„Smartworking“ biuras jungia žmones, ne baldus


Efektyviausios biurų erdvės pašalina sienas, suartina žmones ir suteikia neišvengiamai būtino privatumo toje pačioje erdvėje. Pasitelkdami mokslinius tyrimus ergonomikos ir biurų elgsenos srityse, „Smartworking“ biuro koncepciją jau daug metų plėtoja įmonės „Aktyvus sėdėjimas“ partneriai iš Jungtinės Karalystės „Orangebox“. Aktyvus sėdėjimas kuria žmogaus gerovę ir idėjų laisvę biure.

Ta pati erdvė, daugiau darbo vietų

Biuras – tai ne sienų, spalvų, baldų ir IT priemonių rinkinys. Biuras – tai žmogų supanti aplinka, kurioje jis atsiskleidžia, bendrauja, ima ir duoda, gerai jaučiasi kiekvieną dieną. Tai erdvė, įkvepianti kurti kasdien. Pagal „Smartworking“ biuro valdymo koncepciją orientuojamasi į rezultatus, o ne fizinį buvimą prie darbo stalo ar darbo valandų skaičių. Biuro aplinka privalo sukurti sąlygas žmogui atsiskleisti ir būti aktyviam kiekvieną dieną. Pats biuras turi tapti įkvėpimo šaltiniu. Jo įrengimas ir baldai atlieka ne lemiamą, bet labai svarbų vaidmenį.

„Smartworking“ biure atsisakoma sienų ir pertvarų, visa biuro erdvė yra atvira. Tačiau tai nėra vientisas atviras plotas. Į funkcines erdves biurą nepastebimai padalija funkcionalūs baldai. Žmogus nevaržomai gali judėti biure tarp jų ir dirbti bet kurioje vietoje – žiūrint, kokią užduotį tuo metu vykdo.

Dalijimosi ekonomika neaplenkė ir biurų. „Smartworking“ biure darbo vietos nėra asmeninės. Jomis per dieną naudojamasi pagal poreikį. Konkrečiu metu nedirbančių ar atostogaujančių darbuotojų darbo vietos neliks tuščios ilgą laiką. Tai leidžia taupyti erdvę.

Deramai įsigilinus į konkretaus kliento biuro veiklos procesus ir taikant „Smartworking“ biuro dizaino principus, toje pačioje biuro erdvėje galima pasiekti net iki 30 % didesnį darbo vietų skaičių be jokio perkrovimo. Erdvė išlaisvėja vien dėl to, kad atsisakoma sienų ir pertvarų. Tai itin aktualu sparčiai augantiems biurams ir viešoms bendradarbiavimo erdvėms, kuriose dirbančių žmonių skaičius kinta.

Visi „Smartworking“ koncepcijos baldai, taip pat ir akustiniai kambariai, yra autonominiai, niekur nefiksuojami. Tad patalpos infrastruktūra nėra pažeidžiama, o biuro konfigūraciją laikui bėgant galima keisti pagal poreikį – didinti arba mažinti.

Inovacijų kultūra

Žmonių bendravimas būtinas atributas inovacijoms ir naujoms idėjoms klestėti. Neformali aplinka, atsitiktiniai susitikimai ir pokalbiai gali būti itin produktyvūs. Tai pastebima kavinėse, kur žmonės mėgsta rengti darbo susitikimus ir pokalbius. Jie greitesni ir rezultatyvesni, kai vyksta neįprastoje aplinkoje. Būtent šią „kavinės bendruomenės“ savybę „Smartworking“ perkelia į biurą.

Tyrimai rodo, kad žmonės biure bendrauja daugiau, kai tarp jų yra iki 2 m atstumas, o aplinka mažiau formali. Esant didesniems atstumams arba dirbtinėms pertvaroms, komunikacija ir idėjų sklaida gerokai mažėja. Tačiau būtent netikėti susitikimai, trumpi neformalūs pokalbiai yra ideali terpė idėjoms gimti. Reikalingą darbui kibirkštį gali įžiebti kolegos komentaras laiptų aikštelėje ar tiesiog vietos pakeitimas biure. „Smartworking“ biure sukuria balansą tarp laisvės ir atsakomybės, kūrybiškumo ir rezultatų siekio, privatumo ir bendradarbiavimo. Šiuolaikinės mobiliosios technologijos ir naudojama skaitmeninė informacija atriša rankas ir suteikia neribotą veiklos laisvę. Ateityje ši tendencija tik dar labiau stiprės.

„Smartworking“ biure net vadovybė gali neturėti atskirų kabinetų. Tiesiog naudojamasi specialiais funkciniais baldais, kurie leidžia individualiai dirbti ir čia pat priimti iki kelių žmonių, kai prireikia surengti mažą pasitarimą. Vadovas yra tarp darbuotojų. Toks jo darbo pobūdis pašalina fizinius ir psichologinius barjerus tarp kolektyvo ir vadovybės.

Sveikatos aspektas

„Smartworking“ biure daug mobilumo. Darbuotojai keičiasi darbo vietomis, bendrauja ir juda nepalyginamai daugiau nei biuruose, kur vyrauja individualių darbo vietų kultūra. Tai neabejotinai turi pozityvų poveikį sveikatai, nes judėjimas yra vienas svarbiausių geros žmogaus sveikatos veiksnių. Dažniau paliekant savo darbo vietą, jas keičiant išvengiama tradiciškai su sėdimu darbu siejamų sveikatos problemų. Galimybė pasirinkti, kur nori dirbti, keisti darbo aplinką, skatinti bendradarbiavimą. Galimybė žmonėms atsistoti ir nueiti nuo savo darbo stalo, nenutraukiant darbo, yra vienas veiksmingų būdų įveikti kasdienę įtampą ir stresą. Mažiau formaliame ir skirtingas darbo aplinkas siūlančiame biure dirba atviresni, ramesni, kūrybingesni žmonės, čia greičiau gimsta, auga ir sužydi idėjos. Nes geros idėjos mėgsta laisvę.

El. p. info@aktyvussedejimas.lt I

mob. +370 685 54 341 I

salonas Vilniuje: Paplaujos g. 3A I

www.aktyvussedejimas.lt


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų