Pirmasis verslo centras Kauno LEZ


EVALDO LASIO NUOTR.

 

Kauno LEZ pirmajame moderniame verslo centre „Inovacijų 3“ įsikurs įvairios įmonės, teikiančios paslaugas didiesiems LEZ investuotojams, kuriančios kompetencijų ar paslaugų centrus. Viso pastatų komplekso bendras plotas siekia daugiau nei 5 tūkst. m2. Septynių aukštų administracinis korpusas turi daugiau nei 3 tūkst. m2 biurų plotą.

Iššūkis – suderinti dvi skirtingas veiklos sritis viename pastate

Koncepcijai įgyvendinti verslo centro vieta pasirinkta šalia pagrindinio įvažiavimo į Kauno LEZ teritoriją. Projektas buvo vykdomas siaurame sklype, kurio statybinę zoną perpus mažina kelio Kaunas–Zarasai apsaugos zona, optimaliai išnaudojant jo teritoriją. Čia buvo pastatytas išskirtinai didelės apimties ir tūrio pastatas, šalia jo įrengta automobilių stovėjimo aikštelė ir greta sudaryta galimybė sunkiasvoriams automobiliams manevruoti. Užsakovo tikslas – šiuolaikinis ir modernus pastatas, kuris būtų pats sau reklama, išsiskiriantis architektūrine raiška ir tiek pastato išorėje, tiek viduje pritaikytais inovatyviais sprendimais. Projekto iššūkis – suderinti ir sujungti dvi skirtingas veiklos sritis viename pastate, t. y. pastatyti, įrengti verslo centrą ir siuntų logistikos terminalą. Šioms dviem skirtingoms funkcijoms reikėjo skirtingų architektūrinių, konstruktyvinių ir inžinerinių sprendimų. Tai, kad verslo pastato projekto idėja įgyvendinta sėkmingai, lėmė puiki visos projekto komandos kompetencija.

Nuo pradžios iki pabaigos užsakovui projektą padėjo vykdyti UAB „Baltijos biuras“. Įmonė kartu su architektais ieškojo pačių optimaliausių sprendimų ir atstovavo užsakovo interesams projektavimo etape, atliekant statybos darbus, įgyvendino statybos darbų techninę priežiūrą. „Baltijos biuro“ vadovas Darius Pakačimas sakė, kad rengiant pirmąjį etapą ypač svarbu buvo suderinti užsakovo poreikius bei pageidavimus su techninėmis galimybėmis. Todėl užduoties parengimas buvo ilgai derinamas tariantis su visų sričių specialistais, kad procesas būtų efektyvus. Reikėjo aiškiai įvertinti projekto apimtį ir keliamus reikalavimus, suteikti informacijos parenkant pastato architektūrinės dalies planinius, funkcinius ir tūrinius sprendimus, atlikti skaičiuojamuosius palyginimus. „Per antrąjį etapą tikrinome, ar projektas atitinka užduotyje keliamus reikalavimus, kokybės standartus, ar visos inžinerinės sistemos galės darniai sąveikauti, – aiškino D. Pakačimas. – Per trečiąjį – vykdėme darbų techninę priežiūrą: teikėme inžinerines konsultacijas, ieškojome ir atsirinkome statybos rangovą, derinome projektuotojo ir rangovo veiksmus, siekdami pagrindinio tikslo – optimalaus greičio, kokybės ir kainos. Taip pat optimizavome statybų vykdymo grafiką, revizavome, derinome, atlikome stebėseną, medžiagų, įrenginių bei kiekių auditą, dokumentacijos kontrolę, efektyviai sprendėme kylančias problemas ir stengėmės įgyvendinti iškeltus tikslus. Visas užduotis turėjome atlikti per optimaliai trumpą užsakovo paskirtą laiką.“

Fasado sprendimas jungia ir administracinį korpusą, ir sandėliavimo dalį

Profesionalių architektų komanda, turėdama aiškią architektūrinę idėją bei atsižvelgdama į užsakovo pageidavimus, biudžetą, sukūrė pastato projektą, kurio tolesnis įgyvendinimas vyko sklandžiai.

Pasak architektės Felitos Kozlovaitės, jų komandai buvo iškeltas iššūkis – rasti nuoseklaus, vientiso fasado sprendimą, kuris sujungtų pastato administracinį korpusą, kuriam buvo keliami reprezentaciniai, išskirtiniai reikalavimai, ir sandėliavimo dalį, kuriai buvo keliami ekonomiškumo reikalavimai (sandėliavimo dalies apdailai nereikėjo skirti papildomai lėšų). Šiai siekiamybei įvykdyti buvo ieškoma medžiagos, kuri atitiktų abu šiuos reikalavimus. Pirminė idėja buvo rūdinto plieno fasadas, tačiau jo teko atsisakyti dėl per mažo išskirtinumo. Architektai, pasitelkdami žinias, išmonę bei pastangas, atrado tos pačios dangos ir spalvos plokštes bei fasadines lameles, kuriomis buvo apdailinta pastato administracinė dalis. Toks pasirinktas skardos variantas įdomus dėl chameleoninio efekto, t. y. spalva kinta, atsižvelgiant į dienos metą ar oro sąlygas. Taip buvo įgyvendinta siekiamybė – išskirtinė fasado kompozicija, kurioje vyrautų vientisumas bei išskirtinumas.

Lietaus vandeniui nuvesti nuo stogo pasirinkta UAB „Wavin Baltic“ inovatyvioji slėgiminė, vakuuminė, sifoninė sistema „Wavin Quick Stream“. Pasak šios įmonės rinkodaros vadovo Arnoldo Paulausko, šios sistemos teikiama nauda akivaizdi: mažiau įlajų stoge, stovų pastato viduje, lietaus vamzdžių po pastato grindimis, mažesnių skersmenų vamzdžių palubėje, mažiau priežiūros, nes sistema veikia slėgio savivalos principu, ant išorinio fasado nematyti lietvamzdžių. Pastato viduje buitinėms nuotekoms nuvesti taip pat sumontuota betriukšmė, didelės masės ir storos sienelės mineralizuoto polipropileno sistema „Wavin Asto“.

Verslo pastato išorės estetinei koncepcijai sukurti pasirinktas griežtas, asketiškas stilius, tinkantis industrinei aplinkai. Fasadų plokštumos suskaidytos horizontaliomis langų juostomis, o šios susmulkintos išorinėmis žaliuzėmis. Fasadinių lamelių profiliavimas sukuria šešėlių žaismą, suvirpina stambias plokštumas ir pabrėžia linijinį motyvą.

Interjere daug erdvės ir šviesos

Pastato paskirtis, stilius ir griežtas eksterjeras lėmė nuosaikų, nekontrastuojantį bendrųjų erdvių interjerą. Fasade dominuojantis linijinis motyvas atsikartoja ir pastato viduje, t. y. lubose bei sienų apdailoje.

Pastato interjere siekta sukurti kuo daugiau šviesos ir erdvės. Dominuoja ramios, solidžios, santūrios spalvos ir atspalviai. Pasirinkti lengvi balti, pilki, rudi tonai, daug stiklo ir blizgių paviršių. Aktualią ir šiandienos patogiam gyvenimui svarbią prasmę moderniam verslo centro interjerui suteikė ir UAB „Decorum projektai“, objekte įrengusi kiliminę dangą „Tarkett Desso Grain“ bei PVC segmentines plyteles. Įmonė įrengia grindis, grindų dangas, teikia jų atnaujinimo ir priežiūros paslaugas, parduoda dangas, atstovauja kitiems žinomiems grindų dangų, kilimų gamintojams: „Tarkett“, „Forbo“, „Mflor“, „Desso“, „Fletco“, „Object Carpet GmbH“, „Brink & Campman BV“, taip pat prekiauja kokybiškomis įrengimo medžiagomis, įrankiais.

Architektai, norėdami įgyvendinti šviesos ir erdvės jungtį, stengėsi rasti tinkamą privatumo ir viešumo santykį, skirstydami erdves į patalpas bei rinkdamiesi skaidrias ir aklinas atitvaras. Kadangi pastato užsakovas numatė dalį patalpų išnuomoti, architektų komandai buvo iškelta užduotis – sukurti erdves, kurias nuomininkai galėtų įsirengti pagal savo poreikius. Biurų patalpose interjeras buvo projektuojamas iš karto. Planinius sprendimus kartu su architektais modeliavo UAB „Baltijos biuras“. Pastato aukštuose patalpos padalintos konstruktyviai, patogumo galimybę suteikiant kiekvienam patalpos nuomininkui ar naudotojui patekti į bendrąsias patalpas ir liftus, kuriuos montavo UAB „Schindler-Liftas“, kad judėjimas kiekvieną dieną būtų išmanus. Šios bendrovės gaminiai, kaip įprastai, nepriekaištingai integruoti į pastato architektūrą ir programinės įrangos sistemą.

Energinis pastato efektyvumas

Projektuojant pastatą, keltas reikalavimas užtikrinti B energinę klasę. Tačiau užsakovo ekologinis sąmoningumas kėlė didesnius tikslus, todėl buvo projektuojama pagal A klasės energinio naudingumo reikalavimus. Šį efektyvumą užtikrina pastato sandarumas, apšiltinimas, inžinerinės sistemos, kurios leidžia lanksčiai reaguoti į žmonių skaičių patalpose, kontroliuoti pastato vidinį klimatą, suteikia galimybę sutaupyti energijos išteklių, sumažina eksploatacines išlaidas. Pastato energinį efektyvumą didina ir architektūriniai sprendimai – stacionarios sparno tipo žaliuzės vasarą apsaugo patalpas nuo prikaitinimo, o žiemą įleidžia pakankamai dienos šviesos. Ateityje numatyta ant pastato stogo įrengti saulės jėgainę, kurios eksploatavimas dar labiau padidintų pastato ekologiškumą.

Įdiegtos naujoviškos pastato eksploatavimo inžinerinės technologijos

Pastate įdiegtos modernios vėdinimo, šaldymo ir šildymo sistemos, priešgaisrinė apsaugos sistema. Objektas suprojektuotas ir pastatytas išskiriant dvi veiklos sritis: verslo centrą ir siuntų logistikos terminalą, ypač didelis dėmesys buvo sutelktas į atskiros vėdinimo sistemos įrengimą siuntų terminale. Dėl specifinio darbo pobūdžio, kai siuntos iškraunamos ir pakraunamos į automobilius pastato viduje, reikėjo imtis specialių priemonių oro kokybei užtikrinti. Tam buvo įdiegta ir įrengta atskira vėdinimo sistema su CO² dujų kontrole, suprogramuota terminalo vartų automatika, apsaugos sistema, pasitelkiant modernias technologines priemones.

Patikima technika ir nepriekaištinga centro veikla

Viena stambiausių mechanizacijos įmonių ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos regione UAB „Kauno kranai“ turi didžiulę patirtį nuomos, automobilinių, bokštinių ir savaeigių kranų priežiūros srityse. Taip pat ji gamina ir montuoja tiltinius kranus, o objekte pasirūpino kranų pastatymu ir demontavimu, vokiška technika „Liebherr“ atliko užsakovo jiems skirtas statybines užduotis.

Inovacijų g. 3 įkurtas verslo centras bei UPS siuntų rūšiavimo centras veikia nepriekaištingai – suplanuoti atskiri automobilių, žmonių srautai leidžia visiems dirbti patogiai. Inžinerinės sistemos užtikrina gerą vidaus mikroklimatą, o išorinė architektūra traukia klientų akį ir įkvepia pasitenkinimo jausmą čia dirbantiesiems.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų