„Porsche“ žengia į Vakarų Lietuvą


Klaipėdos prieigose, gerai matomoje vietoje prie Jakų viaduko, atpažįstama prabanga pro šalį važiuojančių žvilgsnius traukia „Porsche“ automobilių centras, pretenduojantis tapti ir sportinių automobilių entuziastų bendruomenės veiklos židiniu.

„Per tuos dešimt metų, kai mūsų įmonių grupė atstovauja „Porsche“ Lietuvoje, klientų nuolat gausėja, kartu didėja ir siūlomų automobilių modelių asortimentas. Tolesniam augimui reikia gerai išplėtotos pardavimo ir priežiūros centrų infrastruktūros. Tai ir paskatino imtis plėtros Vakarų Lietuvoje. Klaipėdą pasirinkome kaip vieną iš strateginių zonų, matome čia puikių plėtros perspektyvų. Nemažai klientų, spręsdami, kokį automobilį įsigyti, vertina ir automobilio priežiūros paslaugų prieinamumą – kaip greitai ir kur prireikus galėtų jį pristatyti apžiūrai ar remontui“, – sako Martynas Gudmanas, naujojo „Porsche“ centro valdytojos UAB „Unimodus“ direktorius. Tarptautinei įmonių grupei „Modus Group“ priklausančios „Unimodus“ veikla apima „Modus Group“ įmonėms priklausančių automobilių salonų, žemės sklypų, automobilių stovėjimo aikštelių ir kitų objektų valdymą.

Naujasis „Porsche“ centras iškilo greitkelyje Vilnius–Klaipėda, prie Jakų viaduko, Jubiliejaus gatvėje, Klaipėdos prieigose. 

„Čia gerai matoma lokacija, patogus susisiekimas su Klaipėdos ir Palangos miestais, be to, atsižvelgėme į Klaipėdos miesto ir apskrities plėtros, naujų nekilnojamojo turto projektų planus“, – paaiškina vietos pasirinkimo motyvus M. Gudmanas.

Projektuojant pastatą ir interjerą laikytasi „Porsche“ standartų 

„Pastato architektūra buvo kuriama pagal „Porsche“ prekių ženklo koncepciją ir reikalavimus architektūrai bei interjerui. Buvo pateikta ir pastato programa, ją reikėjo pritaikyti pagal vietos specifiką atsižvelgiant į „Porsche“ atstovų Lietuvoje daugiau kaip 10 metų darbo praktiką ir sukauptą patirtį. Architektūrinius ir pastato programos pakeitimus turėjome derinti su „Porsche“ atstovybe, gauti jų pritarimą pasiūlytiems pakeitimams ir patobulinimams. Svarbiausią tikslą įgyvendinome – pastatas aiškiai atpažįstamas kaip „Porsche“ namai“, – pasakoja naująjį centrą projektavusios architektų įmonės UAB „Forma“ vadovas architektas Saulius Mikštas.

„Naujojo „Porsche“ pastato vaizdas visiškai atitinka prie transporto magistralių statomų pastatų tipologinius bruožus – važiuojant greitkeliu nėra laiko įsižiūrėti į detales, akis užfiksuoja bendrą vaizdą“, – priduria pastatą valdančios „Unimodus“ vadovas M. Gudmanas. 

Pastatas yra A++ energinės klasės ir atitinka aukščiausius kokybės bei energijos taupymo standartus. Jame įrengta geoterminė šildymo sistema, ant pastato stogo veikia saulės elektrinė. Klientų transportui skirtoje atviroje automobilių saugykloje įrengta viena 22 kWh galios elektromobilių įkrovimo stotelė ir viena greitojo įkrovimo prieiga, kurios galia siekia 300 kW. 

Pastato statyba atitinka BREEAM ir LEED keliamus reikalavimus, tačiau paraiška dėl sertifikavimo neteikta. 

„Planuodami „Porsche“ centro statybas, gavome užduotį sklypą suskirstyti zonomis: atvykstančių klientų, personalo, apžiūrai paliekamų ir jau sutvarkytų automobilių, taip pat parduodamų „Porsche Approved“ naudotų automobilių. Pastariesiems skirta 230 kv. m erdvė pastato stoginėje: čia jie apsaugomi nuo kritulių ir gerai apšviečiami, kad būtų puikiai matomi važiuojantiems pro šalį“, – pasakoja M. Gudmanas. 

Architektas S. Mikštas apgailestauja, kad naujojo „Porsche“ pastato sklypas „ribojasi su sudėtingu kontekstu, – šalia sklypo esantys statiniai nėra tvarkingai pastatyti ir eksploatuojami“. Pasak jo, lieka galvoti, kaip nuo gretimybių vizualiai atsiriboti, arba viltis, kad ta betvarkė pagaliau bus sutvarkyta ir dabar akį rėžiančio kontrasto su naujuoju pastatu nebeliks. „O „Porsche“ centro sklypas yra labiau utilitarus darinys, jis pratęsia salono viduje suplanuotus technologinius procesus“, – sako architektas. 

Naujojo centro pirmajame aukšte įrengta 374 kv. m pardavimų ekspozicijos salė, joje tuo pat metu bus demonstruojami keturi naujausi gamintojo kūriniai. 877 kv. m automobilių dirbtuvėse bus teikiamos paslaugos iškart šešiems automobiliams – nuo einamosios, techninės apžiūros garantiniu ir pogarantiniu laikotarpiu iki automobilio salono valymo ir kėbulo plovimo darbų. Pirmajame aukšte taip pat bus įrengta jauki laukiamojo zona klientams. Antrajame aukšte antresolių principu įrengtos darbuotojų buitinės, sanitarinės ir poilsio patalpos. 

Siekiant pabrėžti sportišką „Porsche“ automobilių dvasią ir prigimtį, automobilių eksponavimo vietos salone žymimos starto vietomis – visai kaip automobilių lenktynėse. 

Svarbu pabrėžti, kad automobilių priežiūros ir remonto dirbtuvių plotai matomi iš prekybos salono, todėl klientai gali stebėti, kaip tvarkomi jų automobiliai. Šiuo sprendiniu serviso zona iš įprastų remonto dirbtuvių virsta sofistikuota erdve. 

Pastato interjeras taip pat projektuotas pagal „Porsche“ standartą. Siekiant pasiūlyti Vakarų Lietuvai ir naują renginių vietą, 1350 kv. m ploto salonas įrengtas ne kaip standartinis automobilių priežiūros ir prekybos salonas, o kaip lengvai įvairioms iniciatyvoms ir idėjoms pritaikoma, patogiai transformuojama nauja įvairaus pobūdžio veiklos erdvė. 

Sukaupta patirtis padeda įveikti iššūkius 

Naujojo „Porsche“ centro generaliniu statybų rangovu pasirinkta bendrovė „Baltijos pašvaistė“. 

Įmonės teigimu, modernaus automobilių prekybos ir priežiūros centro statybose iššūkių netrūko. Tam tikrų išskirtinių medžiagų, pavyzdžiui, fasado apdailos, profiliuoto pakloto gamybos ir tiekimo terminai tapo išbandymu. Trumpi statybos terminai, įvertinant projekte esančius nestandartinius sprendinius, su jais susijusių medžiagų tiekimą ir projekte numatytą didelį kiekį technologinės įrangos bei jos integracijos derinimą su vykdomais statybos darbais, buvo vieni iš pagrindinių iššūkių. 

Nepaisant išvardintų sudėtingų projekto momentų, darbai vyko sklandžiai. Vieni iš originalių naujojo „Porsche“ centro sprendinių – perforuotos pagrindinio fasado aliuminio kompozito plokštės ir likusios pastato dalies apdaila banguotais išskirtinės profiliuotos cinkuotos skardos lakštais.

Norint kuo labiau sumažinti triukšmo sklaidą tarp kabinetų, gipso pertvarų akustiniams sprendiniams pasirinktos dvigubos gipso kartono pertvaros. Lubose įrengti kapiliariniai vėsinimo kilimėliai, o viso pastato grindų plote – grindinis šildymas.

Vitrinų konstrukcijose sumontuotiems stiklo paketams buvo keliami aukšti skaidrumo reikalavimai, negalėjo būti tonavimo ir veidrodiškumo, dėl to naudoti stiklai „ultra clear“. Stogo denginyje naudotas profiliuotas paklotas su perforacija, skirtas triukšmo atspindžiui (aidui) darbo salėje mažinti. O aplink pastatą iš klinkerio trinkelių iškloti pėsčiųjų takai ir automobilių stovėjimo aikštelės po stoginėmis. 

UAB „Baltijos pašvaistė“ komandos teigimu, vis daugiau užsakovų ir plėtotojų pasitiki bendrovės profesionalumu, perduoda jai įgyvendinti didelių apimčių objektus, kurių vertė daugiau kaip 20–40 mln. Per 22 metus sukaupusi didžiulę patirtį, „Baltijos pašvaistė“ tapo sėkmingai statybų srityje dirbančia įmone, kuri atlieka visus statybos, rekonstrukcijos darbus bei renovacijos darbų organizavimą, valdymą ir priežiūrą. Darbai visada atliekami numatytu laiku, taip užtikrinant užsakovų planų įgyvendinimą. 

Siekiant aukštos darbų atlikimo kokybės, prieš pradedant darbus įvertinamos konkretaus objekto charakteristikos, užsakovų poreikiai, taip sudarant sąlygas kiekvienu atveju priimti optimalius statybinius sprendimus. Siekdama gerinti atliekamų paslaugų kokybę, darbo sąlygas ir atitikti aukštus užsakovų reikalavimus, mažinti aplinkos taršą, UAB ,,Baltijos pašvaistė“ nuolat tobulina kokybės, aplinkosaugos ir darbuotojų saugos ir sveikatos vadybos sistemą. Tai liudija jai suteikti kokybės valdymo (ISO 9001), aplinkosaugos (ISO 14001) ir darbuotojų saugos ir sveikatos (ISO 45001) standartų sertifikatai.

Suvaldytos visos užduotys

UAB CONTESTUS komandos požiūriu, vykdant „Porsche“ centro statinio statybos techninę priežiūrą, kiekvienas sprendinys, kiekviena projekto detalė buvo savaip svarbi, todėl priežiūrai atlikti prireikė daug dėmesio. Projekto metu remtasi gerąja statybos darbų praktika.

„Esame prisidėję prie daugiau kaip 100 statybos projektų valdymo ir nekilnojamojo turto objektų plėtros visoje Lietuvoje ir užsienyje, – sako CONTESTUS projektų vadovė Milda Butkevičienė. – Mūsų komandoje yra didelę patirtį sukaupusių specialistų, perduodančių užsakovui savo žinias ir garantuojančių problemų prevenciją. Didžiuojamės, kad „Porsche“ salono statybai Klaipėdoje užsakovas pasirinko mus kaip statybų partnerį ir patikėjo statybų valdymą bei statinio statybos techninę priežiūrą.“ 

Prie projekto prisidėję CONTESTUS projekto vadovė Rita Banuškevičiūtė ir techninės priežiūros vadovas Ramūnas Sarulis pabrėžia, kad projektas buvo įgyvendintas sklandžiai. Tai lėmė betarpiškas užsakovo dalyvavimas ir įsitraukimas sprendžiant įvairius klausimus, taip pat kitų projekto dalyvių (generalinio rangovo ir projektuotojų) susitelkimas į objekto pabaigos terminus. Tik pradėjus salono statybos darbus buvo labai svarbu parengti darbo projektą ir išsirinkti bei patvirtinti galutines ilgo tiekimo periodo medžiagas, inžinerinę įrangą, kurią reikia užsakyti kuo anksčiau, kad projektas būtų įgyvendintas laiku ir medžiagų tiekimo terminai nedarytų įtakos kitiems statybos darbams. Pirmaisiais darbo mėnesiais šiai užduočiai buvo skirtas itin didelis dėmesys. Visos komandos pastangomis situaciją pavyko suvaldyti ir „tilpti“ į terminus. 

Statybos projektų valdymo profesionalai UAB CONTESTUS rinkoje dirba daugiau kaip 15 metų. Įmonė pataria ir padeda užsakovui priimti palankiausius sprendimus ir įvykdyti visus su projektu susijusius žingsnius nuo idėjos iki įgyvendinimo. Gina užsakovo interesus, atsižvelgia į jo norus, galimybes ir poreikius.

2 milijonų skylučių fasadas 

Naujojo „Porsche“ centro fasadui pasirinktos kompanijos „Alubuild“ aliuminio kompozitinės plokštės, kurias galima tiksliai pritaikyti prie bet kokio tipo pastatų ir įgyvendinti architektų sukurtą viziją. Kompanijos „Alubuild“ atstovai Lietuvoje „Fasadų gama“ tiekė karkasą ir pagamintas aliuminio kompozito fasado kasetes, didžioji jų dalis gamykloje buvo perforuotos. Pardavimų vadovas Audrius Žiemys sako, kad didžiausiu iššūkiu tapo skylutėmis perforuotų fasado kasečių gamyba. „Bandėme kelis perforacijos variantus Lietuvoje, bet jie neatitiko mūsų, kaip tiekėjo ir užsakovo, lūkesčių. Įsivaizduokite, kad į vieną fasado kasetę reikia išmušti apie 18 tūkst. skylių (standartinis matmuo 1 m x 3 m). Galiausiai perforacinių skylučių projektą Portugalijoje įgyvendino pats plokščių gamintojas „Alubuild“ – kirčio metodu, ne frezuojant buvo išmušta iš viso 2 mln. skylučių. Fasado kasetės surinktos Lietuvoje. Nerimo kėlė ilgi gamybiniai terminiai, bet užduotį įvykdyti pavyko“, – džiaugiasi darbo rezultatu A. Žiemys.

„Alubuild“ yra pirmas aliuminio kompozito gamintojas Portugalijoje ir pakankamai naujas prekių ženklas Lietuvos rinkoje. „Kompanija yra įrengusi bandymų laboratoriją, kuri garantuoja, kad gaminių žaliava ir patys produktai yra saugūs ir aukštos kokybės. Plokštės gaminamos iš perdirbtų medžiagų naudojant atsinaujinančią energiją, visi jų komponentai yra visiškai perdirbami. Gamyklai priklauso naujausios kartos CNC apdirbimo centras, lenkimo, briaunų ir perforavimo staklės, leidžiančios sukurti tikslias ir sudėtingas estetines formas. 

„Dirbame labai lanksčiai. Jeigu neturime kliento pageidaujamo paviršiaus plokštės (nors pasiūla itin didelė – nuo santūrių lygių iki įvairiausių imitacijų), galime pagaminti specialiu užsakymu, – sako „Fasadų gamos“ pardavimų vadovas. – Lankstumas kliento atžvilgiu, kokybė ir nedidelė kaina yra „Alubuild“ privalumai.“ 

„Fasadų gama“ įkurta visiškai neseniai, tačiau joje dirba ilgametę patirtį sukaupusi komanda, kuri gali ne tik pasirūpinti kliento pageidaujamomis „Alubuild“ plokštėmis, bet ir suprojektuoti bei sumontuoti fasadus. 

Salonas atvėrė klientams plienines duris

Bendrovė „Vauksa“ naujajam „Porsche“ centrui pagamino, pristatė ir sumontavo kelių skirtingų tipų duris. „Protectus“ plieninės vienvėrės ir dvivėrės lauko bei vidaus durys sumontuotos serviso, sandėlio, automobilių plovyklos, pavojingų medžiagų laikymo patalpose, taip pat prekybos salėje. Šios ir kitos „Vauksa“ pagamintos „Protectus“ plieninės priešgaisrinės vienvėrės ir dvivėrės bei nerūdijančiojo plieno konstrukcijų durys užsakovų pasirinktos dėl kokybiškų, tvarių ir ilgaamžių sprendimų. 

„Visas „Porsche“ centro plienines lauko duris „Protectus“ pagamino ir sumontavo bendrovė „Vauksa“, – pasakoja bendrovės projektų vadovas Tadas Petrokas. – Vienų iš jų konstrukcija 3,5 metro aukščio, su stiklintu viršduriu. Lauko durims keliami aukštesni reikalavimai nei vidaus durims, jos privalo būti nepralaidžios šilumai, atsparios vandens, vėjo poveikiui ir įsilaužimui, taip pat izoliuoti garsą, kad aplinkos triukšmas netrukdytų darbuotojams ir lankytojams salone.“

„Vauksos“ specializacija – visuomeninių pastatų ir jiems pritaikomų medinių ir plieninių durų sprendimai, tad jai kasdien tenka susidurti su iššūkiais – kaip suderinti daugybę užsakovo, architekto, ugniagesių, neįgaliųjų, generalinių statybos rangovų interesų, norų, pageidavimų ir reikalavimų. Pasak T. Petroko, „Porsche“ centre Klaipėdoje darbas vyko sklandžiai, tam įtakos turėjo ilgametė bendrovės patirtis, leidžianti pasiūlyti sprendimų, tinkamų net reikliausiems užsakovams.

„Turime didžiausias galimybes pasiūlyti išskirtinių matmenų ar techninių parametrų duris, pavyzdžiui, „Protectus“ priešgaisrines 3000 x 3000 mm nerūdijančiojo plieno konstrukcijos duris, atsparias korozijai, taip pat iki 120 min. atsparias ugniai, – apie bendrovės produktus pasakoja T. Petrokas. – „Vauksos“ asortimente – „Protectus“ plieninės, „Viljandi“ medinės karkasinės, aliuminio konstrukcijos durys ir vitrinos, atitinkančios aukščiausius rinkoje kokybės ir techninius reikalavimus.“

Vieni iš svarbiausių įmonės „Vauksa“ privalumų – ilgametė durų, langų ir spynų sprendinių patirtis visuomeninių bei gyvenamosios paskirties pastatų – nuo gamyklos, sandėlio iki viešbučių, verslo centrų, ligoninių, baseinų ir mokymosi įstaigų bei naujai statomų daugiabučių – projektuose. Bendrovė yra subūrusi patikimų tarptautinių gamintojų ratą, jie nuolat tobulina, investuoja į gamybos technologijas, produktų bandymus ir sertifikavimą. Domėjimasis naujovėmis, investavimas į darbuotojų kvalifikaciją leidžia išlaikyti lyderių pozicijas durų, langų ir spynų rinkoje tiek įgyvendinamų projektų apimtimi, tiek siūlomų sprendimų spektru.

Kokybę liudija net elegantiški elektros jungikliai 

Naujajam „Porsche“ centrui pasirinkti vokišku preciziškumu garsėjančios gamintojos JUNG, daugiau kaip šimtą metų pasaulyje siejamos su aukšta kokybe ir patikimumu, jungikliai ir kištukiniai lizdai. 

„Šiandien JUNG jungikliai ir kištukiniai lizdai pasirenkami ne tik dėl laikui nepavaldaus subtilaus dizaino, bet ir dėl eksploatavimo ilgaamžiškumo. Tai yra vis svarbesnis kriterijus tvaraus gyvenimo kontekste“, – teigia jungiklių ir protingų namų sistemų centro „JUNG Vilnius“ vadovas Raimundas Skurdenis.

Kuriant JUNG produktus, didelis dėmesys skiriamas patvarioms ir tvarioms medžiagoms. Viena iš tokių medžiagų – duroplastas. Palyginti su termoplastu, duroplasto gamybos metu mažesnė CO2 emisija, mažiau suvartojama energijos ir vandens. Eksploatavimo ciklo pabaigoje duroplastas gali būti dar kartą panaudojamas smulkiu pavidalu – pavyzdžiui, kaip užpildas. Perdirbimo ar šalinimo metu nesusidaro toksinių medžiagų, o irimo metu – mikroplastiko. 

Būtent iš duroplasto arba kelių rūšių metalų gaminami „Porsche“ centre sumontuotos JUNG jungiklių serijos LS 990 gaminiai. Ši Bauhauzo dizaino mokyklos įkvėpta griežtų elegantiškų linijų serija nepraranda populiarumo jau daugiau kaip 50 metų. Klasikinis šios serijos jungiklio variantas siauru rėmeliu puikiai dera bet kurioje aplinkoje, o didelis funkcijų spektras leidžia įgyvendinti sudėtingas architektūrines ir technines idėjas. Gaminamus daugiaviečius (iki 5 jungčių) rėmelius ant sienos galima montuoti ir vertikaliai, ir horizontaliai. Šios serijos gaminiai suderinami su visais LS serijos dangčiais ir gali būti įvairių spalvų. „Porsche“ centrui išrinkti baltos spalvos jungikliai, pagaminti iš duroplasto.

„JUNG supranta, kad gyvybiškai svarbu išsaugoti ekosistemas ir prisidėti prie neigiamo klimato kaitos poveikio mažinimo, todėl savo verslo modelyje plačiai taiko žiediškumo principus. Net tokie maži ir beveik nepastebimi buities įrenginiai kaip elektros jungikliai gali labai stipriai prisidėti prie tvarumo“, – teigia R. Skurdenis.

 

OBJEKTAS:  „Porsche“ automobilių centras, Jubiliejaus g. 30, Klaipėda

UŽSAKOVAS: UAB „Unimodus“

PROJEKTO VALDYTOJAS, STATINIO TECHNINĖ PRIEŽIŪRA: UAB CONTESTUS

ARCHITEKTAI: UAB „Forma“, architektai Saulius Mikštas, Tautvydas Čaplikas, Dominykas Špogis

GENERALINIS RANGOVAS: „Baltijos pašvaistė“

 

„Porsche Lietuva“ archyvo nuotr.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

Tiltai jungia žmoniją

Tiltai yra labai svarbios transporto tinklų grandys, jungiančios kelius, greitkelius ir geležinkelių sistemas, padedančios mažinti eismo spūstis. Tačiau kiekviena tokia…

1
Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų