Sauliaus Žiūros nuotr.

Sostinė ieško šeimininkų antrajai dainyklai Pylimo gatvėje


Pirmosios sostinės dainyklos šeimininkams jau planuojant naujos muzikos, kultūros ir pramogų erdvės koncepciją, Vilnius sostinės Taryboje pradėjo svarstyti patalpų nuomos konkurso ir antrajai dainyklai klausimą. Šįkart Savivaldybė daugiau kaip 7 metams išnuomotų daugiau nei 400 kv. m. paviljoną, esantį Pylimo gatvėje.

„Naktinis sostinės gyvenimas yra neatsiejama miesto kultūros dalis, o mėgautis kultūra galime ir naktį – nuo gyvų muzikinių pasirodymų iki komedijos vakarų ar poezijos skaitymų.Pirmoji tokia erdvė jau netrukus atvers duris vilniečiams, suteiks daugiau laisvalaikio alternatyvų vakarais, prisidės prie sostinės naktinio gyvenimo kultūros formavimo ir naktinės ekonomikos vystymosi“, – sako Vilniaus vilniaus meras Valdas Benkunskas.

Savivaldybė viešo konkurso būdu  iki 2023 m. gegužės 7 d. Išnuomotų maitinimo ir gėrimų, kūrybinėms, meninėms ir pramogų organizavimo veikloms paviljoną, esantį Pylimo 21 B. Svarstoma nustatyti lengvatinę pradinę 1 kv. m nuomos kainą – 7,33 eurų per mėnesį, bet ne mažiau kaip 3 136 eurų už visą nuomojamą plotą per mėnesį. Iki 2024 m. vasario 16 d. pastatas išnuomotas VšĮ „Involved“.

„Šioje vietoje esančio parkelio erdvėse jau daugelį metų vyksta kultūrinė veikla, todėl savivaldybė nori užtikrinti jos tęstinumą. Taigi antrosios dainyklos patalpų nuomininkui iš esmės keisti veiklos pobūdžio nereikės – tereikės sudaryti sąlygas kultūrinių veiklų įvairovei, gyviems pasirodymams ir įsitraukti į Savivaldybės, Vilniaus naktinio biuro iniciatyvas šviečiant lankytojus“, – sako Vilniaus vicemerė Simona Bieliūnė.

Kaip ir pirmosios dainyklos konkurse, be viešo maitinimo (baro) veiklos, bus organizuojamas ir viešas kūrinių atlikimas, t. y. vaidinimas, dainavimas, grojimas, deklamavimas, skaitymas, šokis, kitas viešas gyvas kūrinio atlikimas ar pasitelkus bet kokias reikiamas priemones ar įrangą. Per kalendorinius metus naujo koncepto muzikiniame bare turės būti suorganizuota bent 100 pasirodymų, ne mažiau kaip vienas  per savaitę. Į viešą kūrinių atlikimą neįeis didžėjaus leidžiama foninė muzika (fonograma) ir karaokė. Pirmenybė – atlikimo įvairovei (skirtingoms formoms) ir kokybei, naujų talentų ir iniciatyvų skatinimui.

Dainykloje turės būti įrengta scena su pakyla ir nuolatinė garso sistema bei užtikrintas garso režisieriaus garso valdymas, o sėdimos vietos renginių metu turės būti orientuotos į sceną. Lankytojams patalpų nuomininkas turės suteikti galimybę gauti maitinimo paslaugas (bent užkandžius) ir nemokamai geriamąjį (stalo) vandenį bet kuriuo savo darbo metu, o apie planuojamus ir vyksiančius renginius dainykla skelbs viešojoje erdvėje.

Nuomininkas, be išimčių vykdantis visus sutartyje prisiimtus įsipareigojimus ir organizuojantis daugiau kaip 150 kartų viešų kūrinių atlikimų per kalendorinius metus, gali būti atleidžiamas nuo nuomos mokesčio ne daugiau kaip vieną mėnesį per kalendorinius metus.

 

Vilniaus miesto sav. info.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

Pradėtos bažnyčios statybos Kauno rajone

Šie metai prasidėjo svarbaus projekto įgyvendinimu – startavo Giraitės (Kauno rajonas) Šventosios Šeimos parapijos bažnyčios statyba. Šio svarbaus pastato paskirtis…

Has photos

Klaipėdoje iškilo meno banga 

Didelis įvykis visiems Lietuvos meno aistruoliams – po ilgos rekonstrukcijos gala koncertu atidarytas Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras. Nusimetęs blankų sovietmečio apdarą,…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų