business stadium central
Projekto vizual.

Šis pastatas Lietuvoje neturės panašių į save: netrukus prasidės „Zaha Hadid Architects“ kūrinio statybos


Vilniuje bus daugiau žymios architektūros – nekilnojamo turto plėtros ir statybų kompanija „Hanner“ praneša, jog gavo statybų leidimą verslo centro „Business Stadium Central“ Rinktinės g. statyboms, kurį suprojektavo viena žinomiausių pasaulyje architektų studijų „Zaha Hadid Architects“.

Šis pastatas gali tapti pirmuoju Lietuvoje realizuotu šios Jungtinėje Karalystėje įkurtos studijos pastatu.

2008 metais „Zaha Hadid Architects“ studija buvo laimėjusi Gugenheimo muziejaus Vilniuje architektūrinį konkursą, tačiau projektas taip ir liko neįgyvendintas. Šiuo metu „Zaha Hadid Architects“ dar dirba rengiant Geležinkelio stoties rekonstrukcijos projektą.

Darbus Rinktinės g. „Hanner“ planuoja pradėti iš karto, investicijos sieks 60 mln. eurų.

Projekto autoriai – architektų biuras „Zaha Hadid Architects“, dirbantis kartu su lietuvių architektų studija „Unitectus“. Pagal projektą bus statomas dviejų korpusų verslo centras – 8 ir 9 aukštų pastatai. Bendras plotas sieks beveik 24 tūkst. kv. m.

business stadium central

„Mūsų tikslas – sukurti geriausią ir patraukliausią verslo centrą Lietuvoje. Šis projektas taps Vilniaus architektūriniu akcentu, suteikiančiu miestui išskirtinumą ir ambiciją, o šią vietą pasirinksiantys verslai bus išties unikalios aplinkos šeimininkais.

Žalieji plotai, itin aukštos kokybės biurai, sporto, laisvalaikio, renginių vietos paįvairins ir praturtins mūsų mieste veikiančios verslo bendruomenės gyvenimą“, – sako „Hanner“ vadovas Arvydas Avulis.

Pastatas ir aplink jį esančios zonos bus apželdintos augalais, iš viso želdynams bus skirta ne mažiau kaip 4 320 kv. m. Viršutiniuose pastato aukštuose, iš kurių atsivers vaizdai į Gedimino pilį ir senamiestį, bus įrengtas sporto klubas ir du baseinai.

business stadium central

Pirmuosiuose „Business Stadium Central“ aukštuose įsikurs restoranai, kavinės, bus prekybos ir paslaugų zonos, kad būtų patenkinti verslo centro darbuotojų ir svečių poreikiai.

„Business Stadium Central“ bus sostinės centre įsikūrusio verslo kvartalo „Business Stadium“ centrinis pastatas. Šiame kvartale „Hanner“ jau yra išvysčiusi tris verslo centrus – „Business Stadium West“, „Business Stadium North“ ir „Business Stadium North East“, taip pat – „Courtyard by Marriott“ viešbutį.


Dalintis:

1 komentaras. Leave new

  • Frank le Boff
    2023-05-31 12:43

    atrodo kaip kazkas bando surinkti Lego bet ne tas spalvas deda…. taip atrodo sis kampusas.

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų