjerą puošiančios modernios ritininių užuolaidų sistemos komponentai buvo atvežti iš Olandijos, o specialiai biurų pastatams tinkamas audinys – iš Suomijos.

Viduje ant pertvarų tarp kabinetų ir koridorių pakabintos stilingos rankiniu būdu valdomos medinės žaliuzės su 50 mm pločio lamelėmis. Iš viso pastate sumontuotos net 232 medinės žaliuzės, arba 680 m2. Joms pagaminti prireikė daugiau nei 22 km natūralaus medžio juostų. Šios žaliuzės ne tik padeda darbuotojams atsiriboti nuo išorės trikdžių tuo metu, kai reikia susikaupti, bet ir suteikia interjerui jaukumo.

„Dextera“ – viena didžiausių Lietuvos įmonių, gaminanti aukščiausios kokybės modernias ir funkcionalias saulės kontrolės sistemas! Patyrę įmonės specialistai jau daugiau kaip 20 metų padeda kurti įkvepiančius interjero bei eksterjero sprendimus namams ir biurams visoje Lietuvoje. „Dextera“ didžiuojasi plačiu gaminių asortimentu, audinių įvairove ir analogų neturinčiais inovatyviais techniniais sprendimais!

Darbuotojų poilsiui – jaukus kiemelis

Pirmajame pastato „Penta“ aukšte, bendroje erdvėje, bus ne tik registratūra, bet ir kavinė-restoranas.

Anot architektės J. Kiaurakytės, bendrą erdvę nuspręsta suskirstyti nedidelėmis zonomis, kur galima ne tik pavalgyti, bet ir, reikalui esant, padirbėti, surengti trumpą dalykinį susitikimą ir pan.

Pastatas turės ir nedidelį darbuotojų poilsiui skirtą jaukų vidinį kiemelį su medeliais, suoliukais, specialiu apšvietimu. Į šį kiemelį bus galima patekti pro kavinę, kuri vasarą čia išneš ir staliukus.

„Kadangi pastatas aukštas, o kiemelis gana mažas, nenorėjome jo užtamsinti. Todėl apdailai parinkome šviesias plokštes su juodomis siūlėmis“, – aiškina architektė.

Vadovų biurui – išskirtinė kiliminė danga

Kitų objekto „Penta“ aukštų interjeras priklausys nuo nuomininkų. Kiekviena įmonė vidų įsirengs pagal savo poreikius.

Jau dabar pastate įsikūrė dalis nuomininkų ir, akivaizdu, kad jie interjerui skyrė ypatingą dėmesį. Visos medžiagos buvo parinktos itin kruopščiai atsižvelgiant tiek į jų dizainą, tiek į kokybę.

Čia įdiegti ir išskirtiniai, kitur Lietuvoje dar netaikyti sprendimai. Pavyzdžiui, interjero ir apdailos medžiagų salonas „Interjero sala“ specialiai objekte esančiam VIP biurui užsakė ir iš JAV parskraidino 250 m2 gamintojo „Mohawk Group“ kiliminės dangos.

Pasak „Interjero salos“ vadovės Beatričės Šalkauskienės, ši danga yra brangi ir turi išskirtinių savybių. Dėl specialaus plaukelių apdirbimo fizikiniu būdu pakeičiant polius ji neįgeria jokio purvo. Taigi nereikia jokių papildomų valymo priemonių, išskyrus vandenį. Ypatinga ir šios dangos išvaizda – kilimas išaustas taip, kad sudaro 3D raštą.

Kitos medžiagos, kurias šiam objektui tiekė „Interjero sala“, taip pat išsiskiria aukšta kokybe. „Penta“ holas ir laiptinės buvo išklijuotos kokybiškomis italų gamintojo „Coem Ceramiche“ plytelėmis. Šis gamintojas didelį dėmesį skiria ne tik dizainui, bet ir gaminių ekologiškumui. Iš viso objektui „Interjero sala“ tiekė daugiau nei 2 tūkst. m2 grindų plytelių.

Kai kuriuose aukštuose buvo paklota ir „Interjero salos“ tiekta aukštos klasės pramoninio dizaino PVC grindų danga „Aspecta“.

Be grindų dangų, „Interjero sala“ objektą aprūpino ir geras degumo bei garso sugerties savybes turinčiomis akustinėmis užuolaidomis. Šis britų įmonės „Acoustic Curtains Ltd“ gaminys padės atskirti biurų pastate esančią poilsio zoną nuo bendrosios erdvės taip, kad nesigirdėtų triukšmo.

Darbo vietos apgalvotos iki smulkmenų

Daug reikšmės darbo kokybei turi ir patogios darbo vietos. Jas „Penta“ objekte įrengti patikėta jau 20 metų veikiančiai Lietuvos įmonių grupei „Ergolain“. Šios įmonės specialistai gali padėti sukurti ateities inovatyvų biurą, skatinantį kūrybiškumą, efektyvesnę veiklą bei komandos socialumą, atsisakant nenaudingų baldų ir atlaisvinant erdves kūrybai.

„Ergolain“ ragina kompanijas investuoti į kokybiškas darbo vietas – kintamojo aukščio stalus, kuriuos galima valdyti išmaniąja programėle, primenančia, kada laikas atsistoti ar atsisėsti. Juk kiekvienas žmogus yra sutvertas judėti, bet ne sėdėti.

„Penta“ užsakovas iš „Ergolain“ tikėjosi visko: kokybės, estetikos, trumpo gamybos ir montavimo termino bei žemos kainos. Visa tai suderinti – nemenkas iššūkis net ir daug patirties turinčiai įmonei, bet puikios komandos dėka su viskuo pavyko susidoroti sėkmingai.

„Prisidėdami prie šio objekto įkūrimo ieškojome sprendinių, kurie patenkintų kliento lūkesčius, išpildytų architekto idėjas, taptų funkcionalūs ir ergonomiški. Dirbome nuo pat pradžių siūlydami pagrindines idėjas. Daugiausia investavome į darbo vietos sukūrimą iki menkiausių detalių“, – prisimena UAB „Ergolain projektai“ pardavimų vadovė Agnė Byčiūtė.

„Ergolain“ specialistai iš pradžių pagamino darbuotojo stalo pavyzdinį modelį, kad su juo galėtų susipažinti užsakovas, architektas ir, jei reikia, atliktų savo korekcijas, išsakytų pageidavimus.

Vadovams baldai buvo pagaminti iš natūralių medžiagų, elegantiškam dizainui sukurti naudoti metalo lakštai.

Aukščiausio lygio vadovams buvo sukomplektuoti prabangūs itališki baldai „Poltrona Frau“. Dauguma „Penta“ baldų buvo nestandartiniai, pagaminti tik šio užsakovo biurui ir jo patalpoms. Visus nestandartinius baldus suprojektuoti, pagaminti ir sumontuoti teko per itin trumpą laiką. Tačiau dėl didelio „Ergolain“ darbuotojų žinių bagažo ir patirties projektų bei gamybos valdymo srityje užduotis įveikta sėkmingai ir laiku.

Ypatingi apšvietimo sprendimai

Šiuolaikiniuose aukštos A energinės klasės verslo centruose apšvietimas turi būti automatiškai valdomas ir padėti mažinti energijos išlaidas. Tad nieko keista, kad pastaruoju metu biuruose vis dažniau diegiamos išmaniosios apšvietimo valdymo sistemos.

„Penta“ apšvietimo sprendinius ir išmaniąsias apšvietimo valdymo sistemas suprojektavo ir įdiegė UAB „Gaudrė“, prisidėjusi įgyvendinant daugybę didelių ir įspūdingų projektų.

Kadangi visi šviestuvai „Penta“ valdomi automatiškai, čia nėra jungiklių.

Kaip pasakoja UAB „Gaudrė“ projektų vadovas Simas Rinkevičius, išmaniosios apšvietimo valdymo sistemos padeda sutaupyti daugiau negu 50 % elektros energijos. Juk paprastai žmonės nesėdi visą laiką – nuo ryto iki vakaro – biure. Kartais tenka ir palikti darbo vietą. Be to, dienos metu prie lango sėdintiems darbuotojams tenka ir nemažai natūralios šviesos. Tada apšvietimo gali ir visai nereikėti.

Todėl „Penta“ buvo parinkti šviestuvai, kurie pritemsta arba iš viso išsijungia, jeigu iš lauko sklinda užtektinai natūralios šviesos. Taip pat šviestuvai ima temti, kol palaipsniui visiškai užgęsta, jeigu juose arba lubose esantys judesio davikliai nustato, kad darbuotojas išėjo. Šviesa neužgęsta iškart, kad neerzintų dirbančių aplink kolegų.

Anot S. Rinkevičiaus, objekte „Penta“ norėta įdiegti ir centrinę apšvietimo valdymo sistemą, kuri suteiktų dar daugiau lankstumo reguliuojat apšvietimą, tačiau dėl laiko stokos užsakovas šio sprendimo atsisakė.

Suprojektuoti ir pagaminti šviestuvus nebuvo lengva dėl interjero dizainerių sprendimų. Nemažoje pastato dalyje buvo sumontuotos kabamosios atviro tipo lubos (angl. Open Cell). Tokios grotelių tipo lubos yra patogios tuo, kad po jomis paprasta paslėpti inžinerinę įrangą, bet dėl jų labai sudėtinga įrengti apšvietimą.

Todėl UAB „Gaudrė“ specialistams teko rinkti tokius šviestuvus, kurie idealiai tilptų į grotelių angas. Tai, be abejo, labai susiaurino šviestuvų pasirinkimą.

Be to, ten, kur buvo pakabintos atviro tipo lubos, nebuvo galimybės parinkti į viršų ir į apačią šviečiančių šviestuvų, kurių skleidžiama šviesa yra tolygesnė ir žmogaus akims malonesnė.

Kitur, kur buvo gipsinės arba modulinės lubos, parinkti šviestuvus buvo paprasčiau.

Dėl sudėtingesnių sąlygų „Penta“ teko specialiai gaminti ir projektuoti šviestuvus.

Iš viso UAB „Gaudrė“ suprojektavo ir pagamino keliasdešimt skirtingų būtent šiam objektui skirtų šviestuvų „Linea“. „Iš mūsų gamintų šviestuvų nebuvo nė vieno standartinio. Visi jie gaminti specialiai šiam projektui. Kitur tokių pačių šviestuvų greičiausiai nepanaudosime. Tai buvo nemažas iššūkis“, – prisimena S. Rinkevičius.

Šviestuvus sumontuoti taip pat nebuvo paprasta. Kai kurie buvo sumontuoti palei sieną, o prie jų tvirtintos kabamosios lubos. Tad šviestuvai tapo ir lubų konstrukcijų dalimi.

Vis dėlto, nepaisant iššūkių, su užduotimis buvo susidorota sėkmingai, o UAB „Gaudrė“ pakviesta kurti apšvietimo sprendimų ir naujuose to paties užsakovo biuruose.

Patekimą į aikštelę valdys ne žmogus

„Penta“ turi uždarą saugomą automobilių aikštelę, taip pat dviračių saugyklas, atskirą vietą elektromobiliams laikyti ir įkrauti.

Vis dažniau šiuolaikinių biurų pastatuose įdiegiamos automatinės automobilių aikštelių valdymo sistemos. Jos be žmogaus įsikišimo gali automatiškai įleisti ir išleisti automobilius, atpažindamos jų valstybinius numerius, bei kontroliuoti jų srautą pagal iš anksto nustatytas taisykles. „Penta“ – ne išimtis. Išmaniąją automobilių aikštelės valdymo sistemą jam sukūrė ir įdiegė UAB „Interkodas“.

Kaip pasakoja UAB „Interkodas“ direktorius Minvidas Liubertas, objekte „Penta“ buvo įdiegta decentralizuota automobilių aikštelės valdymo sistema. Tai reiškia, kad kiekvienam nuomininkui suteikiamos teisės nustatyti, kuriuos automobilius automatiškai įleisti, leidžiama iš anksto registruoti svečių automobilius, matyti savo automobilių sąrašą ir įvykius.

Kartu patenkinti pastato administratoriaus poreikiai: stebėti aikštelės užimtumą, skaičiuoti automobilių srautą tam tikru metu, lanksčiai dalinti statomų automobilių kvotas nuomininkams, suteikiant jiems atskiras teises valdyti sistemą, taip sumažinant pastato administratoriaus darbuotojų krūvį.

Įdomu buvo tai, kad reikėjo sukurti ir grafikus, pavyzdžiui, padaryti galimybę įvažiuoti į aikštelę tam tikrai vartotojų grupei tik konkrečiu laiku. Žinoma, tai nereiškia, kad nebus galima biure likti ar į jį atvykti vėlyvesniu metu. Biuro darbuotojus, kuriems suteikta teisė patekti į aikštelę vėlesniu metu, sistema įleis.

Šiame projekte UAB „Interkodas“ iššūkiu tapo tai, kad „Penta“ aikštelėje nebuvo galima įdiegti įprastų automobiliams aptikti naudojamų jutiklių, todėl reikėjo ieškoti naujų sprendimų.

„Kiekvienas objektas dažniausiai yra unikalus, turintis specifinių poreikių, kuriems išpildyti dažnai reikia kūrybiškumo. Džiugu, kad Lietuvoje didėja automatizacijos ir inovacijų poreikis, mes sulaukiame vis daugiau įdomių iššūkių“, – džiaugiasi UAB „Interkodas“ direktorius.

8 300 darbo vietų

Septynių aukštų objektą „Penta“ iš koncerno „Icor“ pernai įsigijusi Suomijos nekilnojamojo turto grupė „Technopolis“ Vilniuje taip pat turi biurų pastatų „Alfa“, „Beta“, „Gama“ ir „Delta“ kompleksą. Šiuo metu projektuojamas dar vienas biurų miesto pastatas „Nova“.

Kaip sako J. Kiaurakytė, visi „Technopolio“ pastatai įrengti taip, kad būtų išlaikyta daugmaž panaši stilistika, išsaugotas „technopoliškas“ veidas. „Penta“ – ne išimtis.

Šiuo metu „Technopolio“ biurų parkas yra didžiausias Lietuvoje. Kartu su naujais objektais „Penta“ ir „Nova“ bendras nuomojamas „Technopolio“ Vilniuje pastatų plotas sieks net 100 tūkst. m2, o bendras darbo vietų skaičius bus 8 300.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų