vysnios pilaite
Kvartalas „Vyšnios“. Projekto vizual.

Pilaitėje iškilo namų kvartalas „Vyšnios“: pastatai neaukšti, patogūs ir energiškai labai efektyvūs


Vilniaus pakraštyje išdygo pirmieji A++ energinės klasės namai naujajame 10 hektarų ploto kvartale „Vyšnios“.

Galima išmąstyti ne vieną patrauklią šio pavadinimo versiją, bet vargu ar bent kuri pranoktų tikrąją šio sumanymo esmę: kai statybos bus baigtos, čia jau vešės, žydės ir kvepės viena didžiausių sostinėje rekreacinių erdvių su nuostabiu vyšnių sodu.

„Tikime, kad namai – tai ne tik tvirtos sienos, stogas ir kokybiška apdaila. Namai yra kur kas daugiau, jų jaukumas ir tikroji vertė susideda iš daugybės detalių bei smulkmenų.

Mes žinome – brangūs namai nebūtinai bus brangūs širdžiai, todėl kuriame ne prabangius, o širdžiai brangius namus. Tai mūsų kertinis pažadas klientams ir aiškus kelrodis kasdieniame komandos darbe“, – sako „Omberg group“ rinkodaros ir komunikacijos vadovė Brigita Karpenkaitė.

vysnios

Jau atlikta daugiau kaip 85 procentai 2022 metų liepą pradėto pirmojo „Vyšnių“ statybos etapo. Keturiuose pirmuosiuose pastatuose įrengta 180 A++ energinės klasės butų ir komercinės patalpos. Aplink projektą dar bus išasfaltuotos gatvės, įrengti šaligatviai su apšvietimu. Taip pat nutiesti dviračių takai, užtikrinantys naujakuriams patogų judumą.

Per antrąjį etapą planuojama pastatyti dar 180 A++ energinės klasės butų ir komercinių patalpų ir toliau tvarkyti aplinką. 85 procentus projekto „Vyšnios“ antrojo etapo darbų planuojama atlikti iki šių metų rudens, o 100 procentų baigtumą pasiekti kitų metų vasarą.

Per antrąjį etapą bus suprojektuotas ir vyšnių sodas.

Iš viso projekte kol kas numatomi 5 statybų etapai, per juos turi iškilti daugiau kaip 14 pastatų, iš viso 650 naujų butų.

Bendra visų numatytų projekto „Vyšnios“ etapų vertė – daugiau kaip 50 milijonų eurų.

Kokybė aukščiausia, kaina – priimtina

„Vyšnių“ projektas ypač populiarus tarp jaunų šeimų. Ne tik dėl patrauklių paties būsto ypatybių, bet ir dėl galimybės gyventi didžiuliame sode. Susidomėjimą didina ir palankesnių sąlygų žaliasis būsto kreditas, teikiamas tvariau gyventi norintiems asmenims, įsigyjantiems A++ energinės klasės būstą.

„Klientų pasitikėjimas mums yra svarbiausias darbo kokybės įvertinimo rodiklis. Jo kaskart iš naujo mes siekiame kiekvieną dieną.

Mums tai reiškia ne tik kokybišką darbą, dėmesį kliento poreikiams ir sąžiningą, atvirą bendravimą, bet ir didelį dėmesį aukštai medžiagų bei procesų kokybei ir tvarumui, – sako B. Karpenkaitė. – Kasdien ieškome būdų, kaip padaryti vienu žingsniu daugiau ir širdžiai brangiau, žmonės tai mato ir jaučia, tikriausiai dėl to projektas „Vyšnios“ yra toks sėkmingas.“

vysnios
Projekto vizual.

Pastatai neaukšti, patogūs ir energiškai labai efektyvūs

„Vyšnių“ kvartale statomi 3–4 aukštų daugiabučiai su terasomis. Nors pastatai visiškai neaukšti, pagalvota apie juose gyvensiančių jaunų šeimų ir senjorų poreikius bei patogumą: kiekvienoje laiptinėje bus įrengti „Schindler“ liftai – erdvūs, tylūs, estetiški ir atitinkantys pastatų energinę klasę.

Visi „Vyšniose“ statomi butai – aukščiausios A++ energinės klasės. Be to, „Omberg group“, norėdamas savo naujų projektų gyventojams padovanoti galimybę naudotis žaliąja energija, pasirinko nutolusias saulės elektrines ir daliai „Vyšnių“ būstų pirkėjų dovanoja po dalį saulės parko. Baigus statybas notarinę buto įsigijimo sutartį pasirašę naujakuriai taps ir naujų namų, ir dalies nutolusios saulės elektrinės savininkais.

Rekreacija prasideda jau kieme

B. Karpenkaitės teigimu, dažnas šiandienis būsto pirkėjas vertina aplink namus esančias žaliąsias zonas, tačiau nenori kraustytis įužmiestį, todėl „Omberg group“ siekia sukurti tokią erdvę, kad žmogus vos išėjęs įkiemą atsidurtų gamtos prieglobstyje.

„Norėdami sukurti kuo jaukesnę aplinką ir suprasdami automobilių aikštelių kiemuose poreikį ir trūkumą, nusprendėme įrengti požemines automobilių stovėjimo aikšteles. Tai neabejotinai vienas iš didžiausių šio projekto privalumų“, – mano B. Karpenkaitė.

Nors toks modelis reikalauja daugiau investicijų, taip įrengti gyvenamųjų namų kiemai labiau atitinka naujakurių poreikius.

„Vyšnių“ gyvenvietė kuriama kaip vaismedžių sodas. Todėl projekto sklype esanti viena didžiausių Vilniuje privačių rekreacinių zonų su žaidimų aikštelėmis, pasivaikščiojimų takais ir poilsio salelėmis bus apsodinta vyšnių medžiais“, – pasakoja B. Karpenkaitė.

„Vyšniose“ daug dėmesio skiriama ir patogiai infrastruktūrai. Aplink projektą bus išasfaltuotos gatvės, nutiesti dviračių takai, įrengti šaligatviai su apšvietimu, vaikų žaidimų aikštelės. Įvairių paslaugų teiks pirmuosiuose aukštuose įsikūrę komerciniai subjektai. Be to, iš „Vyšnių“ ranka pasiekiami net keli Pilaitėje esantys prekybos centrai, poliklinika ir veterinarijos klinika, keletas mokyklų, darželių, daug kavinių bei barų ir net du paplūdimiai.

„Vyšnios“ – žalias, identitetą turintis kvartalas

Pasak „Vyšnias“ projektavusių ARCHICOM architektų grupės vadovo Donato Černeckio, kiekviename „Vyšnių“ sklype numatyta po du statinius, jais formuojamoms prieigoms būdingas perimetrinis užstatymas, kuriuo siekta sukurti tolygią, ritmingą, t. y. panašiais atstumais dėstomų vienodų tūrių, kompoziciją. Sąmoningai vengta vertikalaus dinamiškumo – itin skirtingo aukštingumo. Panašūs bruožai pastebimi ir pirmųjų, ir vėlesnių Pilaitės kvartalų struktūrose.

Statinių aukštingumas tiesiose gatvėse kinta nuosekliai, kryptingai ir jautriai, kurdamas darnios, suvaldytos plėtros įspūdį. Įvertinus reljefo pokyčius, numatyti statiniai iki 14 m aukščio. Gyvenamieji daugiabučiai – ne daugiau kaip keturių aukštų. Prieigoms būdinga aiški susisiekimo infrastruktūra. Gatves ir greta jų formuojamas viešas erdves statytojas įrengs pritaikydamas jas įvairių interesų gausai, bus kuriamos šiuolaikiškos judumo sąlygos.

Architektūrinės išraiškos priemonėmis akcentuoti tūriai, jų skirtingos raiškos, tačiau taisyklingos geometrijos, plokštumos.

Architektūrinės detalės panaudotos tik projekto identitetui ir jaukiam, žmogui artimam masteliui sukurti. Pastatais formuojamo perimetro skaidymas ritmiškai dėstomais nedidelių gabaritų tūriais papildomai paryškinamas medžiagiškumu ir spalviniais sprendiniais (tinkas – plytelės; ryškiau – blankiau). Tūrių jungtyse – fasadinio stiklinimo, perregimi laiptinių intarpai.

Visos gyvenamosios patalpos (butai) turi lodžijas. Skaidraus stiklo (perregimų) laiptinių fragmentai užtikrina erdvinį komfortą pastato viduje. Patekus į laiptinę dėl natūralios difuzinės apšvietos gausos netrukus užvaldo kokybiškos erdvės pojūtis, veikiantis savijautą, nuotaikas.

Per laiptinę numatytas tiesioginis ryšys (laiptais ir liftu) su keturiems pastatams bendra po žeme įrengta automobilių stovėjimo aikštele. Požeminėje automobilių saugykloje telpa iki 95 procentų visų sklype sutalpintinų automobilių, todėl vystomą kvartalą galima drąsiai įvardyti itin žaliu (gausiai apželdintu), nes požeminės automobilių saugyklos stogas yra visas apželdintas ir prieigų vertikaliaisiais paviršiais sklandžiai sujungtas su aplinka, t. y. nepastebimas.

Pirmuosiuose pastatų iš Karaliaučiaus gatvės pusės aukštuose numatytos universalios paskirties ir pomokyklinės veiklos (poklasinio užimtumo) patalpos. Visos kitos pastatų dalys – butai.

Statiniai sklypų ir besiribojančių gatvių erdves dalina į tris zonas. Iš Karaliaučiaus gatvės pusės formuojama zona pritaikoma komercinei (mažmeninės prekybos ir paslaugų ir / ar socialinei) veiklai.

Iš Vištyčio gatvės pusės, tarp pastatų ir gatvelės – želdiniai (koncentruotos medžių grupelės), kuriais naujakuriams formuojamas „širmos“ nuo gatvės efektas. Šioje zonoje želdiniai sukuria jautrią, gretimai aplinkai, t. y. už Vištyčio gatvės esantiems bendrųjų želdynų plotams, būdingą, augmenijos ir urbanizuojamos teritorijos sąsają.

Tarp statinių formuojama išskirtinai būsimų gyventojų poreikiams pritaikyta erdvė – vidinis kiemas. Ten numatomos vaikų žaidimo aikštelės, sporto ir pasyviosios rekreacijos įrenginiai.

fasadas
Projekto vizual.

Dailus fasadas – maksimaliai izoliuojant šilumą

Daugiausia tiek ventiliuojamų, tiek tinkuojamų („šlapių“) fasadų šiltinimu ir apdaila užsiimanti, bet ir vidaus apdailos darbų kai kuriais atvejais neatsisakanti UAB „Mersina“ jau 12 metų sėkmingai plėtoja veiklą taikydama šiais laikais išties išskirtinį principą „iš lūpų į lūpas“: įmonės vadovo Almanto Petrausko nuomone, nepriekaištingai ir profesionaliai atliktas darbas yra geriausia reklama ir tvirtos partnerystės pagrindas.

UAB „Mersina“ nesilygiuoja su pigiausiais – ji visada siekia geriausio rezultato, todėl naudoja kuo geresnes medžiagas, dirba su tokiais vertinamais tiekėjais kaip „Caparol“, „Ceresit“ ir stengiasi pasiūlyti ką nors išskirtinesnio, įdomesnio. Nieko keisto, kad tarp įmonės nuolatinių užsakovų – daugelis Vilniaus NT vystytojų. Ir jei tas pats vystytojas pasirenka įmonę vis naujiems projektams, vadinasi, darbai atliekami profesionaliai.

Su NT vystytoju „Omberg group“ įmonė „Mersina“ dirba nuo pat jo įkūrimo. „Šiltinome visų jo ankstesnių objektų fasadus, tarp jų – visų etapų namus „Grigalaukio dominijoje“ Pašilaičiuose, „Karaliaučiaus slėnyje“ ir „Gilužio slėnyje“ Pilaitėje. Dabar mus štai jau ir antram etapui pasirinko „Vyšniose“, – pasakoja A. Petrauskas.

„Vyšnių“ projekte naudojama „Caparol“ šiltinimo sistema „Capatect WDVS“ su EPS, šiltinimo medžiaga – polistireninis putplastis „Neoporas EPS 70 (250 mm)“. Dalis fasadų dengiama silikoniniu dekoratyviniu tinku „AmphiSilan Fassadenputz K 20 (2mm)“, kita dalis – Vokietijoje gaminamomis rankų darbo plytelėmis „Meldorfer“, iš pažiūros labai panašiomis į klinkerio plyteles, tačiau turinčiomis kur kas geresnių savybių.

fasadas

Pirma, jos lanksčios ir kone šešiagubai lengvesnės, todėl neapkrauna fasado, jis nepatiria įtampų. Jos yra trigubai plonesnės, todėl joms nereikia šalčio tiltus sudarančių smeigių, galima naudoti įleidžiamas ir įsukamas smeiges „Capatect-Helix Schraubdübel“, kurių taškinis šilumos nuostolių koeficientas lygus 0,000 W/K. Taigi, namas išsaugo dar daugiau šilumos.

Pagamintos iš smėlio ir mineralų, šios plytelės ypač atsparios ugniai ir šalčiui, ilgaamžės ir įvairiausio dizaino – nuo paprastos mūro imitacijos iki įspūdingų raštų. Ir, svarbiausia, nepraranda savo išvaizdos net ir kelis dešimtmečius.

Ilgaamžiai, kokybiški ir modernūs langų sprendimai

Jaukaus mažaaukščių gyvenamųjų pastatų komplekso projektuotojai daug dėmesio skyrė tam, kad techniniai kiekvienos pastato konstrukcijos sprendimai gyventojams padėtų ne tik taupyti energiją, bet ir suteiktų maksimalų komfortą gyvenant daugiabučiame name.

Viena vertus, šiuolaikiniame būste žmogus nori turėti didelius langus, kad namai būtų šviesūs ir būtų užtikrintas ryšys su aplinka. Antra vertus, reikia įgyvendinti ir griežtus techninius stabilumo, saugumo, o svarbiausia – šilumos ir garso izoliacijos reikalavimus.

Todėl buvo pasirinkti langų gamintojos UAB VELANSTA iš GEALAN S 9000 profilių pagaminti aukščiausios kokybės šilumą taupantys langai, atitinkantys visus keliamus techninius ir dizaino reikalavimus.

Šešios plastikinių GEALAN S 9000 sistemos profilių kameros, 83 mm montavimo plotis, trys sandarinimo lygiai, naudojant naujausios kartos trijų stiklų ir 52 mm storio stiklo paketą su šiltais „Swisspacer Ultimate“ stiklo paketo rėmeliais, leidžia užtikrinti labai griežtus langų konstrukcijoms keliamus reikalavimus.

Jie yra sustiprinti išskirtinės, nestandartinės formos cinkuoto plieno armuote, kuri suteikia visai lango konstrukcijai ypatingą stabilumą ir tvirtumą. Išskirtinis GEALAN S 9000 profilių sistemos bruožas yra net 26 mm stiklo paketo įgilinimas rėme – tai kartu su papildoma sandarinimo tarpine padeda efektyviau sulaikyti šilumą viduje, o šaltį ir triukšmą palikti už namo sienų.

Objekte sumontuotų langų išorinė lango pusė yra šiuo metu itin populiarios tamsiai pilkos RAL 7016, o vidinė lango pusė – baltos spalvos. Modernaus dizaino, iš išorės spalvoti langai harmoningai įsilieja į visą pastato fasado vaizdą ir jį paryškina. Languose sumontuoti itin aukštos kokybės varstymo mechanizmai užtikrina langų varstymo ilgalaikiškumą.

Langus gaminanti įmonė VELANSTA sėkmingai rado tinkamos specifikacijos gaminius ir tiksliai pagamino bei sumontavo daugiau kaip 2100 kv. m langų konstrukcijų, kurios ilgai ir patikimai tarnaus šio naujojo gyvenamųjų namų komplekso gyventojams.

rehau

REHAU SYNEGO langai ir durys – funkcionalumas, suderintas su estetika

Plastikinių langų, aliuminio fasadų ir konstrukcijų projektavimo ir gamybos srityse besispecializuojanti UAB „Aulaukis“ skaičiuoja jau trisdešimtus sėkmingos veiklos Lietuvos rinkoje metus. Kaip jai tai pavyksta?

Stengdamasi koja kojon žengti su pasaulinėmis technologinėmis tendencijomis, įmonė kasmet investuoja į įrangos ir patalpų atnaujinimą, darbuotojų profesiniam akiračiui plėsti – siunčia juos į įvairius specializuotus seminarus, mokymus, tarptautinio lygio parodas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Viena iš kertinių „Aulaukio“ veiklos sričių – plastikinių konstrukcijų projektavimas ir gamyba. Kad ir ką gamintų – langus ar energiją taupančias langų sistemas, duris, vitrinas, vidaus pertvaras, žiemos sodus, – įmonė nuo pat savo veiklos pradžios naudoja ilgametės partnerės vokiečių bendrovės REHAU profilius, vertinamus dėl jų universalumo ir ilgaamžiškumo, lengvo valymo, didelės spalvų paletės.

Furnitūra – tik GRETSCH-UNITAS, kitos vokiečių bendrovės, sertifikuota ir kokybiška. Sertifikuoti įvairių struktūrų stiklo paketai pritaikomi pagal konkrečių projektų reikalavimus.

Įdiegusi integruotą kokybės ir aplinkosaugos vadybos sistemą pagal tarptautinių standartų reikalavimus ir sukaupusi ilgametę patirtį plastikinių ir aliuminio langų ir durų gamyboje, UAB „Aulaukis“ siūlo savo užsakovams aukščiausios kokybės plastikinius gaminius ir paslaugas.

Būtent tokius plastikinius langus su REHAU SYNEGO profiliais „Aulaukis“ gamina ir „Vyšnių“ kvartalo gyvenamosioms patalpoms, išdėstytoms per keturis aukštus.

Kai kurių korpusų pirmuose aukštuose įsikursiančių biurų patalpoms įmonė montuoja aliuminines vitrininių langų konstrukcijas. Aliumininės bus ir gyvenamųjų patalpų lauko durys, taip pat visų laiptinių fasadinių langų konstrukcijos – nuo pat pirmo aukšto iki stogo. „Aliuminis – praktiškas metalas. Iš jo pagamintos langų ir durų konstrukcijos yra ilgaamžės ir tausoja aplinką“, – sako UAB „Aulaukis“ komercijos vadovas Tomas Lisajevičius.

Joms būdinga gera estetika ir gera šilumos izoliacija, o tai didina viso pastato energinį efektyvumą. Dideli langai atveria platesnę panoramą ir sudaro galimybę į patalpas patekti didesniam dienos šviesos srautui, dėl to ne tik mažiau suvartojama energijos apšvietimui, bet ir geriau jaučiasi žmonės, esantys tokiose patalpose.

Kad ir kokias aliuminines konstrukcijas gamintų – duris, langus, stiklinius stogus, turėklus, – jau bene penkerius metus „Aulaukis“ naudoja žinomos gamintojos PONZIO architektūrines aliuminio profilių sistemas. Jos atitinka visus reikiamus standartus, rinkos ir funkcinius reikalavimus, taip pat klientų ir architektų poreikius.

REHAU profiliai – tai kokybės ir ilgaamžiškumo garantija. Klientas gali džiaugtis mažomis energijos sąnaudomis, puikia garso izoliacija, didele spalvų ir formų įvairove ir patikima apsauga nuo įsilaužimo. Būtent tai – kad gali pasiūlyti ir plastikinių, ir aliumininių, ir netgi berėmių konstrukcijų iš tų pačių rankų – T. Lisajevičius ir laiko vienu iš didžiausių įmonės pranašumų.

Prie įmonės sėkmės, „Aulaukio“ komercijos vadovo nuomone, prisideda ir tai, kad ji koncentruojasi į ilgalaikį bendradarbiavimą su patikimais partneriais. Be anksčiau minėtųjų, toks yra ir NT vystytojas „Omberg group“. Bendrą darbą „Vyšniose“ sutarta tęsti iki kitų metų, tačiau tai toli gražu ne pirmas bendradarbiavimo projektas. Draugystė trunka jau beveik aštuonerius metus, ir tai rodo, kad partneriai vienas kitu pasitiki.

„Omberg group“ brangina savo reputaciją, todėl patikimumą vertina labiau nei mažas kainas, ir tai mums tinka, nes ir mes vertiname kliento patikimumą, pirmiausia dėl mokumo. Požiūriai mūsų sutapo, paspaudėme vienas kitam ranką, ir dirbam. Manau, sėkmingai dirbsime ir ateityje“, – sako T. Lisajevičius.

vysnios
Projekto vizual.

Lauko inžineriniai tinklai – gyvenimo kokybės ir tvarios aplinkos garantas

Naujojo Vilniaus Pilaitės gyvenamojo rajono kvartalo „Vyšnios“ lauko inžinerinių tinklų montavimo darbai patikėti patyrusiems specializuotos vandentvarkos įmonės UAB „Tinklita“ specialistams, randantiems sprendimo būdus net sudėtingiausioms statybų užduotims atlikti.

Šios įmonės profesionalumą garantuoja suburtas kompetentingas inžinierių kolektyvas ir kvalifikuoti vamzdynų montavimo specialistai. UAB „Tinklita“ yra ypatingų statinių statybos rangovas, šią teisę patvirtina Statybos sektoriaus vystymo agentūros išduotas įmonės kvalifikacijos atestatas.

UAB „Tinklita“ atsakingai žvelgia į užsakovo poreikius, nuolatos stengiasi palengvinti jam rūpesčių naštą, pasirūpindama visais leidimais darbams vykdyti, reikiama tinklų eksploatacijos dokumentacija, bandymų bei tyrimų atlikimu ir pridavimu miesto institucijoms, atsakingoms už bendrą vandentiekio ir nuotekų tinklų priežiūrą.

Siekdama įsitvirtinti rinkoje kaip pažangi, patikima, į darbų kokybę orientuota įmonė, UAB „Tinklita“ laiku ir itin kokybiškai įvykdo inovatyviausius užsakovo pageidavimus.

Lauko inžinerinių tinklų montavimo darbai gali būti atliekami dviem būdais – tradiciniu (atviruoju) būdu, t. y. iškasant tranšėjas, paklojant vamzdynus ir vėl užkasant tranšėjas. Toks būdas reikalauja daug varginančio darbo ir sukelia daug eismo problemų statybos teritorijoje.

Inovatyvi technologija – montuoti tinklus uždaruoju būdu, naudojant modernią horizontaliai valdomo gręžimo įrangą. Ši įranga leidžia atlikti darbus neardant esamos infrastruktūros: kelių ar žaliųjų plotų, iki minimumo sumažinant žalą aplinkai ir beveik netrikdant kasdienės aplinkinių veiklos.

Kaip tik tokią inovatyvią įrangą yra įsigijusi UAB „Tinklita“, todėl naudodama betranšėję (uždarojo būdo) technologiją gali greitai ir nesudėtingai atlikti visus reikiamus darbus: prakalti gruntą, atlikti horizontalų gręžimą, įrengti plieninius ar plastikinius dėklus, prastumti vamzdžius tiesiogiai po gatvėmis, keliais ar net pačiomis magistralėmis.

Būtent dėl šių galimybių ir savybių, kaip atsakingo požiūrio į patikėtas užduotis, profesionalumo ir gebėjimo pasiūlyti netipinių sprendinių naudojant technologijas, jai patikėta atlikti ir išskirtinio gyvenamojo kvartalo „Vyšnios“ lauko inžinerinių tinklų montavimo darbus.

„Inžinerinių tinklų montuotojams kaskart didžiausias iššūkis yra lietaus nuotekų tinklai. O „Vyšnios“ – išties išskirtinis projektas. Tačiau mūsų inovatyvi įranga leidžia mums uždaruoju būdu įrengti 710 mm diametro vamzdį. Tam bus naudojamas 930 mm skersmens grąžtas. Tai beveik metras kryptinio gręžimo, ne kiekvienas tai gali padaryti – trūksta brangios reikiamos įrangos arba kompetencijos. Esu tikras – mums tai pavyks“, – didžiuojasi savo komanda UAB „Tinklita“ direktorius Egidijus Labanauskas.

 

 

Partnerių turinys


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų