Sovietinį pastatą Žvėryne rekonstruos į šiuolaikišką pastatą su parduotuvėmis ir butais


Visuomenei bus pristatomas naujas prekybinės paskirties pastato su butais projektas Kęstučio g. 41A Žvėryne, kurio autoriai – architektų studija „Kaparchitektai“. Dabar šioje teritorijoje stovi trijų aukštų 1969-ųjų metų pastatas, kurį numatoma rekonstruoti ir vieno aukšto prekybos paskirties pastatas, kurį planuojama nugriauti.

 

„Rekonstruojamo pastato aukštų skaičius išlaikomas – 3 aukštai, tačiau architektūrinėmis priemonėmis yra skaidomas pastato tūris siekiant vizualiai sumažinti pastatą. Trečiasis pastato aukštas įgilintas, tai sukuria dviejų aukštų namo įspūdį.

Bus keičiamas esamo pastato fasado medžiagiškumas į Žvėrynui būdingus plytos ir medinių dailylenčių apdailas, taip pat numatoma keisti fasado angų išdėstymo grafiką. Pagal gretimybes bei reljefą renovuojamas pastato aukštingumas bus iki 15 m ir atitiks detaliojo plano rodiklius.

Pastatas vizualiai atitinka vietos mastelį, fasado sprendimai dera prie esamų medinės architektūros statinių. Nauji projekto sprendiniai sukuria architektūrinės išraiškos balansą tarp gretimų stambiatūrių gyvenamųjų daugiabučių Kęstučio gatvėje ir D. Poškos gatvėje esamų miesto vilų stiliaus statinių. Fasadų apdailai numatytos natūralios aplinkoje vyraujančios medžiagos: plyta, medis“, – teigiama projekto aprašyme.

 

Žverynas prekybos gyvenamųjų projektas Kaparchitektai

 

Projektinių pasiūlymų aiškinamajame rašte architektai teigia, kad pastato tūris padalinimas į du mažesnius tūrius pagal funkciją ir tai leidžia ne tik atskirti dvi skirtingas funkcijas, bet ir išpildyti komercinei ir gyvenamajai funkcijai keliamus reikalavimus, pastatą natūraliai ir draugiškai integruoti į esamą urbanistinę aplinką.

„Architektūrinis sprendimas – nuo Kęstučio gatvės vizualiai sumažina pastato aukštį iki dviejų aukštų, leidžia išplėsti gyvenamąjį pastatą ne tik priestate, bet ir per visą trečią pastato aukštą. Kadangi trečias aukštas nuo Kęstučio gatvės įgilintas, tai formuoja butams triukšmą mažinantį barjerą ir vizualiai mažina pastato bendrą tūrį.

Rekonstruojamo pastato bendras plotas – 1155,29 kv.m. požeminės ir 2048,93 kv.m antžeminės dalies. Prekybos paskirties patalpas yra numatomos priestato pirmame aukšte, rekonstruojamo pastato požeminiame, pirmame aukštuose ir prekybos paskirties pagalbinės patalpos antrame aukšte.

D. Poškos gatvėje, pastato centrinėje dalyje formuojamas įgilintas atskiras įėjimas į gyvenamosios paskirties patalpas, skirtas tik pastato gyventojams. Iš viso pastate projektuojamos gyvenamosios paskirties patalpos – 15 būtų. Kiekvienas butas turi balkoną ir požeminę automobilių saugyklą. Ant pastato stogo yra įrengtos gyventojų terasos, ramaus poilsio ir sporto erdvės, želdiniai“, – teigiama „Kaparchitektai“ aiškinamajame rašte.

Projektą vysto UAB „F valda“.

 

Žverynas prekybos gyvenamųjų projektas Kaparchitektai

 

Projektinių pasiūlymų viešas svarstymas vyks rugsėjo 5 d., 16.00 val., nuotolinės vaizdo transliacijos būdu.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Namai lego principais

Kas sieja prieš 6000 metų nutiestą medinį sweeto taką netoli somerseto Didžiojoje britanijoje, 19 a. Pradžioje darbininkams skirtas mobiliąsias kavinukes…

Has photos

Fasadai, kuriems nėra blogo oro

Vėdinamieji ir jiems giminingi bioklimatiniai fasadai šiuo metu laikomi vienais iš geriausių sprendimų siekiant palaikyti optimalią vidaus temperatūrą ir garso…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų