„Puuvilla“ – prekybos centras, pastatytas naudojant BIM


Visų projekto dalyvių bendradarbiavimas – sėkmės garantas

Informatyvūs ir vaizdūs skaitmeniniai modeliai padėjo projektuotojams, statybininkams ir užsakovams lengviau susipažinti su informacija ir pasiruošti savo užduotims, derinti sprendimus.

„13 projekto dalyvių, kurie buvo įtraukti į prekybos centro „Puuvilla“ pastato informacinį modeliavimą, dirbo naudodami programinę įrangą BIM (angl. Building Information Modelling – statinio informacinis modeliavimas), nes būtent to reikalavo projekto užsakovas. Užuot dvejoję dėl BIM, rizikos, visi projekto dalyviai išvydo BIM kitame kontekste – kaip galimybę, netgi reikiamybę, aukštos kokybės rezultatams pasiekti, – sako Juha-Matti Kujanpää, „Skanska“ projektų vadovas. – BIM modelis užtikrino spartesnį ir saugų sprendimų priėmimo procesą, nes visi projekto dalyviai žvelgė į informaciją apie diskusijų objektą tame pačiame kontekste.“

„Komandinis darbas visada yra iššūkis, bet naudodami pastato informacinius modelius mes susitvarkėme su viskuo kuo puikiausiai. Svarbiausias laimėjimas, be jokios abejonės, buvo aktualios informacijos srautas ir prieiga. Dirbant kartu ir pasitelkiant BIM pavyko pagerinti projekto terminus ir iš esmės sumažinti klaidų tikimybę. Mes visi buvome visiškai įtraukti“, – teigia direktorius Marko Liimatainenas iš „Porina Puuvilla Oy“, pastato užsakovas.

Anot statybos vadovo Ilmarineno Niina Rajakoski: „BIM modeliavimas yra šiandienos metodas, suteikiantis galimybę išvysti aiškią ekonominę ir bendradarbiavimo naudą. Mes nebegalime matyti savęs grįžtančių prie seno darbo būdo.“

Surenkamojo betono gaminiai – tiesiai iš modelio

Pastato informacinį modelį galima naudoti betono gaminių gamybai planuoti ir valdyti. Bendrovės „Parma“ užsakymas šiame projekte siekė apie 10 tūkst. atskirų surenkamojo gelžbetonio vienetų ir jų grupių.

„Buvo atsisakyta tradicinio rankinio darbo, o gamybos planavimas buvo vykdomas perduodant informaciją apie gaminių matmenis, medžiagas ir jų kiekį tiesiogiai iš TEKLA BIM modelio. Turėjome galimybę stebėti ir tvarkyti gamybą modelyje realiuoju laiku. Spalvos, kurios simbolizuoja gaminių statusą modelyje, atitinka tuos pačius gaminius mūsų sistemoje, taigi mums išvis neteko pildyti tradicinių popierinių formų, – teigia projekto vadovas Marko Reuna. – Tai sutaupė mums daugybę laiko tiek atliekant planavimo, tiek gamybos darbus.“

Mobiliųjų technologijų taikymas

Mobiliosios technologijos, naujausios technologijos statybvietėje, leido komunikuoti, kurti pastabas, prisegti dokumentus, nuotraukas tiesiog TEKLA BIM modelyje. Buvo labai patogu taip siųsti prisegtą informaciją, komentarus projektuotojams arba kitiems projekto dalyviams tiesiai iš statybų aikštelės. „Prekybos centro „Puuvilla“ statybų aikštelėje buvo naudojami planšetiniai kompiuteriai. Tai žymiai pagerino darbų efektyvumą, projektų vadovai turėjo reikiamą projekto informaciją, kol lankėsi statybvietėje“, – sako projekto vadovas Jari Törnqvistas iš „Skanska Talonrakennus Oy“.

BIM – tai ne tik 3D vaizdiniai. Projekte „Puuvilla“ modelis buvo naudojamas veiksmams ir darbams koordinuoti, komunikacijai, medžiagų kiekiui apskaičiuoti ir ištekliams planuoti.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų