Radviliškio parkui atnaujinimo idėją kurianti G. Grigonytė: čia trūksta aktyvaus laisvalaikio zonų


Nacionaliniame architektūros ir urbanistikos konkurse „Išmanusis miestas 8“ dalyvaujanti Radviliškio rajono savivaldybė ketina atnaujinti Eibariškių parko teritoriją. Šiai vietai idėją kurianti statybos inžinerijos technologijų krypties studentė Giedrė Grigonytė sako, kad šioje rekreacinėje Radviliškio vietoje ji įžvelgia vietos tiek senjorams, ieškantiems ramybės įtemptame miesto ritme, tiek trykštančiai jaunatviškai energijai.

 

„Mane sužavėjo natūralios teritorijos dydis, kuris susilieja su miestu. Taip pat esamo ežero forma yra labai unikali – ji gali tapti tiek laisvalaikio zonos šablonu, tiek aktyvaus laisvalaikio įkvėpimu“, – sako G. Grigonytė.

Eibariškių parkas plyti pačiame Radviliškio centre. Jame įkurdintas Eibariškių tvenkinys, turintis keturias salas. Tai radviliškiečių pamėgta poilsio zona: rytinėje ir vakarinėje pakrantėse įrengti paplūdimiai.

Šiai teritorijai idėją kurianti G. Grigonytė sako, kad ateities miestai neišvengiamai sieks tvarumo, juose bus puoselėjama gamta.

„Kiekviename mieste dangoraižiai ir paprasti pastatai bus vis labiau sulieti su gamta, naudos atsinaujinančius išteklius ir taps darnia visuma. Atrandamos arba išbandomos naujos technologijos, su medžiagomis atliekami bandymai, siekiant pagerinti jų tvarumą ir labiau pritaikyti ekologiškam panaudojimui bei ilgaamžiškumui išlaikyti. Manau, kad miestas tampa išmanus ne dėl išmaniausių technologijų pritaikymo, o dėl žmonių, jų įtraukimo į miestą ir gamtos puoselėjimo“, – sako konkurso „Išmanusis miestas 8“ dalyvė.

Anot jos, pasirinkta Radviliškio teritorija jau yra puoselėjama ir tampa išmani. „Per pastaruosius keletą metų šiame parke atsirado nemažai naujovių, kurios pritraukė miestelio ir aplinkinių rajonų gyventojus. Siekiant išpildyti visą miesto viziją šiam parkui trūksta aktyvaus laisvalaikio zonų, kurios būtų pritaikytos jaunų žmonių aktyvaus laiko praleidimui“, – teigia G. Grigonytė.

Pagrindinis jos įkvėpimo šaltinis – gamta, kuri ją supa kasdieną. „Ramybė ir geriausios mintys ateina tada, kai esu gamtoje, kai jaučiu jos harmoniją. Tai labiausiai pajuntu būdama medžių ir kalnų apsuptyje. Kadangi mūsų šalis nepasižymi kalnuota teritorija, miškai ir parkai man yra geriausia vieta apmąstymams ir idėjoms generuoti.

Mano studijuojama sritis nėra labai kūrybinga, nes vis dėlto esu statybos inžinerijos technologijų krypties studentė. Stengiuosi visas savo mintis sudėti iš to, ką mačiau, ką sugalvojau ir kas man atrodo įdomu. Kūryba atsiranda stebint kitus projektus ir bandant susieti su man aktualiais dalykais“, – teigia projektuotoja.

 

Daugiau informacijos apie konkursą ir registraciją rasite čia.

ismanusis miestas


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Namai lego principais

Kas sieja prieš 6000 metų nutiestą medinį sweeto taką netoli somerseto Didžiojoje britanijoje, 19 a. Pradžioje darbininkams skirtas mobiliąsias kavinukes…

Has photos

Fasadai, kuriems nėra blogo oro

Vėdinamieji ir jiems giminingi bioklimatiniai fasadai šiuo metu laikomi vienais iš geriausių sprendimų siekiant palaikyti optimalią vidaus temperatūrą ir garso…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų