Plytinių fasadų tvirtinimo sistemos, sukurtos Lietuvoje


Pradėjusi veiklą nuo mūro aksesuarų gamybos, įmonė UAB „Bautopas“ šiandien dominuoja pakabinamųjų plytinių fasadų sistemų projektavimo ir gamybos srityse ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje, Estijoje. „Dauguma sistemos BAUT sprendimų, įskaitant plytines sąramas, yra unikalūs ir sukurti bei patentuoti Lietuvoje“, – sako bendrovės vadovas Jurij Oganian.

Pakabinamųjų fasadų pranašumai

Prieš 35 metus architektu Baku (Azerbaidžanas) dirbęs UAB „Bautopas“ vadovas J. Oganian sako, kad karjeros pradžioje požiūris į architektą buvęs kiek kitoks. „Architektas buvo laikomas vyriausiu statybininku, kuris turėdavo žinoti, kaip savo kūrinį pastatyti. Jeigu pastarasis nesuprasdavo konstrukcijos elementų, jis – prastas specialistas. Šių dienų architektai daugiau menininkai nei statybininkai, – nuomone dalinasi J.Oganian, – dauguma nesureikšmina, kaip sugalvotą kūrinį įgyvendinti. Bet, manau, kad dabartinis požiūris daug teisingesnis. Tegu architektai kuria, o mes padėsime, patarsime, kaip tą kūrinį įgyvendinti. Mes jau 17 metų projektuojame, gaminame detales pakabinamiesiems fasadams, tokias kaip nerūdijančiojo plieno gembinės pakabos, sąramos, jungtys. Kaip pagrindinį mūsų įmonės gaminį išskirčiau gembes, antruoju svarbiu elementu, kuo labiausiai didžiuojamės, įvardyčiau jungtis. Naudojant jungtis kartu su armatūra, galima padaryti bet kokio architektūrinio sprendimo sąramą.“

Apdailos mūro kabinimas ant pastato karkaso yra optimalus vėdinamojo fasado sprendimas. Kada reikia taikyti šį sprendimą? „Tuomet, kai apdailos mūro aukštis yra daugiau nei 12 m, kai apdailos mūras prasideda ne nuo pamatų, o, pavyzdžiui, nuo antro aukšto, kai negalima apkrauti perdangų, kaip antai, tarp požeminės automobilių aikštelės ir pirmo aukšto, esant didelėms angoms, – aiškina bendrovės vadovas. – Neatremti į pamatus fasadai neslopina architekto vaizduotės ir leidžia išpildyti drąsiausius sprendimus, kai realizuojamos sudėtingos formos. Tai ypač aktualu didmiesčiuose, kur pirmuose aukštuose dažnai įsikuria parduotuvės arba biurai su didelėmis įstiklintomis vitrinomis, o požeminiuose aukštuose – automobilių stovėjimo aikštelės. Įžvelkite pagrindinius pakabinamojo fasado pranašumus – juos taikant atlaisvinamos didelės erdvės po pastatu ir pirmojo aukšto lygmenyje.“

Kaip veikia sistema? Prie laikančiosios gelžbetoninės konstrukcijos vienos plytos atstumu tvirtinamos gembinės pakabos. Plytų dėjimas gali būti įvairus: prireikus pirmoji plytų eilė arba keletas plytų eilių gali būti pakabintos žemiau gembės. Ant gembės klojama antroji plytų eilė, o į skiedinį virš pirmosios plytų eilės dedama armatūra. Kitos dvi mūro eilės taip pat tvirtinamos armatūra. Ant gembių suformuojamas armatūra sutvirtintas sluoksnis, kuris naudojamas kaip pagrindas aukščiau klojamam mūrui. Pasiekus antrąjį aukštą, mūras pertraukiamas, montuojama gembių eilė ir kartojamas armatūra sutvirtinto sluoksnio bei aukščiau esančio mūro dėjimas. Sistema skirta ne tik daugiaaukščiams namams ir dangoraižiams, bet ir mažaaukštei statybai. Ją sudaro įvairūs komponentai, tokie kaip: mūro armavimo elementai, metaliniai ir bazalto pluošto ryšiai, ventiliacinės dėžutės ir kiti, sėkmingai naudojami statant ir individualius namus.

UAB „Bautopas“ ne tik garantuoja kokybišką sistemų gamybą. Įmonė tobulina sistemas, kad užtikrintų nepriekaištingą funkcionalumą ir atsinaujinančius poreikius. Pavyzdžiui, statybų sektoriaus naujiena – plonėjantis apdailos sluoksnis. Tad UAB „Bautopas“ ruošiasi naujam iššūkiui – ieškoti sprendimų 50–60 mm storio plytų apdailai. Dėl šios priežasties vysta kruopščiai apgalvoti patobulinimai bendradarbiaujant su Vilniaus Gedimino technikos universitetu.

Bendrovės gaminama produkcija sudaro vientisą sistemą su prekės ženklu BAUT

Su sistemos BAUT laikančiaisiais elementais buvo atliekami daugkartiniai bandymai. Ji sertifikuota Lietuvoje pagal nacionalinę sertifikavimo sistemą (SPSC) bei pagal Europos sertifikavimo sistemą (CE), taip pat Rusijoje pagal kokybės sertifikavimo ir atitikties (GOST R) sistemą. Sistemos BAUT gembės pelnė Lietuvos pramonininkų konfederacijos apdovanojimus – aukso (2011) ir sidabro (2010) medalius. Ilgalaikiai įmonės partneriai Lietuvoje: AB „YIT Kausta“, UAB „Mitnija“ ir UAB „Eikos statyba“, užsienio bendrovės: „FIXFAS OÜ“ (Estija), OOO „Mastertail“ (Baltarusija), „Slavdom“ (Rusija).

Besidomintieji pakabinamaisiais fasadais gali peržiūrėti neseniai pastatytus objektus, kuriuose sistemos BAUT leido įgyvendinti įvairiausius architektūrinius sumanymus: daugiabutis gyvenamasis namas J. Jasinskio g. 14 („Paleko ARCHstudija“), prekybos centras „Maxima“ Naugarduko g. 84 (Gedimino Jurevičiaus studija), Vilniuje, biuro pastatas „Software House“ Rakverėje, Estijoje („Alver Architects“). Bendrovės vadovas J. Oganian džiaugiasi išskirtiniu Boriso Eifmano šokių akademijos pastatu Sankt Peterburge (Rusija), kur šviesiomis plytomis buvo mūrytos ne tik išorinės, bet ir nemaža dalis vidaus sienų. UAB „Bautopas“ vadovas atskleidžia ir malonią žinią apie laimėtą konkursą per antrąjį statybų etapą dabar statomame baleto teatre, greta minėtos akademijos.

Įmonė kuria vis naujas sistemų idėjas, pristato jų sprendimus, leidžiančius visapusiškai patenkinti klientų, užsakovų poreikius – nuo pulsuojančio šiuolaikiškumo iki klasikinės jų savybės –patvarumo.

 

UAB „Bautopas“, Savanorių pr. 124, LT-03153 Vilnius, tel. I faks. +370 (5) 231 1827 I www.bautsystem.com


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų