Pradėta atsinaujinančių išteklių prekyba su „Blockchain”


„Prieš kelis metus įsirengėme saulės jėgainę ant daugiabučio stogo. Greitai pradėjome gaminti daugiau energijos, negu jos išnaudojome. Todėl ieškojau būdų kaip realizuoti energijos perteklių ir taip pasibeldžiau į Lavreno Orseno duris”, – pasakoja Geris Goldenas – žmogus, kuris savo pagaminta elektros energija aprūpina daugiau nei šimtą kaimyninių namų, Brukline. Jo minimas bendrovės „LO3 energy įkūrėjas yra vienas iš pirmųjų žmonių pasaulyje energetikoje pradėjęs naudoti blokų grandinės (angl. Blockchain) technologiją. Šią idėją revoliucine vadina jau ne tik Amerikos energetikai ir inžinieriai. Panašu, kad rytojus prasidėjo dar vakar, o Europa skuba, kad suspėtų įšokti į jau gerokai įsipuškavusį traukinį.  

Lietuvoje vis dar daugelis blokų grandinių ir kriptovaliutų sąvokas yra linkę tapatinti. Vis dėlto, nors jos ir yra tampriai susijusios, nėra vienodos. 

Kriptovaliutos atveju blokų grandinė yra visų transakcijų istorijos duomenų bazė. Kriptovaliuta yra pirmoji ir pagrindinė blokų grandinės išdava, arba kitaip sakant, blokų grandinė gali egzistuoti atsietai nuo kriptovaliutos, tačiau kriptovaliuta egzistuoti be blokų grandinės – negali. 

Taigi, pastebima tendencija, jog daugelis verslų, nesusijusių su kriptovaliutomis, jau įžvelgia šios technologijos privalumus optimizuojant savo veiklos procesus ir ima ja naudotis. Ir štai Lavrenas Orsenas, besidžiaugiantis, kad naujoji technologija atveria kelias galimybes iš kur gauti ir kaip panaudoti energiją. Ji tampa komercine preke, kurios kainą nustatys konkurencija rinkoje. Juk tokių, kaip Geris Goldenas yra dar ne vienas tūkstantis. Šiandien blokų grandines energijos realizavimui jau naudoja Australija, Kinija.  

Tiesa, CNN korespondentai primena, kad Niujorko ambicingas planas, iki 2030 – ųjų mažiausiai 50 proc. energijos gauti iš atsinaujinančių išteklių. O šiandien vis dar didžioji dalis energijos namus pasiekia tradiciškait.yenergija atiteka iš didelės centrinės stoties.  

Kai tuo tarpu, su „Blockchain” technologija ją galima reguliuoti, kontroliuoti, užsisakyti tiesiog paspaudus kelis mygtukus išmaniojo telefono programėlėje.  

Kaip veikia Lavrenas Orsenas pasiūlyta technologija. Jis pats sako, kad tai išmanaus skaitiklio technologija. Jos dėka matuojama pastato energijos gamyba, o duomenys siunčiami į duomenų bazę, kurią gali pasiekti ir energijos srautus valdyti savo telefone gali kiekvienas vartotojas.  

Blockchain” technologija decentralizuoja duomenis į atskirus blokus. Programa automatiškai tikrina duomenis, o energijos pardavimo sandoris iškart apskaitomas bendroje energijos apskaitoje.  

Taigi, sukurta programėlė leidžia bendradarbiauti, sukuria atvirą kelią inovacijoms visame pastato bendruomenės tinkle arba, kaip pabrėžia pašnekovas, kelių pastatų, kaupiančių ir prekiaujančių energija, bendruomenę.  

Technologijų istorija tai nėra tik faktai apie inovacijas, tai yra žmonių civilizacijos  istorija. Kur keliausime toliau? 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų