maxima logistikos centras
„Kita kryptis“ vizual.

Prie Vilniaus netrukus prasidės milžiniško „Maximos“ logistikos centro statybos


„Maxima LT“ pradės vieno moderniausių logistikos centrų Baltijos šalyse statybas. Naujojo logistikos centro veikla startuos kitų metų pabaigoje ir užtikrins greitesnį, patogesnį bei aplinkai palankesnį prekių tiekimą į prekybos tinklo parduotuves.

Tvarūs sprendimai logistikos centre užtikrins aukščiausią šviežio maisto kokybę pirkėjams, bus sukurta naujų darbo vietų, o apylinkių gyventojams bus atnaujinta vietos infrastruktūra.

Logistikos centras, įsikursiantis Vilniuje, Zigmantiškių gatvėje, šalia Lentvario, aptarnaus visą „Maxima“ prekybos tinklą – iš viso 251-ą parduotuvę šalyje, užims beveik 43000 kv. m., o administracinės patalpos sieks apie 3000 kv. m. Logistikos centro statybų leidimą bendrovė gavo kovo pabaigoje.

Į logistikos centrą bus perkeltos visos šviežios prekės iš bendrovei priklausančių temperatūrinių logistikos centrų bei tinklo partnerių. Logistikos centras vienu metu galės priimti apie 120 tiekėjų automobilių. Naujajame pastate bus priimamas ir į parduotuves skirstomas šviežias maistas, pavyzdžiui, mėsa, pienas, vaisiai ir daržovės bei „Maximos“ meistrų pagaminti kulinarijos ir konditerijos gaminiai.

„Skiriame daug dėmesio tiekimo grandinei modernizuoti ir optimizuoti. Tobulindami produkcijos tiekimo grandinę, siekiame sumažinti aplinkos taršą, taupome laiką, sukuriame geresnes darbo sąlygas tiek mūsų darbuotojams, tiek partneriams ir tiekėjams“, – sako prekybos tinklo „Maxima“ Tiekimo grandinės valdymo departamento direktorė Vaida Ruzgaitė Siautilienė.

maxima logistikos centras
„Kita kryptis“ vizual.

Šviežias maistas parduotuves pasieks dar greičiau

Projektuojant naujojo centro infrastruktūrą, ypatingas dėmesys buvo skiriamas aplinką tausojantiems sprendimams. Planuojama įrengti saulės elektrinę, kuri pastatą aprūpins didžiąja dalimi reikiamos elektros energijos, o šviesus pastato stogas vasarą leis sumažinti vėsinimo kaštus.

„Šio logistikos centro statybos simbolizuoja naują etapą – dirbsime ne tik efektyviau, bet ir kur kas tvariau. Pasirinkti sprendimai leis perorganizuoti prekių pristatymą į parduotuves: supaprastinti priėmimo procedūras, sumažinti sunkiasvorių automobilių skaičių ir pasiekti patogesnį bei gamtai palankesnį prekių pristatymą – parduotuvės prekes gaus greičiau ir vienu pristatymu, sutrumpės prekių pristatymo laikas nuo užsakymo pateikimo. Šviežias maistas į parduotuves keliaus iš vieno logistikos centro, tad pirkėjus pasieks dar greičiau, o tai teigiamai atsilieps ne tik maisto kokybei ir kainai, bet ir aplinkai“, – kalba Tomas Rupšys, „Maxima LT“ generalinis direktorius.

Tvarios technologijos leis produktus kuo ilgiau išlaikyti šviežius ir pirkėjams užtikrinti aukščiausią kokybę. Produktų šaldymo patalpose bus įrengti modernūs, aplinkai draugiški šaltnešiai, kurių šaldymo metu išskirta šilumos energija bus naudojama kitų patalpų šildymui. Tad bus pasitelkti ir atsinaujinančios energijos ištekliai.

Sukurs apie 200 naujų darbo vietų, daugiau naudų darbuotojams

Naujajame centre dirbs 450 darbuotojų, bus sukurta apie 200 naujų darbo vietų. Darbuotojams bus įrengtos poilsio zonos, persirengimo kambariai ir tęsiama darbo drabužių keitimo bei skalbimo paslauga.

„Investuosime į prekių rūšiavimo automatizavimą, o tai leis sumažinti darbuotojų fizinį krūvį. Valgykloje darbuotojai turės galimybę valgyti šviežius, ką tik pagamintus patiekalus. Vairuotojai turės atskirus poilsio kambarius bei galės naudotis jiems įrengtais dušais“, – kalba V. Ruzgaitė Siautilienė.

Šalia logistikos centro bus įrengta lengvųjų automobilių stovėjimo aikštelė su patogiu ir saugiu patekimu į pastatą. Virš sunkiojo transporto srautų bus įrengta pėsčiųjų galerija, per kurią darbuotojai pateks į antrąjį pastato aukštą. Automobilių aikštelėje bus įrengtos vietos elektromobiliams, stoginė paspirtukams bei dviračiams su galimybe pasikrauti.

maxima logistikos centras
„Kita kryptis“ vizual.

Gyventojams – šviesoforinė sankryža, lėtėjimo ir greitėjimo juostos

Naujasis logistikos centras statomas prioritetinėje Vilniaus miesto teritorijoje, skirtoje pramonės ir sandėliavimo objektams vystyti, tačiau apylinkėse sparčiai plečiasi ir gyvenamųjų namų kvartalai. Dėl šios priežasties bendrovė sieks užtikrinti draugišką kaimynystę.

„Būti draugiškais kaimynais mums ypatingai svarbu. Statydami naująjį logistikos centrą, kurio veikimas paremtas tvariais sprendimais, nepamirštame ir kitų tvarumo aspektų, vienas svarbiausių – socialinis tvarumas. Norime, kad tiek mūsų veiklos procesai, tiek aplinka, kurioje įsikursime, gyventojams atneštų realios naudos ir teigiamų pokyčių“, – sako V. Ruzgaitė Siautilienė.

Su Vilniaus savivaldybe šiuo metu derinamas žaliosios erdvės, kuri atskirs įmonės veiklos zoną nuo aplinkinių gyventojų teritorijos, įrengimo projektas. Nors transporto eismas teritorijoje išaugs, statybų projektas parengtas taip, kad vietos gyventojams rūpesčių tai nesudarytų. Apie 85 proc. sunkiojo transporto parkavimo vietų bus įrengtos logistikos centro vidiniame kieme, tad gatvėje jie neužims stovėjimo vietų, nekels triukšmo ir nepatogumų gyventojams.

Norėdama užtikrinti eismo saugumą, savo lėšomis „Maxima LT“ įrengs Zigmantiškių g. atkarpą ir rekonstruos Fabriko g. ir A16 kelio sankryžą – įrengs šviesoforo reguliuojamą sankryžą, lėtėjimo ir greitėjimo juostas. Tikimasi, kad pavyks darbus atlikti dar iki tol, kol pradės judėti sunkusis transportas – iki 2024 m. pabaigos. Siekdama statybų metu palengvinti judėjimą Fabriko g., artimiausiu metu bendrovė planuoja įrengti laikiną įvažiavimą į statybų vietą.

Šiuo metu didžiausias šalies prekybos tinklas turi 6 logistikos centrus ir bendradarbiauja su dviem partneriais, „Maxima LT“ teikiančiais logistikos paslaugas.

Naujasis logistikos centras yra didžiausias infrastruktūrinis „Maxima LT“ projektas per 30 gyvavimo metų. Į       logistikos centrą bendrovė investuos 70 mln. eurų.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Sostinės centre užbaigti 2 daugiabučiai

Centrinėje sostinės dalyje esantis Šnipiškių rajonas, kuriame telkiasi didieji sostinės verslai ir neseniai duris atvėrė ramybe alsuojantis Vilniaus japoniškas sodas,…

Has photos

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų